Вбивство Шеремета. Білоруський слід міняє справу

Вбивство Шеремета. Білоруський слід міняє справу

Білоруський офіцер Ігор Макар, який опублікував записи розмов голови КДБ Білорусі про планування вбивства Павла Шеремета, дав свідчення українським правоохоронцям у Києві.

На початку 2021 року у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета, якого в 2016 році підірвали в центрі Києва, стався несподіваний поворот. Колишній співробітник білоруського КДБ Ігор Макар опублікував записи розмов глави Комітету держбезпеки Білорусі в 2008 - 2012 роках Вадима Зайцева про планування вбивства Павла Шеремета.

Тепер Мазур дав свідчення українським правоохоронцям в Києві у справі про вбивство журналіста, а незалежні експерти підтвердили автентичність записів із Зайцевим.

Показове вбивство

На записах з кабінету Зайцева, що зробили в квітні 2012 року, чутно обговорення вбивства Павла Шеремета, який на той час жив у Росії.

Лукашенко переказав «понад $1,5 млн на спеціальний рахунок» для неформальних операцій такого типу і хоче «побачити результати», сказав промовець, ідентифікований як Зайцев.

Згідно з аудіо, глава КДБ хотів, щоб вбивство Шеремета стало публічним сигналом.

«Ось щодо Шеремета потрібно спрацювати, який за*бал б*ядь. Зробимо закладку якусь, і так далі, щоб цього щура б*ядь зовсім б*ядь ні рук, ні ніг не зберуть. Все щоб було, як натуральним чином, але це не так впливає на свідомість людей», - каже голос на запису, ідентифікований як Вадим Зайцев.

У підсумку, Шеремет був убитий саме внаслідок вибуху бомби в автомобілі в Києві 20 липня 2016 року.

Важливі свідчення

Після публікації інформації про те, що відбувалося в кабінеті Зайцева в 2012 році, з Макаром зв'язалися українські дипломати і обговорили співпрацю у справі розкриття вбивства Павла Шеремета.

У підсумку, Мазур прилетів із Вільнюса, де зараз живе, до Києва і дав свідчення.

"На мою думку, я представив достатньо підстав для того, щоб стверджувати, що до замовлення вбивства Павла Шеремета мають відношення білоруські спецслужби. Я дав українській стороні набагато більше інформації, ніж оприлюднив у ЗМІ. Я не публікував її, так як деяким людям загрожувала б небезпека. Ми домовилися, і я пообіцяв, що не оголошу свої показання, так як це може вплинути на слідство. Вже йдуть суди за цією кримінальною справою, і дуже важливо, щоб ця інформація нікуди не потрапила", - розповів Макар Радіо Свободі.

За його словами, в Україні його зустріли спецслужби і забезпечили охороною 24 години на добу.

Також Макар стверджує, що після слідчих дій у Києві українська сторона повідомила, що у них немає підстав не довіряти йому.

Він заявив, що після його свідчень розслідування справи в корені зміниться, і його завершить Генеральна прокуратура України.

Експертиза підтвердила

Телеканал Настоящее время замовив експертизу аудіозаписів, на яких колишній глава КДБ Білорусі Вадим Зайцев планує вбивство Шеремета в петербурзькій криміналістичній лабораторії аудіовізуальних документів. Дослідження підтвердило достовірність аудіозаписів. Ці ж експерти раніше займалася відновленням магнітних фонограм із затонулого підводного човна Курськ і експертизою записів переговорів для розслідування загибелі Ту-154 під Смоленськом з президентом Польщі на борту.

Журналісти знайшли в інтернеті 13 відеозаписів із голосом Зайцева, коли той виступав як глава КДБ і керівник Білоруської федерації біатлону.

"Відібравши п'ять записів, експерти порівняли голос Зайцева з голосом чоловіка, який планував вбивства. Висновок: це один і той же чоловік. Дослідження включає в себе аудитивно-лінгвістичний і інструментальний аналіз мови", - йдеться в повідомленні телеканалу.

«Відмінності у висоті, силі і тембральних характеристиках голосу порівнюваних дикторів відсутні», - йдеться в дослідженні.

За словами фахівців, порівнювані диктори однаково добре контролюють свій емоційний стан.

«Навіть тривалі тренування не можуть істотно змінити звичні стереотипи мови, оскільки вони практично не сприймаються звичайним слухом і реалізуються без свідомого артикуляторного контролю, хоча добре видно в рамках інструментального аналізу мови», - наголошується в дослідженні.

Як зміниться слідство

Українські слідчі у виконанні вбивства Шеремета звинувачують рок-музиканта і військового Андрія Антоненка (Riffmaster), дитячого хірурга і волонтера Юлію Кузьменко (псевдонім Лиса) і військову медсестру Яну Дугар. Нібито Дугар допомагала готувати злочин, а Антоненко і Кузьменко закладали вибухівку під авто, а потім здійснили вибух.

Але навіть після публікації білоруських аудіозаписів у МВС заявляли, що підстав для зняття звинувачення з Антоненка, Кузьменко і Дугар не бачать, але сподіваються, що нова інформація може допомогти в пошуку досі невстановлених замовників та організаторів вбивства.

 
Теги
Схожi
Справа ваґнерівців: ЦРУ шукало «крота» в Офісі президента України - генерал СБУ
Україна
Справа ваґнерівців: ЦРУ шукало «крота» в Офісі президента України - генерал СБУ
Генерал-лейтенант СБУ Григорій Омельченко в етері каналу Еспресо ТВ оприлюднив шокуючу інформацію стосовно зриву спецоперації із затримання членів ПВК «Вагнер» ...
Понад 33 млн гривень - в Україні зірвали найбільший лотерейний джекпот в історії
Україна
Понад 33 млн гривень - в Україні зірвали найбільший лотерейний джекпот в історії
Один з гравців «Супер лото» виграв найбільший в історії України джекпот - 33 мільйони 32 тисячі гривень...
Собачники зі Львова дали майстер-клас із прибирання за своїми улюбленцями
Україна
Собачники зі Львова дали майстер-клас із прибирання за своїми улюбленцями
У Львові місцеві собачники провели екологічну акцію «Я - відповідальний господар». Акція, що пройшла у парку імені Франка була ініційована задля того, щоб закликати львів’ян, які мають домашніх тварин, прибирати за своїми улюбленцями...
У Київ можуть повернути річковий пасажирський транспорт, такий популярний колись
Україна
У Київ можуть повернути річковий пасажирський транспорт, такий популярний колись
Відомо, що «Адміністрація річкових портів» направила до Департаменту транспортної інфраструктури КМДА пропозицію, згідно з якою планується відновити річкові перевезення пасажирів через річку Дніпро у Києві...
Переполох на позиціях «сепарів»: ЗСУ встановили український прапор на бліндаж ворога
Україна
Переполох на позиціях «сепарів»: ЗСУ встановили український прапор на бліндаж ворога
Воїни ЗСУ викликали паніку в лавах терористів «ДНР». В районі Горлівки наші захисники непомітно підкралися до бліндажа ворога і повісили на нього національний прапор...