Військовий експерт пояснив, навіщо Росія проводить військові навчання в Криму

Військовий експерт пояснив, навіщо Росія проводить військові навчання в Криму

Військовий експерт Олексій Мельник, співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова пояснив чому, на його погляд,  Росія проводить військові навчання в Криму.

Кремль не готовий до протистояння із серйозними противниками, вважає експерт.

В рамках планових тактичних навчань, які Росія проводить зараз в анексованому Криму, сьогодні під Балаклавою був проведений пуск крилатої ракети. У Генштабі України російські військові маневри назвали незаконними. В експертних колах є багато різних думок з приводу того, який саме меседж Росія намагається послати як зовні, так і для своєї внутрішньої публіки.

Зрозуміло, така військова активність РФ, яка триває вже не перший рік, викликає занепокоєння у країн-сусідів Росії. C кожним новим кроком падає взаємна довіра. Будь-які маневри і подібні запуски ракет дають серйозну підставу для того, щоб готуватися до нового витка російської агресії.

"Під загрозою - не тільки Україна, яка вже живе в стані війни з Росією. Але і країни Балтії - вони змушені побоюватися не стільки масштабного нападу, скільки провокацій біля своїх кордонів. Втім, я схиляюся до тієї точки зору, що нинішню військову активність Росії навряд чи можна розглядати як підготовку до чергової війни, як це було в 2008 або в 2014 роках. Кремль не готовий і не прагне зараз до протистояння із серйозними противниками. Країни Балтії - це війська НАТО. Якщо ж розглядати Україну, то і наша армія більш ефективна, ніж була в 2014 році." - каже Мельник.

Відомий ретранслятор меседжів Кремля, російський експерт Федір Лук'янов якось заявив, що головний посил Росії полягає в тому, щоб просто позначити свою сферу інтересів, на яку претендує Москва. Мовляв, «не чіпайте нас, тому що ми такі грізні». Це поведінкова модель пітерського підворіття, до якої так любить звертатися Путін в своїх промовах. Ключова мета - залякати, переконати противника в небезпеці і серйозності своїх намірів.

Разом з тим, Росія діє за принципом політичного опортунізму. Тому є всі підстави думати, що під приводом російсько-білоруських навчань може дійсно реалізовуватися сценарій тиску на Мінськ з метою розміщення своїх військових баз на білоруській території. Також майбутні навчання можуть бути використані для провокації по відношенню до країн Балтії. Нічого не можна виключати, виходячи з тієї опортуністичної, безпринципної логіки прийняття політичних рішень в Росії.

За словами Мельника, головна мета російських військових навчань в окупованому Криму - залякати, переконати "противника" в небезпеці і серйозності своїх намірів.

Як писав Український Дощ, Україна засудила протиправні дії Росії щодо організації незаконних військових заходів на територіях тимчасово окупованих Криму та міста Севастополя, зокрема й участь у них представників Гвінеї та Мозамбіку.

Теги
Новини партнерiв
Схожi
Зеленський нагородив за заслуги митрополита Московської церкви
Україна
Зеленський нагородив за заслуги митрополита Московської церкви
Президент України Володимир Зеленський нагородив орденами «За заслуги» ІІ ступеня митрополита Московської церкви Феодора...
На посаду мера столиці претендують 13 кандидатів
Україна
На посаду мера столиці претендують 13 кандидатів
Столичний тервиборчком зареєстрував кандидатами ще п'ять осіб, серед яких два колишніх глави КМДА...
Президент відвідав табір розвідників
Україна
Президент відвідав табір розвідників
Президент Володимир Зеленський відвідав базовий табір Головного управління розвідки...
Соколята пішли в небо: в мережі з'явились фото загиблих курсантів
Україна
Соколята пішли в небо: в мережі з'явились фото загиблих курсантів
Офіційні джерела поки що не публікують списки загиблих, але друзі і близькі загиблих підтверджують інформацію ...
На Львівщині завершились військові навчання Rapid Trident
Україна
На Львівщині завершились військові навчання Rapid Trident
На Львівщині офіційно завершилось українсько-американське командно-штабне навчання із залученням військ Rapid Trident 2020...