Фільм від Білорусі не взяли на «Оскар»

Фільм від Білорусі не взяли на «Оскар»

Фільм режисера українського походження Вадима Перельмана "Уроки фарсі", висунутий на премію "Оскар" від Білорусі, зняли з конкурсу. Про це повідомляє Variety.

Згідно з правилами, певна кількість осіб, які брали участь у створенні картини, має бути з країни, від якої висувається фільм. Але більша частина команди — не з Білорусі.

Фільм є спільною роботою кінематографістів Білорусі, Росії та Німеччини. Світова прем'єра відбулася на Берлінському кінофестивалі.

"Уроки фарсі" є міжнародною спільною продукцією за участю декількох країн і те, що основна мова не є офіційною мовою країни, що подала заявку, завжди означало, що наш випадок був досить унікальним ", — сказав продюсер Ілля Стюарт.

Філь зняв не білорус, а американський режисер Вадим Перельман з українським корінням, який знайомий нашому глядачеві завдяки серіалу «Зради». У центрі сюжету цієї картини - бельгійський єврей Жиль Кремье, який опинився в концентраційному таборі і видає себе за перса. Місцевий кухар Клаус Кох хоче вивчити перську мову і після війни відкрити ресторан в Ірані, тому бере Кремье до себе в учителя. З огляду на, як майстерно Перельман вміє розгортати складні міжкультурні конфлікти, його новий фільм обіцяє бути цікавим.


У головній ролі Науель Переса Біскаярта («Удари в хвилину») бельгійського єврея, який дивом уникає страти нацистської розстрільної командою, коли він заявляє, бути персом. Потім його зараховують викладати фарсі, на якому він не говорить, главу табору, якого грає німецька зірка Ларс Ейдінгер, який мріє відкрити ресторан в Ірані після закінчення війни.

Ілля Зофін написав сценарій за оповіданням Вольфганга Кольхаазе «Erfindung Einer Sprache». Фільм спочатку був написаний російською мовою, потім переведений на англійську, а потім і на німецький, режисер Перельман ( «Будинок з піску і туману») фактично не говорить. Режисер також винайшов фальшиву версію фарсі, на якій говорять у фільмі, у співпраці з російським лінгвістом. Пара придумала граматику на замовлення, а також словник на 600 слів.

Ілля Стюарт, продюсер фільму, підтвердив Variety, що його зняли з гонки.

«Білоруський комітет і наші партнери-продюсери визнали, що фільм відповідає всім необхідним вимогам для подання країни на церемонії вручення премії Оскар. Однак той факт, що фільм є міжнародним спільним виробництвом за участю декількох країн і що основна мова не є офіційною мовою країни, що подала заявку, завжди означав, що наш випадок був досить унікальним », - сказав Стюарт.

«Хоча ми, звичайно, дуже розчаровані, ми поважаємо рішення Академії і з нетерпінням чекаємо продовження« Уроки перського »на шляху до міжнародної аудиторії, незважаючи на мовний бар'єр, який, за іронією долі, є темою і предметом фільму».

Продюсером фільму «Уроки перського» є московська компанія Hype Film ( «Літо»), співпродюсери - берлінські компанії LM Media і One Two Films спільно з Білорусьфільм. Memento Films International ( «Клич мене своїм ім'ям») займається продажами по всьому світу.

Фільм буде випущений в США в наступному році Cohen Media Group, а на всіх основних європейських територіях - в першому кварталі 2021 року.

 

Теги
Схожi
На здобуття літературної премії Центральної Європи номінували 12 українських авторів
Культура
На здобуття літературної премії Центральної Європи номінували 12 українських авторів
Дванадцять українських авторів потрапили в лонг-лист на здобуття премії Центральної Європи Angelus за свої твори, перекладені і видані польською мовою...
Легенди навколо 8 березня: ткалі, повії, євреї, Клара Цеткін і Вождь народів
Культура
Легенди навколо 8 березня: ткалі, повії, євреї, Клара Цеткін і Вождь народів
Легенди про створення свята 8-го березня старі як світ. Проте, коли ще про них згадувати, як не у Міжнародний жіночий день. Деякі з них можуть навіть шокувати, а декому і зовсім відбити охоту відзначати цей весняний день...
Оголошено найкращий фільм Берлінського кінофестивалю
Культура
Оголошено найкращий фільм Берлінського кінофестивалю
Кращий проєкт Берлінале був знятий під час карантину. Сатирична драма розповідає історію шкільної вчительки Емі, чиї домашні інтимні ролики потрапляють у мережу...
Вийшов трейлер українського мультфільму про дружбу земної дівчинки та робота
Культура
Вийшов трейлер українського мультфільму про дружбу земної дівчинки та робота
Творці української анімаційної стрічки «Віктор_Робот» презентували трейлер мультфільму під композицію «Обсерваторія» у виконанні Антона Слєпакова...
Жан-Люк Годар оголосив про відхід з кіно
Культура
Жан-Люк Годар оголосив про відхід з кіно
Режисер Жан-Люк Годар під час відеоконференції в рамках Міжнародного кінофестивалю в Кералі оголосив, що йде з кіно...