Видатному композитору Ігорю Покладу вручено орден Держави і звання Героя України

Президент Володимир Зеленський 13 грудня зустрівся з видатним українським композитором Ігорем Покладом та його дружиною Світланою і вручив митцю орден Держави з присвоєнням звання Героя України. Про це повідомляє сайт глави держави.
«Присвятивши своє життя музичному мистецтву, ви стали дійсно Майстром. Без перебільшення, ваша музика є голосом України. Ваші пісні звучать в усьому світі. Ці композиції належать до найкращих перлин національного духовного надбання, без яких неможливо уявити сучасну українську культуру», – сказав Володимир Зеленський, звертаючись до митця.
10 грудня митець відсвяткував свій 80-річний ювілей.
Наголошується, що Ігор Поклад є автором понад 150 пісень. У його творчому доробку – музичні вистави «Конотопська відьма», «Різдвяна ніч», «Москаль-чарівник», «Засватана – невінчана», «Таке єврейське щастя», «Чмир», рок-опера «Ірод» тощо.
Він плідно працював також і у кіно з режисерами Леонідом Биковим, Андрієм Бенкендорфом, Миколою Засєєвим загалом у понад 40 художніх і телефільмах. Написав музику до анімаційних стрічок «Як козаки…», «Енеїда» тощо.

Ще навчаючись в училищі і працюючи там же концертмейстером, він робить перші серйозні кроки у творчості — вже перша пісня, написана ним у співавторстві з Борисом Олійником «Пісня не заблукає», виконана Костянтином Огнєвим, стає популярною.
Ігор Поклад створює унікальний на ті часи проєкт — дівочий співочий колектив - вокально-інструментальний ансамбль «Мрія». Вже за перший рік свого існування колектив входить у всесоюзну гастрольну сітку — ансамбль представляє республіку на території Радянського Союзу та за кордоном. За кілька років «Мрія» стає лауреатом Всесоюзного конкурсу артистів естради, поряд з легендарними на той час «Піснярами».
За кілька років Поклад вимушений припинити керування колективом через відбуття до лав Радянської армії де він знайомиться з київським поетом, згодом метром української естрадної пісні, Юрієм Рибчинським.

Разом вони створюють кілька знаменитих хітів та стають широковідомими: "Ой летіли дикі гуси", "Чарівна скрипка", «Зелен клен», «Два крила», «Тиха вода» і т.д.
У 70-их роках Ігор Дмитрович полишає пісенний Олімп і пробує свої сили у театрі. Він погоджується на пропозицію розпочати роботу над продовженням музичної п'єси «Весілля в Малинівці». З готовим твором він та Рибчинський прибули до Одеського театру оперети. Наступною роботою опермейстера стала «Конотопська відьма», написана в 1982 році ця оперета й досі не сходить зі сцен українських театрів. За словами театральних критиків ця п'єса вже давно стала класикою жанру. Усього за кілька років з'явилося ще півтора десятка мюзиклів.

У пошуках нових вражень композитор займався у галузі кінематографу, розпочавши співпрацю з режисером Леонідом Биковим та написавши музику до одного з його фільмів «Де ви, лицарі?». Загалом Поклад працював у більш ніж 40-ка художніх фільмах. Найбільш прикрою своєю помилкою Ігор Дмитрович вважав відмову від роботи у фільмі «У бій ідуть лише «старі». Також перу композитора належить музика до класичних мультиплікаційних стрічок «Як козаки…» та «Енеїда».
За нових часів амбіційні творчі проєкти за браком засобів довелось згорнути. 2014 року переніс кілька складних операцій. Поза цим Поклад не припиняє писати музику і давати поради молодим творчим особистостям.