Вітаємо єврейську спільноту з Новим роком - Шана Това!

 Вітаємо єврейську спільноту з Новим роком - Шана Това!

Сьогодні ввечері євреї всього світу починають відзначати свято Рош ха-Шана, відомий також, як єврейський Новий рік. У 2020-му єврейський Новий рік настане 18 вересня з заходом сонця і триватиме два дні. За іудейським літочисленням, Рош ха-Шана (Рош хаша, Рош а-Шана), що в перекладі з івриту означає "голова року", знаменує настання 5781 року - за григоріанським календарем він відповідає 2020-2021 рокам.

Традиції свята

Найважливіше єврейське свято року прив'язано до місячного календаря, його відзначають під час молодого осіннього місяця тишрей. Цього року Рош ха-Шана припав на 18-20 вересня.

Іудеї вірять, що в ці дні Господь розбирає діяння кожної людини і вирішує, яким буде наступний рік. Імена він записує в три книги: з праведниками, грішниками і тими, кого не можна віднести до цих категорій. Для останніх Рош ха-Шана - шанс покаятися і заслужити більш сприятливий рік.

При цьому остаточне рішення, чи буде занесений іудей в книгу живих, Всевишній приймає на свято Йом Кіпур.

Цього року Йом Кіпур відзначають 27 вересня.

На Рош Ха-Шана заборонено працювати, а більшу частину часу слід провести в синагозі. Присутні слухають гру на шофар - ритуальному музичному інструменті. Баранячий ріг нагадує про суд Божий і закликає до покаяння.

Ташла - ще один ритуал. Іудеї збираються біля річки, моляться і кидають у воду вміст кишень в знак позбавлення від гріхів.

На Рош ха-Шана один одного вітають один одного словами "Шана Това", тобто "Гарного року", підводять підсумки року, будують плани на майбутній.

Існує ряд традиційних страв - солодка випічка хала, мед, гранати, риба, яку подають цілком, нарізана кружечками моркву. Всі вони символізують різні статки - солодке життя, родючість, достаток або нагадують про заповіді, як гранат.

Чому паломники приїжджають в Умань і як на це вплинув карантин

В Умань приїздять, щоб побувати на могилі іудейського святого (цадика) Нахмана. Він заснував брацлавський хасидизм і жив в Україні. Хасиди вважають, що хоча б раз у житті треба побувати на місці поховання цадика.

Щороку під час Рош-ха-Шана в Умань приїжджають близько 30-40 тисяч паломників. Але в цьому році на масове святкування наклав відбиток карантин. З 15 по 21 вересня в Умані Черкаської області будуть діяти особливі обмеження в зв'язку зі святкуванням Рош ха-Шана в умовах епідемії коронавірусу.
Крім цього українська влада вирішила створити оперативний штаб по безпечному проведенню святкування Рош ха-Шана в Умані із залученням правоохоронців, медиків, місцевої влади, представників Федерації єврейських громад України та громадських організацій.

Як повідомило МВС, в Умань прибули близько трьох тисяч паломників в цьому році, тобто майже в 10 разів менше, ніж зазвичай.

Єврейська традиція стверджує, що тут протягом наступних 10 днів Книга життя буде відкрита. У цей час мільйони євреїв просять Бога вписати своє ім'я в цій книзі.

Український Дощ вітає євреїв України і всього світу з Рош ха-Шана!

Давайте впишемо наступну главу, дотримуючись наших традицій і найвищих ідеалів та вступимо в новий рік, сповнений здоров'я і щастя для наших сімей і країни.

Солодкого нового року! Шана Това! Хаг Самеах!

Теги
Новини партнерiв
Схожi
Волонтер розповів, що обурило військових під час візиту «слуг»
Україна
Волонтер розповів, що обурило військових під час візиту «слуг»
Волонтер благодійного фонду підримки військових Андрій Римарук розповів що обурило військових під час візиту депутатів СН...
ЗСУ викрили терористів за спорудженням нових укріплень
Україна
ЗСУ викрили терористів за спорудженням нових укріплень
Російські терористи на Донбасі, всупереч домовленостям про перемир'я, заходилися облаштовувати нові укріплення на своїх позиціях...
Реванш: мер Одеси повернувся до проросійської риторики
Україна
Реванш: мер Одеси повернувся до проросійської риторики
Мер Одеси Геннадій Труханов ініціював повернення радянських назв двом міським вулицям для підняття свого рейтингу напередодні місцевих виборів...
Кандидат Кучеренко потролив конкурентів за ролики в TikTok
Україна
Кандидат Кучеренко потролив конкурентів за ролики в TikTok
Кандидат на посаду київського міського голови від «Батьківщини» Олексій Кучеренко потролив суперників напередодні виборів...
У Польщі заборонили аборти за медичними показаннями
Україна
У Польщі заборонили аборти за медичними показаннями
Конституційний суд Польщі ухвалив, що аборт через серйозні дефекти плоду є неконституційним...