Фільм від Білорусі не взяли на «Оскар»

Фільм від Білорусі не взяли на «Оскар»

Фільм режисера українського походження Вадима Перельмана "Уроки фарсі", висунутий на премію "Оскар" від Білорусі, зняли з конкурсу. Про це повідомляє Variety.

Згідно з правилами, певна кількість осіб, які брали участь у створенні картини, має бути з країни, від якої висувається фільм. Але більша частина команди — не з Білорусі.

Фільм є спільною роботою кінематографістів Білорусі, Росії та Німеччини. Світова прем'єра відбулася на Берлінському кінофестивалі.

"Уроки фарсі" є міжнародною спільною продукцією за участю декількох країн і те, що основна мова не є офіційною мовою країни, що подала заявку, завжди означало, що наш випадок був досить унікальним ", — сказав продюсер Ілля Стюарт.

Філь зняв не білорус, а американський режисер Вадим Перельман з українським корінням, який знайомий нашому глядачеві завдяки серіалу «Зради». У центрі сюжету цієї картини - бельгійський єврей Жиль Кремье, який опинився в концентраційному таборі і видає себе за перса. Місцевий кухар Клаус Кох хоче вивчити перську мову і після війни відкрити ресторан в Ірані, тому бере Кремье до себе в учителя. З огляду на, як майстерно Перельман вміє розгортати складні міжкультурні конфлікти, його новий фільм обіцяє бути цікавим.


У головній ролі Науель Переса Біскаярта («Удари в хвилину») бельгійського єврея, який дивом уникає страти нацистської розстрільної командою, коли він заявляє, бути персом. Потім його зараховують викладати фарсі, на якому він не говорить, главу табору, якого грає німецька зірка Ларс Ейдінгер, який мріє відкрити ресторан в Ірані після закінчення війни.

Ілля Зофін написав сценарій за оповіданням Вольфганга Кольхаазе «Erfindung Einer Sprache». Фільм спочатку був написаний російською мовою, потім переведений на англійську, а потім і на німецький, режисер Перельман ( «Будинок з піску і туману») фактично не говорить. Режисер також винайшов фальшиву версію фарсі, на якій говорять у фільмі, у співпраці з російським лінгвістом. Пара придумала граматику на замовлення, а також словник на 600 слів.

Ілля Стюарт, продюсер фільму, підтвердив Variety, що його зняли з гонки.

«Білоруський комітет і наші партнери-продюсери визнали, що фільм відповідає всім необхідним вимогам для подання країни на церемонії вручення премії Оскар. Однак той факт, що фільм є міжнародним спільним виробництвом за участю декількох країн і що основна мова не є офіційною мовою країни, що подала заявку, завжди означав, що наш випадок був досить унікальним », - сказав Стюарт.

«Хоча ми, звичайно, дуже розчаровані, ми поважаємо рішення Академії і з нетерпінням чекаємо продовження« Уроки перського »на шляху до міжнародної аудиторії, незважаючи на мовний бар'єр, який, за іронією долі, є темою і предметом фільму».

Продюсером фільму «Уроки перського» є московська компанія Hype Film ( «Літо»), співпродюсери - берлінські компанії LM Media і One Two Films спільно з Білорусьфільм. Memento Films International ( «Клич мене своїм ім'ям») займається продажами по всьому світу.

Фільм буде випущений в США в наступному році Cohen Media Group, а на всіх основних європейських територіях - в першому кварталі 2021 року.

 

Теги
Схожi
У столичному парку ім. Т.Г. Шевченка стартує другий літній кінотеатр «Кіновернісаж просто неба»
Культура
У столичному парку ім. Т.Г. Шевченка стартує другий літній кінотеатр «Кіновернісаж просто неба»
Фільмом-відкриттям другого «Кіновернісажу просто неба», який триватиме з 25 червня по 25 серпня, стане картина Романа Перфільєва «Безславні кріпаки»...
Українська стрічка «Кохання» отримала дві нагороди на кінофестивалі Zubroffka у Польщі
Культура
Українська стрічка «Кохання» отримала дві нагороди на кінофестивалі Zubroffka у Польщі
«Кохання» Микити Лиськова здобув одразу дві нагороди на міжнародному фестивалі короткометражних фільмів: головний приз у секції ВІКНО НА СХІД/OKNO NA WSCHÓD та відзнаку журі польських журналістів...
Україна готує план заходів до 80-х роковин трагедії Бабиного Яру
Культура
Україна готує план заходів до 80-х роковин трагедії Бабиного Яру
Керівник Офісу президента Андрій Єрмак зазначає, що держава готує серйозний план заходів у зв’язку з 80-ми роковинами трагедії Бабиного Яру...
У Карпатах пройде культурний Форум Via Carpatia-2021
Культура
У Карпатах пройде культурний Форум Via Carpatia-2021
У Карпатах напередодні Дня Конституції відбудеться Форум Via Carpatia-2021 «Капітал свободи: 30 років культурної незалежності»...
У віці 91 року помер видатний український хореограф Григорій Чапкіс
Культура
У віці 91 року помер видатний український хореограф Григорій Чапкіс
«Танцювати й ходити навчився одночасно. Відтоді займаюся цим кожен день, адже танці - моя сутність та життя... більше нічого робити»...