«Віддали Росії вбивць - тримайте ембарго»: українські мережі про Білорусь

«Віддали Росії вбивць - тримайте ембарго»: українські мережі про Білорусь

Те, що Білорусь, попри переговори президентів та генеральних прокурорів обох країн, передала Російській Федерації 32 бойовиків ПВК "Вагнера" стало відомо 14 серпня. Білоруська сторона не попередила про свої дії Україну, навіть не висувала ніяких умов передачі "вагнеровців", а просто повернула терористів, що воювали на Донбасі, на батьківщину - в РФ.

Це викликало гостру реакцію президента України Володимира Зеленського. Раніше Офіс генерального прокурора України звертався до Генпрокуратури Білорусі щодо видачі затриманих, так як "вагнерівці" займалися тероризмом на Донбасі.

"Наслідки цього рішення будуть трагічними. Ми розуміємо, що "вагнерівці" все одно повернуться до свого звичного заняття - розповсюдження війни. Дай Боже, щоб білоруській владі не довелося й на своїй території отримати ще один палаючий, знекровлений Донбас", - заявив Зеленський.

Гаряча реакція українців сталася і у Facebook.

Павло Клімкін, колишній міністр закордонних справ

"Видача Лукашенком Росії бойовиків ЧВК Вагнера, які воювали на Донбасі, є порушенням міжнародного права. За такі порушення має бути покарання. Не знаю, як збирається побудувати свою лінію українське керівництво, це можуть бути окремі санкції або приєднання до санкцій ЄС, або й те й інше. Головне, щоб це були заходи проти білоруського керівництва, а не білорусів, які борються за свою свободу. Це може бути і щось більш вагоме та креативне.

Очевидно, що не зробити нічого неможливо. Це було б ляпасом всім героям, волонтерам, просто всім, для кого війна на Донбасі - частина їхнього життя. Відносини з Лукашенком після видачі бойовиків не можуть бути, як раніше.

А звинувачення з його боку у дестабілізації ситуації з України - це образа всім нам, всім українцям. Щиро сподіваюся, що наша реакція не буде на рівні слів та заяв".

Ірина Геращенко, експерший віце-спікер

"Зараз час - негайних консультацій з нашими європейськими партнерами. МЗС і ОП мають негайно провести консультації, а Зеленський - телефонні переговори з європейськими лідерами, й виробити заяву, що ми доєднуємося до оцінки цих виборів Європейським Союзом і також не можемо визнати їх результат.

Також час поставити в ОБСЄ і нормандському форматі питання перенесення майданчику мирних переговорів в більш нейтральну і не заангажовану РФ країну. Після відданих РФ "вагнерівців" переговорів в Мінську бути не може"

Сергій Іванов, блогер

"Щодо міжнародних злочинців з ПВК "Вагнер", яких Лукашенко повернув Росії.

Головне питання, на яке наша держава мусить дати відповідь: чи зробив Офіс генпрокурора все можливе для екстрадиції злочинців. Якщо ні, це чистої води службова недбалість, а якщо так, я б хотів побачити відповідь генпрокурора Білорусі з відмовою. Це не секретна процедура, держтаємниць тут немає.

Загалом, нормальний генпрокурор мав би особисто виїхати до Білорусі і домагатися екстрадиції, регулярно інформуючи суспільство про перебіг. Чому чинна генпрокурорка так не зробила? Напевно тому, що не вважає масове вбивство українців серйозним злочином, вартим її уваги, іншої причини я не бачу.

Володимир Петров (політтехнолог, продюсер. - Gazeta.ua) написав, що потрібно відкликати нашого посла з Мінська, вислати білоруського з Києва і не визнати результати виборів. Я згоден, але додам, що держава також може вплинути на ринок білоруських товарів в Україні. Віддали вбивць - тримайте ембарго на продукти, легпром і на свої вср*ті трактори. Це буде серйозна та симетрична відповідь. Ба більше, зараз така ситуація, що чим гірше білоруській владі, тим краще білоруському народу. Збирайте РНБО і вперед".

Богдан Яременко, народний депутат від "Слуга народу", дипломат

"Білоруська держава за будь-якими оцінками не може вважатися нейтральною - це військово-політичний союзник Росії.

Останні вибрики де факто лідера Білорусі Олександра Лукашенка - ігнорування через політичні причини законних вимог щодо передачі Україні підозрюваних у скоєнні тяжких злочинів, прямолінійні і бездоказові звинувачення у причетності України до протестів в Білорусі, кілька випадків грубого порушення прав громадян України під час протестів в Білорусі, за які ніхто не був покараний, мали би переконати любителів гостинності Лукашенка - мінський процес себе вичерпав.

Мирний процес має тривати на іншому майданчику. Наразі оптимальним місцем для перенесення мирних переговорів, на мою думку, могла би бути Туреччина".

Як писав Український Дощ, Україна наполягала на екстрадиції "вагнерівців", т.як  з'ясувалося, що серед затриманих вагнерівців – багато терористів "Л/ДНР", які внесені в базу військових злочинців на сайті "Миротворець". Про готовність співпрацювати з Києвом говорив і Лукашенко. «Український Дощ» писав, що  Зеленський і Лукашенко обговорили питання екстрадиції «вагнерівців», однак після Лукашенко в інтерв'ю українському журналісту Д.Гордону заявив, що Мінськ видасть бійців ПВК Вагнер за умови, що Київ доведе їх причетність до злочинів на Донбасі. 

Ще пізніше Лукашенко заявив, що у нього була розмова з Путіним і той "все пояснив", крім того в присутності бойовиків на території Білорусі винувата третя країна".

Теги
Новини партнерiв
Схожi
Волонтер розповів, що обурило військових під час візиту «слуг»
Україна
Волонтер розповів, що обурило військових під час візиту «слуг»
Волонтер благодійного фонду підримки військових Андрій Римарук розповів що обурило військових під час візиту депутатів СН...
ЗСУ викрили терористів за спорудженням нових укріплень
Україна
ЗСУ викрили терористів за спорудженням нових укріплень
Російські терористи на Донбасі, всупереч домовленостям про перемир'я, заходилися облаштовувати нові укріплення на своїх позиціях...
Реванш: мер Одеси повернувся до проросійської риторики
Україна
Реванш: мер Одеси повернувся до проросійської риторики
Мер Одеси Геннадій Труханов ініціював повернення радянських назв двом міським вулицям для підняття свого рейтингу напередодні місцевих виборів...
Кандидат Кучеренко потролив конкурентів за ролики в TikTok
Україна
Кандидат Кучеренко потролив конкурентів за ролики в TikTok
Кандидат на посаду київського міського голови від «Батьківщини» Олексій Кучеренко потролив суперників напередодні виборів...
У Польщі заборонили аборти за медичними показаннями
Україна
У Польщі заборонили аборти за медичними показаннями
Конституційний суд Польщі ухвалив, що аборт через серйозні дефекти плоду є неконституційним...