[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/images\/8-48452299.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/novini\/ukraina-news.html"}]

Великдень 2020. Яким він буде цього року?

Великдень 2020. Яким він буде цього року?

Вже через 2 тиждні, 12 квітня,  католики святкуватимуть одне з найважливіших релігійних свят року – Великдень. Ще через тиждень, 19 квітня, – настане черга православного святкування. Український Дощ розглядає як проходить у вірян Великий піст та які варіанти святкування Великодня є в умовах карантину.

У католицьких і православних християн зараз триває Великий піст. Цього року він проходить в важких моральних і матеріальних умовах і насправді  є випробуванням для віруючих.

Вчора Папа Римський молився на порожній площі святого Петра у Ватикані про припинення пандемії COVID-19.

"Густа пітьма спустилася на наші площі, вулиці та міста; вона запанувала над нашими життями, наповняючи все оглушливою тишею та гнітючою порожнечею, що паралізує кожну річ, яку зустрічає на своїй дорозі: це відчувається в повітрі, в жестах, про це говорять погляди... Ми усвідомили, що перебуваємо в одному човні, всі вразливі та дезорієнтовані, але, водночас, важливі та потрібні, всі покликані залишатися разом, всі потребуючи взаємно підтримувати одні одних. У цьому човні присутні всі ми".

Митрополит Київський і всієї України Епіфаній закликав не піддаватися гніву через карантин та зруйновані плани, а також не впадати у відчай через відкладені справи.

Про це він написав в Facebook

"Не піддаваймося гніву через карантин та зруйновані плани, не варто впадати у відчай через відкладені справи. Якщо дотримаємося всіх заходів безпеки – згодом, з Божою допомогою, зможемо реалізувати заплановане навіть з більшим ентузіазмом та внутрішніми відновленими силами. Нехай цей період буде нагодою для саморозвитку, адже тепер звільнився час для того, що ми, можливо, відкладали «на потім»: час на більшу увагу до молитовного спілкування з Богом, до свого духовного життя, до покаяння, до пізнання Слова Божого, до розмов з рідними, або й до прочитання книг чи вдосконалення знань з іноземної мови", - написав Епіфаній.

Він зазначив, що цей час можна використати для духовного врівноваження, також це є можливістю для усіх у період Великого посту переосмислити стиль свого життя.

Предстоятель ПЦУ закликав людей не нехтувати правилами поведінки у період пандемії та виконувати рекомендації органів охорони здоров’я. Однак при цьому не піддаватися паніці, не дозволяти тривозі та страху заволодіти серцем та розумом, адже тоді людина втрачає контроль та не здатна ухвалювати раціональні рішення.

Також митрополіт сказав, що у цей час варто уникати масових заходів, рукостискань та обіймів; не наражати на небезпеку інших, коли захворіли і маємо ознаки грипу, і обов’язково за найменших проявів симптомів повідомляти лікарів у дистанційному режимі, аби уникнути будь-яких ризиків поширення хвороби.

Священник закликав не осуджувати людей, які захворіли на коронавірус, а молитися за їхнє одужання і за здоров’я лікарів, які продовжують виконувати свою роботу в складних обставинах.

"Перед світом та Україною, дійсно, постали великі випробування – у сфері економіки й охорони здоров’я. Та найбільший виклик перед нами – чи залишимося ми людьми, які керуються цінностями добра, гідності, любові. Питання в тому, чи ми піддамося страхові та паніці, чи використаємо ці виклики у час Великого посту, аби стати кращими, духовно вдосконалитися. Доклавши зусиль та виконавши рекомендації компетентних органів, зробімо належне для безпеки ближніх та власно",- додав він.

Також 25 березня 2020 року, в зв'язку з ситуацією, яка склалась в Україні, зокрема карантином та введенням в окремих регіонах режиму надзвичайної ситуації, Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій оголосила Днем загальної молитви і посту за Україну.

Узв'язку з пандемією, на початку березня відбулося позачергове засідання Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій за участю керівництва Міністерства охорони здоров’я (МОЗ) та представників Міністерства культури, молоді та спорту України. На цьому засіданні МОЗ рекомендувало релігійним організації вжити наступні заходи під час організації богослужінь і поточної релігійної діяльності:

  • На період карантину максимально обмежити служіння, які передбачають присутність людей, та по-можливості проводити їх в онлайн-режимі;
  • Рекомендувати віруючим не прикладатися до ікон на період карантину;
  • Рекомендувати віруючим і священникам дотримуватися дистанції мінімум 1,5-2 метри;
  • Розмістити у храмах антисептичні засоби

Незважаючи на те, що очільники Української православної церкви (Московського патріархату) на словах декларували підтримку карантинних заходів, але на практиці це виглядає дещо інакше. У цій ситуації знову себе «засвітив» настоятель Києво-Печерської лаври митрополит Павло, який уже встиг стати героєм кількох скандалів.

У записаному відео на ютуб-каналі він, фактично, закликав свою паству ігнорувати запроваджені карантинні обмеження й далі ходити у храми:

«Моліться, постуйте, ходіть до храму, причащайтесь і причащайте маленьких дітей… Всі поспішайте в храм, читайте Псалтир, Євангеліє, обіймайте одне одного… Ми закликаємо всіх приходити на молитву». І на завершення додав, що «сьогодні готують людей, щоб віддати їх антихристу».

Словом, який там карантин.

На відміну від московських православних, керівники Православної церкви України (ПЦУ) поводять себе більш відповідально. Нещодавно Вселенський патріарх Варфоломій наказав церквам задля боротьби з поширенням коронавірусу припинити проводити служби і обряди до кінця березня. Виняток був зроблений для приватних молитов у церквах, які залишаться відкритими.

Також Варфоломій закликав усіх залишатися вдома для власної безпеки. Православна церква України діє відповідним чином. Більше того, ще до оприлюднення настанов Вселенського патріарха Священний синод цієї церкви ухвалив практичні рекомендації для єпископату, духовенства й пастви у зв’язку з епідемією коронавірусу. Духовенство просять припиняти проведення богослужінь у храмах чи змінювати порядок так, щоб у них брала участь обмежена кількість осіб. Рекомендується «сприймати викликані поширенням хвороби зміни та обмеження як аскетичний подвиг стриманості та самообмеження від спілкування (затвору), сутність яких співпадає із метою та практикою посту».

Окремі священнослужителі ПЦУ почали займатися волонтерською діяльністю. Наприклад, власноруч виготовляти антисептики, які безкоштовно роздають у різних містах України (Києві, Харкові, Одесі, Маріуполі тощо) для найбільш вразливим до коронавірусу групам населення.

До вимушених обмежень вдалися і в Українській греко-католицькій церкві. Ця церква почала активно транслювати богослужіння по радіо, телебаченню і в інтернеті, надавши вірянам звільнення від обов'язку фізичної присутності на літургії.

Глава українських греко-католиків, митрополит Святослав (Шевчук) у своїй проповіді 22 березня навіть заявив, що церква готова тісно співпрацювати з медиками. А в разі потреби надати їм свої храми для розміщення хворих. Митрополит Святослав запевнив, що церква зробить усе можливе, щоби не настала хвилина, коли лікарі через брак медичних засобів будуть змушені вирішувати, хто має жити, а хто помирати.

Значимою також стала заява очільника і Глави Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішого Святослава про «політичний карантин»,

«Я сьогодні звертаюся до нашої влади, – сказав митрополит Святослав, – влади різних рівнів. У вас сьогодні важкий час. Знайте, що наша Церква є разом з вами. Але водночас закликаю вас – оголосіть політичний карантин у країні, не приймайте у момент такого болю, страждань ті рішення, які потребують всенародного обговорення, загальної суспільної дискусії».

Незважаючи на те, що Великдень цього року українці всіх конфесій зустрінуть на карантині, додатковий вихідний день після Великодня поки не скасували. Головне релігійне свято православних християн припадає на 19 квітня, неділя, і наступний за ним понеділок теж буде вихідним. Католики святкуватимуть Великдень раніше - 12 квітня, але для них додаткового вихідного в понеділок не буде.

Про це йдется в розпорядженні Кабміну від 23.10.2019 № 995-р "Про перенесення робочих днів на 2020 рік". Таким чином, в квітні українці отримують 9 вихідних днів, включаючи додатковий вихідний в понеділок, 20 квітня. Це означає, що українці отримають 3 вихідних дні підряд: 18, 19, 20 квітня.

Однак, чи відчують українці всю красу довгих весняних вихідних - невідомо. Через коронавірус небезпечно збиратися не тільки на богослужіння в церквах, але і на пікніки в великих компаніях. Президент Володимир Зеленський анонсував презентацію проекту "Великдень вдома", який покликаний утримати українців в будинках в це свято.

А поки ще до свята є кілька тижнів, ми пропонуємо вірянам варіанти постного меню та безкоштовний перегляд кіноісторії, присвяченої життю Христа, Його смерті та воскресінню. Поділіться із людьми Доброю Звісткою цього Великодня і не забувайте про молитву.

 

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/2\/273\/1196\/images\/8-7f2b7.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/novini\/ukraina-news.html"}]
Теги
Новини партнерiв
Схожi
В Україні горіли кілька храмів Московського патріархату. Що кажуть священики і поліція?
Релігія
В Україні горіли кілька храмів Московського патріархату. Що кажуть священики і поліція?
У квітні і травні горіли чотири храми в різних регіонах України. Всі вони належать Московському патріархату. Священики впевнені, що в ситуації винна українська преса...
 Києво-Печерську лавру відкрили після карантину
Релігія
Києво-Печерську лавру відкрили після карантину
25 травня Свято-Успенська Києво-Печерська лавра відкрилася після карантину...
Папа Римський вперше з березня благословив віруючих на площі Святого Петра
Релігія
Папа Римський вперше з березня благословив віруючих на площі Святого Петра
Папа римський провів недільну молитву 24 травня в присутності віруючих вперше за час карантину введеного в Італії і у Ватикані через коронавірус...
Католики Німеччини моляться за мир в Україні
Релігія
Католики Німеччини моляться за мир в Україні
21 травня 2020 року греко- і римо-католики Німеччини у солідарності із людьми в Центральній та Східній Європі розпочинають молитися Дев’ятницю до Зіслання Святого Духа...
Жити соборно: Історії з Паризької єпархії
Релігія
Жити соборно: Історії з Паризької єпархії
24 травня в ефірі «Живого ТБ» відбудеться прем’єра фільму «Жити соборно: історії з Паризької єпархії». Фільм складається з восьми частин, кожна з яких розкриває різні аспекти життя Української Греко-Католицької Церкви у Франції, Бельгії, Нідерландах, Люксембурзі та Швейцарії...