Ватикан засудив зміну статі та сурогатне материнство як «загрозу людській гідності»

Ватикан засудив зміну статі та сурогатне материнство як «загрозу людській гідності»
Доктринальний офіс Ватикану оприлюднив декларацію Dignitas infinita («Нескінченна гідність»), у якій ствердив свою несхвальну позицію щодо зміни статі, гендерної теорії та сурогатного батьківства, а також абортів та евтаназії.

Про це пише Reuters.

Як повідомляє пресслужба Ватикану, розробка декларації тривала п’ять років. Вона містить положення про людську гідність і перелік тяжких порушень прав людини, до яких Ватикан включає аборт, евтаназію та сурогатне материнство. Також у декларації згадуються війна, бідність, міграція, торгівля людьми та органами, фемініцид, тероризм, кібербулінг, порнографія та азартні ігри.

У декларації говориться, що «будь-яке втручання зі зміни статі, як правило, ризикує поставити під загрозу унікальну гідність, яку людина отримала з моменту зачаття». 

А втім, зазначається, що деякі люди можуть пройти операцію для усунення «генітальних аномалій», але підкреслюється, що «така медична процедура не буде вважатися зміною статі в тому значенні, яке тут мається на увазі».

Щодо гендерної теорії в тексті говориться, що «бажання особистого самовизначення, як передбачає гендерна теорія, окрім цієї фундаментальної істини, що людське життя є даром, рівнозначне поступці віковій спокусі зробити себе Богом, вступаючи в змагання з правдивим Богом любові, об’явленим нам у Євангелії».

Крім того, у декларації зазначається, що сурогатне батьківство порушує гідність як сурогатної матері, так і дитини. Також нагадується про засудження Ватиканом абортів, евтаназії та смертної кари. 

У декларації також засуджують аборти як «особливо серйозний і прикрий… злочин, що тільки може бути скоєний проти самого життя». Також декларація відкидає сурогатне материнство, називаючи його «грубим порушенням гідності жінки та дитини».

«Дитина — це завжди дар і ніколи не основа комерційного контракту», — сказано в роботі.

Окремо у документі згадується сексуальне насильство як загроза людській гідності, називаючи його «широко поширеним у суспільстві», зокрема в католицькій церкві, а також насильство над жінками.

Нагадаємо, у грудні 2023 року Папа Франциск дозволив благословляти одностатеві пари. Однак у Ватикані наголосили, що не можна це плутати з вінчанням.

Український Дощ писав раніше, що під час Великодньої служби стався надзвичайний випадок із Папою Римським Франциском. Відео, яке швидко поширилося в Мережі, зафіксувало момент, коли масивна ікона Ісуса Христа раптово впала перед главою католицької церкви.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Ватикан відмовив Дональду Трампу, який запросив Святий престол до своєї Ради миру 
Релігія
Ватикан відмовив Дональду Трампу, який запросив Святий престол до своєї Ради миру 
Святий Престол «не братиме участі у Раді миру через її особливий характер, який, очевидно, відрізняється від характеру інших держав»...
Ватикан надіслав Україні 80 генераторів і ліки
Релігія
Ватикан надіслав Україні 80 генераторів і ліки
Папа Римський організував доставку 80 електрогенераторів до України, а також ліків і продуктів харчування...
Настоятель монастиря УПЦ МП, при якому знайшли підпільну школу, втік з України
Релігія
Настоятель монастиря УПЦ МП, при якому знайшли підпільну школу, втік з України
Згідно з отриманою інформацією, архієпископ Ворзельський виїхав о 23:10 7 січня...
Папа Римський вніс до числа своїх капеланів священника з Прикарпаття Василя Ілика
Релігія
Папа Римський вніс до числа своїх капеланів священника з Прикарпаття Василя Ілика
Верховний Понтифік зараховує всесвітлішого отця Василя Ілика до числа капеланів Його Святості...
Московська церква на Хмельниччині попросила «захисту» у конгресвумен США
Релігія
Московська церква на Хмельниччині попросила «захисту» у конгресвумен США
У ПЦУ назвали цю заяву частиною інформаційної кампанії Московського патріархату...