Вчені про довге рукостискання: це вияв поваги чи шлях до провалу переговорів?

Як з'ясували британські вчені, рукостискання тривалістю понад 3 секунди викликає у опонента відчуття неспокою і може негативно позначитися на подальших взаєминах як у житті, так і у роботі.
Рукостискання - важливий елемент невербальної комунікації, своєрідний тест, що дозволяє швидко і з високою вірогідністю дізнатися, яким результатом увінчається ваша розмова. Знання про те, що занадто швидке рукостискання віщує безрезультатну розмову, може бути дуже корисною у діловому житті. Не менш важливо пам'ятати, що затягнуте рукостискання повідомляє про те, що ви дуже бажаний гість. Однак, зловживати тривалістю такого контакту не слід.
Вчені Університету Данді у Шотландії виявили ціікаву особливість людської психології: рукостискання тривалістю понад 3 секунди може негативно позначитися на майбутніх стосунках. Вчені вирішили провести це дослідження, зацікавившись поведінкою президента США. Відомо, що експрезидент США Дональд Трамп часто практикував тривале рукостискання. Іноді воно могло тривати більше 13 секунд.
У рамках дослідження 34 людини (25 жінок і 9 чоловіків) описали фахівцям свій емоційний стан до і після рукостискання. Виявилося, що коли люди тиснуть один одному руки понад 3 секунди, вони майже перестають посміхатися і починають відчувати наростаючу тривогу. При нетривалому рукостисканні вони почувалися значно комфортніше.
Психологи пояснюють: коли люди довго тиснуть один одному руки, це створює лише оманливе відчуття їх довірчих відносин. Політики, наприклад, віддають перевагу тривалим рукостисканням, аби продемонструвати свою владу і авторитет. Така поведінка, однак, може негативно позначитися на особистих та робочих відносинах, підкреслюють експерти.
...