«Війна в Україні це зміна епох»: президент Франції Емманюель Макрон звернувся до нації

«Війна в Україні це зміна епох»: президент Франції Емманюель Макрон звернувся до нації

«Я та інші світові лідери намагалися підтримувати діалог із Путіним, – сказав французький президент. – Він один вирішив воювати». У своїй промові Емманюель Макрон кілька разів повторив словосполучення "нова ера". Після розпалювання цієї війни на європейському континенті «більше нічого не буде, як раніше», заявив французький лідер. Цитати з виступу Макрона наводить RFI.

«З початку жорстокої атаки президента Путіна на Україну... російська армія бомбардує Київ, штурмує інші міста. Сотні жертв з боку мирних жителів. Були вбиті жінки та діти. Найближчі дні будуть, ймовірно, ще важчими», – сказав французький президент.

«У цьому безпрецедентному за останні десятиліття для Європи випробуванні ми стоїмо разом із Україною. Я вітаю мужність українського народу та висловлюю йому братню підтримку».

За словами Макрона, Володимир Зеленський «уособлює честь, свободу та хоробрість українського народу».

«Ця війна – не війна Заходу із Росією. Це брехня. На Росію ніхто не нападав. Росія – агресор».

Виправдання агресії боротьбою проти "нацизму" французький президент назвав "образою пам'яті та історії російського та українського народів, які разом боролися проти нацизму" під час Другої світової війни. Ця війна – "продукт реваншизму" Путіна, сказав Макрон.

«Я та інші світові лідери намагалися підтримувати діалог із Путіним, – продовжив Макрон. – Він один вирішив воювати».

Далі глава Французької Республіки згадав про санкції, введені проти Росії, а також подякував диппрацівникам, які рятують французьких громадян, що залишилися в Україні, та журналістам, які мужньо і об'єктивно висвітлюють війну.

«Ми не воюємо з Росією, – заявив Макрон. – Ми підтримуємо росіян, які не побоялися висловитись проти війни».

Поза тим Емманюель Макрон нагадав, що Франція направила свій військовий контингент до Румунії та країн Балтії.

"Нова ера"

«Рівновага на континенті порушена і передбачає серйозні зміни нашого повсякденного життя в найближчі місяці», – сказав глава французької держави.

І пояснив: «Сільське господарство та промисловість постраждають. Економічне зростання сповільниться. Купівельна спроможність знизиться, ціни зростуть».

За його словами, уряд вживає заходів для підтримки економіки. Наразі ведеться активний пошук нових постачальників палива. Прем'єр-міністр Франції Жан Кастекс має надати план підтримки економічного сектору найближчими днями.

«Але (економічні) наслідки не будуть тривати кілька днів - це сигнал зміни епох», - попередив Макрон. - «Війна у Європі більше не є предметом історії. Вона відбувається тут, у нас на очах. Демократія та свобода більше не є даністю».

Але в цьому випробуванні "Європа показала свою єдність", сказав Макрон. Тепер Європа має заплатити ціну за обраний нею світ – перебудувавши свою економіку. Найближчим часом президент Франції пообіцяв подати «план енергетичної незалежності Європи» і заявив про необхідність будівництва єдиної європейської оборони. На 10 та 11 березня він скликає у Парижі саміт ЄС з цієї теми.

У своїй промові Емманюель Макрон кілька разів повторив слова "розрив" та "нова ера". Після розпалювання цієї війни на європейському континенті «більше нічого не буде, як раніше», вважає він.

Телезвернення президента тривало 14 хвилин. Наприкінці замість звичайної «Марсельєзи» на телеекрані була хвилина мовчання за загиблими в Україні і французький прапор під паризьким небом.

Український Дощ писав раніше, як президент США Джо Байден звернувся до Конгресу: «Встаньте і покажіть, що ми, Сполучені Штати Америки, підтримуємо український народ».

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Лукашенко відреагував на втечу з росії чоловіків призовного віку: «нехай тікають»
Світ
Лукашенко відреагував на втечу з росії чоловіків призовного віку: «нехай тікають»
Білоруський диктатор закликав не перейматися тими, хто покинув росію на тлі так званої часткової мобілізації...
Вторгнення в Україну зменшило активність рф поблизу Фінляндії - Саулі Нііністо
Світ
Вторгнення в Україну зменшило активність рф поблизу Фінляндії - Саулі Нііністо
Варто зазначити, що президент Фінляндії Саулі Нііністьо в минулому мав досить часті контакти з російським диктатором...
США попередили путіна про «катастрофічні» наслідки застосування ядерної зброї в Україні
Світ
США попередили путіна про «катастрофічні» наслідки застосування ядерної зброї в Україні
Салліван детально не описав характер відповіді США, але нагалосив, що Сполучені Штати приватними каналами пояснили Кремлю «що саме це означатиме в деталях»...
Хаос, беззаконня, повна безпорадність: підсумки перших днів мобілізації у рф
Світ
Хаос, беззаконня, повна безпорадність: підсумки перших днів мобілізації у рф
Майже тиждень в країні-агресорі триває мобілізація. Названа путіним «частковою», вона по суті такою не є і має абсолютно хаотичний характер...
Пентагон уклав контракт на $20,6 млн на виробництво дронів-камікадзе Switchblade 300
Світ
Пентагон уклав контракт на $20,6 млн на виробництво дронів-камікадзе Switchblade 300
Раніше Пентагон опублікував дані про військову допомогу Україні, в яких містяться назви озброєнь, дати їх постачання, а також повна вартість...