Вірменія готова підписати мирний договір з Азербайджаном і встановити дипвідносини з Туреччиною

Єреван вважає, що мирний договір з Баку має бути підписаний у найближчій перспективі, але цей документ необхідно виробити у процесі переговорів. Про це заявив прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян.
"Багато розмов про підписання мирного договору між Вірменією та Азербайджаном. Так, він має бути підписаний, але насамперед цей документ має бути оформлений, а це питання та результат переговорів", - сказав він на пресконференції, що пройшла днями на його сторінці у Facebook.
Він також заявив, що Вірменія щиро бажає встановити дипломатичні відносини з Туреччиною та відкрити кордони. За його словами, Вірменія виступає за збереження динаміки переговорів з Анкарою і може прийняти запрошення турецької сторони на участь у дипломатичному форумі в Анталії.
"У нас вже відбулася зустріч спецпредставників із врегулювання вірмено-турецьких відносин. І якщо ця динаміка збережеться, то велика ймовірність, що Вірменія візьме участь у дипломатичному форумі в Анталії, - сказав він. - Буде нелогічно, якщо ми пропустимо можливість продовжити розмову. відзначити, що світова спільнота підтримує процес урегулювання відносин, зокрема ЄС, США, Росія та держави регіону".
Пашинян також висловився про відставку президента країни Армена Саркісяна, наголосивши, що його політична команда поки що не визначилася з кандидатурою наступника.
"Я дізнався про відставку президента за три години до її публікації. Армен Саркісян зателефонував мені і повідомив про своє рішення, - заявив прем'єр-міністр. - Я запитав у нього, чи це дзвінок для обговорення? Він відповів, що ні, рішення прийняте. Ми знали про його позицію щодо конституційних змін. Наші позиції різняться".
Нагадаємо, Саркісян, якого у 2018 році парламент обрав президентом, у неділю ввечері подав у відставку. Свій крок він пояснив тим, що президент не має необхідних інструментів для впливу на найважливіші питання для держави і нації як у внутрішній, так і зовнішній політиці.
Президент Вірменії обирається Національними зборами (парламентом) на 7 років, його відставку приймають також парламентарії. Згідно з конституцією республіки, після складання повноважень президента парламент через 25 днів і не пізніше 35 днів повинен обрати нового главу держави. Кандидатури висувають парламентські фракції. Відлік часу починається з відповідної заяви парламенту.