Вагнеровці завербували близько 200 ув'язнених на війну в Україні

Вагнеровці завербували близько 200 ув'язнених на війну в Україні

ПВК Вагнера разом із співробітниками ФСВП та ФСБ вербували людей у понад 15 колоніях у різних регіонах рф, повідомляє видання «Важливі історії». Разом із правозахисним проєктом «Русь, що сидить», журналісти останні два тижні збирали інформацію про найманців із російських колоній.

Вербувальники побували в колоніях Петербурга, Мордовії, Адигеї, Комі, Краснодарського краю, Ленінградської, Нижегородської, Липецької та Воронезької областей росії. Відомі подробиці лише з восьми з них. Повідомляється, що вдалося завербувати від двох до кількох десятків людей у кожній. Загалом, за дуже приблизною оцінкою, близько двох сотень людей.

Насамперед на війну звуть людей з досвідом служби в армії або які брали участь у бойових діях. Пріоритет при наборі отримують покарані за вбивство, а от засуджених за наркотичними статтями, за згвалтування і за педофілію не розглядають.

«У нашу колонію приїхали у понеділок, 4 липня; було чоловік вісім. Спочатку викликали всіх старших днівальних до штабу, адміністрації. Їм там пояснили, що людей набирають до ПВК, до десантно-штурмової групи. Говорили, що до контрактників додаватимуть набраних засуджених. Вони займатимуться зачисткою територій. Одразу попередили, що багато хто не повернуться.

Насамперед дивилися на тих, хто раніше служив, кому втрачати нема чого — немає родичів або засуджений на великий термін. Далі дивилися на тих, хто не служив, але дуже хоче. Сказали: одразу туди (на війну) "не пощастить", буде підготовка у навчальному таборі.

Усім потенційним учасникам ПВК Вагнера пропонують однакові умови: термін служби – півроку, оплата – близько 200 тисяч рублів на місяць, за тяжке поранення – 300 тисяч, за смерть – виплата родичам у розмірі п'яти мільйонів рублів.

Журналіст «Важливих історій» зателефонував за одним із номерів, пов'язаних із ПВК Вагнера, де йому сказали, що «люди їздять. З ними зв'язку не тримаємо жодного. У них там по вас (в'язнях) окрема програма якась».

За даними джерела «Русь, що сидить», 17 липня вербувальники відвідали одну з колоній суворого режиму в республіці Комі.

«Зібрали всіх, за винятком засуджених за терористичний акт, або за статтями про статеві злочини та українців. Керівник делегації сказав, що він герой росії, що вони „віджимають землі та відрізають вуха“, а також що йому потрібні „добровольці на брудну роботу: вбивати за наказом, не ставлячи запитань», - розповів анонімний співрозмовник.

Раніше про те, що ув'язнених із колоній у різних регіонах росії вербують для участі у бойових діях в Україні, повідомляв правозахисний проект Gulagu.net.

Згідно з заявою Євросоюзу, «ПВК Вагнера» відповідальна за тортури та інші види жорстокого, нелюдського та принижуючого гідність поводження, а також позасудові страти та вбивства на території України, Сирії, Лівії, Центральноафриканської республіки, Судану та Мозамбіку.

Український Дощ писав раніше, що 

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Танкісти ЗСУ уже освоїли керування могутніми Challenger 2 - МО Великобританії
Світ
Танкісти ЗСУ уже освоїли керування могутніми Challenger 2 - МО Великобританії
Бійці ЗСУ цього тижня освоїли керування військовими машинами...
Український батальйон спецпризначенців проводить секретні операції на території рф
Світ
Український батальйон спецпризначенців проводить секретні операції на території рф
Журналісти The Guardian поспілкувалися з добровольцями секретного українського батальйону «Братство»...
Число загиблих внаслідок землетрусу в Туреччині перевищило 1500 осіб
Світ
Число загиблих внаслідок землетрусу в Туреччині перевищило 1500 осіб
Кількість загиблих внаслідок землетрусу в Туреччині досягла 1541, поранено 9733 особи, зруйновано 3471 будівлю...
ЗСУ в Бахмуті: «б'ються як тигри» - зізнання Пригожина
Світ
ЗСУ в Бахмуті: «б'ються як тигри» - зізнання Пригожина
Російський підприємець, власник ПВК Вагнера Євген Пригожин спростував повідомлення окремих пропагандистів про нібито відступ захисників України з міста Бахмут ...
Жертвами землетрусу в Туреччині стали понад 1000 осіб
Світ
Жертвами землетрусу в Туреччині стали понад 1000 осіб
Зруйновано близько трьох тисяч будівель, включаючи багатоповерхові будинки. У Газіантепі обвалився історичний замок
...