Верховна Рада ухвалила закон про конфіскацію власності РФ та її резидентів

3 березня Верховна Рада України проголосувала за «Закон Про основні засади примусового вилучення в Україні об'єктів права власності Російської Федерації та її резидентів». Про прийняття закону повідомляється на сайті українського парламенту. Про те, що і як конфісковуватимуть пише RFI.
У преамбулі документа йдеться про те, що він приймається «з метою захисту суверенітету та територіальної цілісності України, враховуючи повномасштабну агресивну війну, яку Російська Федерація розв'язала і веде проти України та українського народу, проти людяності».
Хто і що підпадає під дію закону?
У законі йдеться про те, що під його дію потрапляють російські «юридичні особи (їх філії, представництва)», які здійснюють діяльність на території України, а крім тієї юрособи, «засновником (учасником, акціонером) або бенефіціаром яких є Російська Федерація та/або у яких Російська Федерація має частку в статутному капіталі, акції, паї, інше членство (участь у будь-якій формі)».
Власність таких юросіб підлягає «примусовому вилученню» «за мотивами суспільної необхідності (включаючи випадки, за яких це вимагається у зв'язку з військовою необхідністю) на користь держави Україна».
Конфісковано буде «рухоме та нерухоме майно, кошти, вклади в банках, цінні папери, корпоративні права, інше майно (активи), що знаходяться (зареєстровані) на території України, які безпосередньо або через афілійованих осіб належать Російській Федерації та її резидентам».
Примусове вилучення власності проводитиметься «без будь-якої компенсації (відшкодування) її вартості, враховуючи повномасштабну агресивну війну, яку Російська Федерація розв'язала і веде проти України та українського народу», написано в законі.
Рішення про примусове вилучення «ухвалюється Радою національної безпеки і оборони України і вводиться в дію указом президента України». Список активів, що підлягають вилученню, визначатиме український уряд.
Зеленський — Кремлю: «Вчіть слова "репарарації" та "контрибуції"»
Прийняття цього документа «не виключає і не обмежує прав держави Україна вимагати у відповідності з нормами міжнародного права притягнення до відповідальності держави Російська Федерація, в тому числі вимагати відшкодування (компенсації) збитків, заподіяних внаслідок повномасштабної агресії».
Вранці 3 березня президент України Володимир Зеленський у своєму зверненні заявив, що після закінчення війни його країна «відновить кожну будівлю, кожну вулицю, кожне місто». І ми «говоримо Росії: вчіть слова репарації та контрибуції», «ви компенсуєте все, що зробили проти нашої країни, проти кожного українця».