Відповідь Кремлю: новий винищувач США зможе знищувати супутники у космосі (відео)

Винищувач F/A-XX шостого покоління ВПС Сполучених Штатів Америки зможе знищувати супутники у космосі. Поки що продемонстровано лише концепцію винищувача, але експерти вважають, що такий літак може бути створений вже найближчим часом.
На відео, яке представляє можливості нового літака, винищувач рухається вище за хмари. За формою він нагадує правильний трикутник – тобто з рівними сторонами. Два кути – це крила, один кут – ніс. Хвоста як такого у винищувача немає - ось така коротенька машина. Є два маленькі додаткові крила - приблизно як міні-плавники у акули. Можливе місце, де знаходиться пілот, виділяється прозорим опуклим склом.
Суборбітальні польоти вже сьогодні - реальність. Головна проблема – висока вартість таких проєктів, проте військових це ніколи не лякало. Якщо апарат не треба спускати на Землю, його зробити ще простіше. Можливо, винищувач випускатиме дрони, які зможуть знищувати супутники – це більш економно та розумно.
У вересні голова бойового авіаційного командування ВПС США генерал Марк Келлі в інтерв'ю порталу Defense News розповів про секретну програму створення винищувачів шостого покоління під назвою Next Generation Air Dominance. Повідомлялося, що повномасштабний демонстратор NGAD здійснив перший політ, при цьому «програма просунулася значно далі, ніж передбачали багато аерокосмічних аналітиків».
Збройні сили США мають дві окремі програми панування у повітрі наступного покоління з інвестиціями в 1 мільярд доларів: одна для військово-морського флоту, щоб замінити F/A-18 Super Hornet, а інша для ВПС, щоб вивести з експлуатації F-22.
Згідно зі зробленою у відео заявою, винищувач знищуватиме супутники тому, що Росія та Китай роблять свої винищувачі шостого покоління і ці програми стали «більш очевидними».
У КНР розробники з Aviation Industry Corporation of China представили винищувач шостого покоління. Він уже розробляється і, ймовірно, найближчим часом буде побудований. Поки що є лише прототип літака. Жодних характеристик китайці не розкривають, тільки дають висновок про те, що він належить шостому поколінню. В авіаційному двигунобудуванні Китай явно відстає від світових лідерів, що змушує трохи засумніватись у правдивості викладеної інформації.