Війна в Україні для світової економіки подібна до землетрусу - Міжнародний Валютний Фонд

Війна в Україні для світової економіки подібна до землетрусу - Міжнародний Валютний Фонд

МВФ переглянув прогноз зростання глобальної економіки на 2022 рік у бік зниження та передбачає зростання інфляції. Новий директор Дослідницького департаменту фонду П'єр-Олів'є Гурінша порівняв розв'язаний росією конфлікт в Україні із «сейсмічними хвилями, що виходять із епіцентру землетрусу». Прогноз МВФ, опублікований 19 квітня у World Economic Outlook, обмежує глобальне зростання на рівні 3,6% проти 4,4% у січні.

Економічні процеси можуть сповільнитися ще сильніше, «якщо станеться посилення санкцій проти Росії разом із погіршенням споживчої довіри та волатильністю на фінансових ринках», зазначив головний економіст МВФ у ході прес-конференції у Вашингтоні.

«Конфлікт та санкції безпосередньо зачіпають Україну, росію та Білорусь, але їхній вплив на міжнародному рівні набагато ширший», — пояснюють експерти.

Для економіки росії, яка вторглася в Україну 24 лютого, це сильний удар: її ВВП скоротиться на 8,5% і має становити мінус 2,3%. Але головний удар припав на Україну, де масові руйнування та міграція мільйонів громадян змушують прогнозувати падіння ВВП на 35%. Причому на відновлення країни піде багато років.

Викликане війною зростання цін на сировину, утруднення торгових та фінансових зв'язків, постачання продовольства та енергоносіїв вже позначаються на економіці сусідніх країн Європи. Адже Україна та росія є важливими постачальниками зерна для багатьох країн, а також є ключовим джерелом енергії для Європи.

У цих умовах для Німеччини, що сильно залежить від російських енергоносіїв, зростання ВВП прогнозується на 1,7 пунктів нижче і має становити 2,1%. Зростання у Франції знизилося до 2,9%, Італії до 2,3%.

Загалом у країнах єврозони погіршення ще значніше - до 2,8%.

Фактично МВФ переглянув у бік зниження економічні прогнози переважної більшості країн. Так, зростання ВВП США скоротилося до 3,7% (-0,3 пункту). МВФ тут передбачає припинення грошово-кредитної підтримки для стримування інфляції, а також ефект «ослаблення економік країн-партнерів США внаслідок війни» в Україні. 

Китайська економіка під тиском політики абсолютної боротьби з пандемією. Численні економічні обмеження мають призвести до падіння зростання ВВП до 4,4% (-0,4 пункту). У той час як він становив 8,1% у 2021 році.

Щоправда, в інших частинах світу країни-експортери нафти навпаки - почуваються добре завдяки зростанню цін. Таким чином, прогноз для Саудівської Аравії сягає 7,6% (+2,8 пункти).

Руйнівний вплив війни в Україні на світову економіку тим сильніший, що вона почалася у момент, коли світ ще не оговтався від пандемії COVID-19. Конфлікт акцентує зростання цін на світових ринках. МВФ очікує, що інфляція цього року складе 5,7% для розвинених країн (+1,8 пункту) і 8,7% (+2,8 пункту) для країн, що розвиваються, і країн з ринком, що формується. Експерти вважають, що піку інфляції буде досягнуто вже цього року, але й у 2023 році вона має залишатися на високому рівні, особливо в бідних країнах.

У зв'язку з цим Міжнародний валютний фонд попереджає про:

-небезпеки загострення гуманітарної кризи у разі тупикової ситуації у війні та посилення санкцій;

-зростання напруги і навіть загрозу хвилювань у країнах, які приймають велику кількість біженців;

-небезпечне ослаблення економіки у бідних країнах світу, вже обтяжених рекордними рівнями боргу, сформованого під час пандемії.

При цьому експерти МВФ не відкидають можливості виникнення нової хвилі пандемії і вказують на те, що ослаблення світової економіки відбувається в момент, коли потрібна загальна мобілізація для вирішення таких важливих проблем, як боротьба з потеплінням клімату планети.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Ціна питання: скільки підземних багатств України захопила росія
Економіка
Ціна питання: скільки підземних багатств України захопила росія
За роки війни та анексії Криму, починаючи з 2014 року, росія загарбала сотні українських родовищ...
Українцям у липні підвищать частину податків: Гетманцев розповів про нововведення
Економіка
Українцям у липні підвищать частину податків: Гетманцев розповів про нововведення
Законопроєкт передбачає повернення перевірок та податкових ставок для фізосіб-підприємців (ФОПів) до рівня до повномасштабної війни ...
2,88 грн/кВт це кінцева ціна за електроенергію до закінчення війни - заява держрегулювання
Економіка
2,88 грн/кВт це кінцева ціна за електроенергію до закінчення війни - заява держрегулювання
Членкиня НКРЕКП Ольга Бабій зазначила, що запропонований тариф на електроенергію розрахований на усі регіони України...
Старих цін більше немає: скільки коштує сьогодні зняти квартиру в Києві
Економіка
Старих цін більше немає: скільки коштує сьогодні зняти квартиру в Києві
Зазначається: найдешевше винаймати квартири в Деснянському районі столиці – в середньому 8 000 грн...
В Україні «гуляють» фальшиві гривні: які купюри найнебезпечніші
Економіка
В Україні «гуляють» фальшиві гривні: які купюри найнебезпечніші
Фальшивомонетники значно знизили активність в Україні – за підсумками 2022 року на 1 млн справжніх купюр припадало близько 2,2 підроблених,...