Ватикан змушений провести повний опис своєї нерухомості

Ватикан змушений провести повний опис своєї нерухомості

Відповідальний за централізацію активів Ватикану єпископ Нунцій Галантіно поскаржився, що вже втомився від "сенсаційних" історій ЗМІ про багатства Ватикану. Він зазначив, що дані, за якими більшість нерухомості в Римі належить Католицькій Церкві та Ватикану, помилкові. Тому Управління майном Апостольського Престолу проведе повний опис.

Про це повідомляє AFP.

Роботи буде чимало, тільки в Італії Управління керує орендою 2,4 тис квартир і 600 офісів та магазинів, що в 2019 році принесло Святому Престолу доходу на 99 мільйонів євро (119,9 мільйона доларів).

Причому деякі з цих обʼєктів Ватикан побудував сам, зокрема, такі як дві величезні споруди біля Площі Святого Петра.

У той же час нерухомість Престолу в Парижі (737 обʼєктів) оцінюється в 722,1 мільйони доларів, адже вся вона розташована неподалік від Єлисейських полів і Бульвару Сен-Мішель.

Також Ватикан володіє 140 обʼєктами в Швейцарії, особливо в Женеві та Лозанні. Коштують вони не менше 110 мільйонів доларів.

А в Лондоні у нього налічується 27 обʼєктів нерухомості площею майже 4 600 квадратних метрів і вартістю приблизно 131,4 мільйони доларів. Причому всі ці квартири й офіси знаходяться в престижних районах у центрі міста, таких як Сент-Джеймс, Кенсінгтон і Нью-Бонд-стріт. Враховуючи придбані в 2014 році квартири в престижному житловому комплексі в Челсі.

Італійського фінансиста, який був посередником Ватикану в цій угоді, заарештували минулого року за звинуваченням у корупції, але згодом звільнили. Однак високопоставлений чиновник, який відповідав за придбання апартаментів, кардинал Анджело Беччіу, був раптово звільнений з усіх посад.

Крім цього, минулого місяця суди Ватикану засудили колишнього главу Ватиканського банку IOR до девʼяти років позбавлення волі за розкрадання та відмивання грошей, повʼязаних із корупційними оборудками з нерухомістю.

Початок історії з інвестиціями в цінні активи датується 1929 роком, коли Ватикан був заснований як незалежна територія за узгодженням з Італією. Згідно з цим погодженням католицькій церкві виплатили компенсацію за нерухомість, вилучену раніше у Папської держави. Серед вилучених церковних активів був величезний палац Квірінале, в якому свого часу проживали 30 пап, і який зараз є резиденцією італійського президента.

За словами Галантіно, саме тоді папа Пій XI вирішив використовувати отримані гроші для інвестування у власність, зокрема за кордоном, "для забезпечення свободи і незалежності церкви".

Приблизно 15% обʼєктів нерухомості здаються на відкритий ринок, 30% — за субсидованими ставками, особливо для персоналу та пенсіонерів, а інші зайняті установами Ватикану або безкоштовно позичають школам або університетам.

Причому Галантіно запевняє, що частина цієї нерухомості занепадає і давно не експлуатується. А в меркантильності Ватикан звинувачувати не варто, оскільки він часто надає приміщення в безоплатне користування для благодійних організацій.

Теги
Новини партнерiв
Схожi
У цей день Християнство стало державною релігією Римської імперії
Релігія
У цей день Християнство стало державною релігією Римської імперії
Одноосібно врутившись у справи Церкви, імператор Феодосій 27 лютого 380 року перетворив християнську релігію на державну, а саме християнство на політичний фактор реалізації державних інтересів...
Сьогодні УГКЦ вшановує Людину «із янголом на плечі» - Блаженнішого Любомира Гузара
Релігія
Сьогодні УГКЦ вшановує Людину «із янголом на плечі» - Блаженнішого Любомира Гузара
26 лютого з нагоди 88-ї річниці з дня народження Блаженнішого Любомира (Гузара), колишнього Глави УГКЦ, морального авторитета нації, у крипті Патріаршого собору в Києві відбудеться вечір пам’яті...
В РПЦ з нетерпінням очікують закриття сайту «Миротворець»
Релігія
В РПЦ з нетерпінням очікують закриття сайту «Миротворець»
Голова Відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського Патріархату митрополит Волоколамський Іларіон обурювався сайтом «Миротворець». Він за те, щоб влада України цей сайт закрила...
Пурим 2021: дата і традиції найвеселішого єврейського свята
Релігія
Пурим 2021: дата і традиції найвеселішого єврейського свята
Пурим 2021 року випадає на 26 лютого, проте святкування традиційно розпочнеться напередодні, ввечері 25 лютого...
Епіфаній: «Відсутність живої української мови в Церкві - це грабунок вірних»
Релігія
Епіфаній: «Відсутність живої української мови в Церкві - це грабунок вірних»
Досі виникають суперечки щодо того, якою мовою «правильніше» звертатися до Бога, якою мовою мають звершуватися богослужіння у храмах і, врешті-решт, молитву якою мовою «краще» чує Бог?...