[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/images\/8-48452299.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/novini\/ukraina-news.html"}]

ВЦА. Що це і чому вони впроваджуються на Донбасі?

ВЦА. Що це і чому вони впроваджуються на Донбасі?

Президент Зеленський створив військово-цивільні адміністрації на Донбасі. Це сталось за три місяці до міських виборів. Спробуємо розібратись, що таке ВЦА, де вони працюють і наскільки є ефективними, а також навіщо впроваджувати військово-цивільні адміністрації на Донбасі за три місяці до місцевих виборів.

Що таке ВЦА?

Тимчасовий державний орган, який діє на території Донецької та Луганської областей у тих населених пунктах, де не функціонують обрані на міських виборах органи місцевого самоврядування. Також ВЦА можуть діяти на рівні районів та областей.

Скільки їх, ВЦА?

У Донецькій та Луганській областях створено по 8 військово-цивільних адміністрацій на рівні населених пунктів. Перші ВЦА — ще 5 березня 2015 року. Більшість з них розформували після місцевих виборів. Втім, на прифронтових територіях вибори не відбувалися, тож там ВЦА продовжили роботу.

Хто впроваджує ВЦА?

Військово-цивільна адміністрація впроваджується указом президента. Передостанню ВЦА створили 18 січня 2019 року в місті Щастя Луганської області указом Петра Порошенка.

Володимир Зеленський за перший рік президентства не створив жодної ВЦА, тож Лисичанська — це перша, яку він упровадив. Наступна - у Сєвєродонецьку.

Чому Зеленський вирішив ввести ВЦА?

Лисичанськ
Президент підтримав позицію голови ОДА. Формальною підставою стало те, що сесії Лисичанської міської ради не проводились понад три місяці. Фактично ж, проблема у тому, що тривалі конфлікти в міській раді заважають життєдіяльності міста. Лисичанськ періодично залишається без води, і за кілька років міська влада не зробила нічого, щоб розв'язати цю проблему.
«Я тільки що закінчив зустріч з представниками ЮНІСЕФ. Вони ще навесні зробили аналіз ситуації по Лисичанському водоканалу і пропонували владі у Лисичанську допомогу. Але, на жаль, вони не були почуті. А це — ЮНІСЕФ! Вони можуть генерувати гроші донорів», — каже Сергій Гайдай, голова Луганської ОДА.

Сєвєродонецьк

Глава держави утворив її на виконання закону про ВЦА. Про це свідчить відповідний указ глави держави №297/2020. Президент України доручив командувачу об’єднаних сил, голові Луганської обласної державної адміністрації здійснити відповідно до ЗУ “Про військово-цивільні адміністрації” заходи, пов’язані з утворенням ВЦА.

Срок дії і повноваження ВЦА

Відзначимо, ВЦА – тимчасовий державний орган при Службі безпеки України. Він діє у районі відсічі збройної агресії Росії на території Донецької та Луганської областей, призначений забезпечувати дію Конституції і законів України, а також забезпечувати безпеку і нормалізацію життєдіяльності населення, правопорядок і недопущення гуманітарної катастрофи.

Голова ОГА Сергій Гайдай пояснив, що ВЦА не може працювати після міських виборів.
[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/2\/273\/1196\/images\/8-7f2b7.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/novini\/ukraina-news.html"}]
Теги
Новини партнерiв
Схожi
Зеленський і Лукашенко обговорили питання екстрадиції «вагнерівців»
Україна
Зеленський і Лукашенко обговорили питання екстрадиції «вагнерівців»
Президент України висловив переконання, що бойовикам не вдасться уникнути справедливого покарання...
На підтримку захисників України у Києві відбудеться вітрильне ралі
Україна
На підтримку захисників України у Києві відбудеться вітрильне ралі
У суботу, 8 серпня, о 10:00 у Києві відбудеться Національне вітрильне ралі на підтримку захисників України «Вітрила волі та єдності»...
Відкрито сотні нових імен жертв Бабиного Яру
Україна
Відкрито сотні нових імен жертв Бабиного Яру
Дослідники розшукали сотні нових прізвищ жертв розстрілів у Бабиному Яру...
Більше половини безробітних в Україні мають вищу освіту
Україна
Більше половини безробітних в Україні мають вищу освіту
За перші шість місяців 2020 року в Службу зайнятості звернулося понад 1,7 млн ​​осіб...
Україна не планує відновлювати закупівлі газу у Росії, - Нафтогаз
Україна
Україна не планує відновлювати закупівлі газу у Росії, - Нафтогаз
Нафтогаз не відновить закупівлі природного газу у Росії, поки Москва не запропонує конкурентоспроможні ціни і умови...