[]

Онковіруси, що викликають рак: виявлення, профілактика та лікування

Онковіруси, що викликають рак: виявлення, профілактика та лікування

Ця стаття багатьох може шокувати. Звичайно, про рак чули усі, але мало хто знає про віруси, що здатні викликати онкологічні захворювання. Тож поговоримо про онковіруси та рак.

Існують чимало так званих онковірусів, які потенційно можуть викликати утворення пухлин.

Ці віруси діляться на дві групи:

1. Ті, що у своєму складі містять ДНК. Це вірус гепатиту В, вірус Епштейна-Барр, вірус папіломи людини, цитомегаловірус людини, герпесвірус людини типу 8.

Вірус Епштейна-Барр (ВЕБ) – також відомий як інфекційний мононуклеоз, або залозиста лихоманка. Вірус Епштейна-Барр є одним з видів вірусу – член сім'ї вірусів герпесу. ВЕБ є інфекційним захворюванням, що викликає набухання лімфатичних вузлів.

2. Ті, що у своєму складі містять РHK. Це вірус гепатиту С та Т-лімфотропний вірус людини.

Вірус
Гепатит може викликати рак печінки 

Достовірно відомо, що:

  • віруси гепатиту В і С можуть викликати рак печінки – гепатоцеллюлярну карциному;
  • вірус папіломи людини може призводити до раку шийки матки. Також він викликає рак ротоглотки, ануса і статевого члену;
  • герпесвірус людини типу 8 та вірус Епштейна-Барр можуть бути причиною виникнення лімфом. Крім того, його пов'язують з розвитком саркоми Капоши. (ангіосаркома Капоші або множинний геморагічний саркоматоз являє собою множинні злоякісні новоутворення дерми (шкіри).

Що робити, щоб не захворіти перерахованими вище інфекціями?

"Є кілька вірусів, проти яких необхідно вакцинуватися. По-перше, це вірус гепатиту В. По-друге, це вірус папіломи людини. Існують дві вакцини, які необхідно прищеплювати і хлопчикам, і дівчаткам з 10 років до початку статевого життя. Така профілактика призводить до зниження захворюваності на рак шийки матки і, відповідно, смертності”, - говорить онколог Кирил Бурмич.

Важливо знати, що вірус папіломи людини передається статевим шляхом. Тому потрібно дотримуватися заходів безпеки при статевому контакті, використовуючи протизаплідні засоби. Це є заходом профілактики розвитку папіломавірусу людини.

Вважається, що папіломи людини це статеве захворювання, яким інфіковані 80% людей

Якщо жінка не вакцинована від вірусу папіломи людини, то необхідно проводити регулярне обстеження у гінеколога. І починаючи з 21 року до 30 років, робити так званий ПАП-тест (мазок Папаніколау). З 30 років його можна робити спільно з аналізом на наявність вірусу папіломи людини. В цьому випадку можна виявити захворювання на ранній стадії без симптомів. Звичайно, тоді слід його пролікувати.

Якщо чоловік не вакцинований від вірусу папіломи людини, йому потрібно користуватися протизаплідними засобами. Тому що цей вірус вважається одним з факторів ризику виникнення раку ротоглотки, ануса або пенісу. Для чоловіків немає скринінгового методу для виявлення цього захворювання.

Рання діагностика допоможе врятувати життя
Рання діагностика допоможе врятувати життя

Проти вірусу гепатиту В і С застосовується противірусна терапія, якщо людина вже інфікована. Таке лікування вважається ефективним. Щоб не допустити вірус гепатиту С, необхідно уникати контактів з потенційно інфікованими пацієнтами. Вакцини проти нього немає. 

Щоб не захворіти на вірус герпесу 8 типу необхідно дотримуватися правил гігієни: не пити з однієї склянки, уникати незахищених статевих контактів з партнерами, чий стан здоров'я вам не відомий. При ослабленні імунітету (при ВІЛ, після трансплантації) строго дотримуватися рекомендацій лікаря.

Пацієнтам з вірусом Епштейна-Барр рекомендується лікувати інфекцію в період загострень, а також регулярно проходити диспансеризацію і вчасно лікувати загострення будь-яких хронічних хвороб.

Виявити злоякісні новоутворення у здорових людей, яких нічого не турбує, можна за допомогою скринінгу. При ранній діагностиці рак – несмертельне захворювання.

Український Дощ писав раніше, що у терапії меланоми американські вчені радять використовувати пластир з секретом.[]
Теги
Схожi
Що робити, якщо у вашої дитини діагностували аутизм?
Здоров'я
Що робити, якщо у вашої дитини діагностували аутизм?
Щоб краще зрозуміти людину з аутизмом, уявіть, що ви їдете на швидкості проти вітру без шолома, під вами реве мотоцикл, а крізь цей шум і галас до вас намагаються докричатися...
Влітку і взимку хочеться малинку! Чим корисна і в чому небезпечна солодка малина?
Здоров'я
Влітку і взимку хочеться малинку! Чим корисна і в чому небезпечна солодка малина?
Калорійність малини досить низька — 46 ккал, що дає можливість їсти її при схудненні без шкоди для фігури...
Вчені із США розкрили раптову причину деменції
Здоров'я
Вчені із США розкрили раптову причину деменції
Люди, які займаються боксом або контактними видами спорту, схильні до деменції...
Британські вчені розповіли, як правильно обійматися
Здоров'я
Британські вчені розповіли, як правильно обійматися
Як з'ясувалося, довгі обійми приємніші за короткі...
64-річний британський спортсмен розвіяв міф про те, що вегани «бліді, худі і слабкі»
Здоров'я
64-річний британський спортсмен розвіяв міф про те, що вегани «бліді, худі і слабкі»
Фітнес-атлет на своєму прикладі довів, що вживання виключно рослинної їжі дає «тривалі і вельми вражаючі фізичні результати»...