В Японії презентували грандіозний проєкт космопорту

В Японії презентували грандіозний проєкт космопорту

Багато японських компаній намагаються позиціонувати Японію як перший азіатський центр космічного туризму, пропонуючи футуристичний плавучий космопорт, з якого такі служби, як Virgin Galactic, зможуть управляти своїми суборбітальними польотами. Про це повідомляє New Atlas.

Звичайно спочатку потрібно злітно-посадкова смуга. Космоліт SpaceShipTwo Unity від Virgin не злітає вертикально, як типова космічна ракета. Замість цього, він прикріплюється до літака WhiteKnightTwo, розміщуючись між двома фюзеляжами базового корабля, і піднімається на висоту 15 км.

На цьому етапі SpaceShipTwo падає, змушуючи ракетні прискорювачі включатися і розганяти космічний корабель, піднімаючись в умовний космос. У якийсь момент на висоті більше 80 км над Землею ракети відключаться, і мандрівники зможуть покинути свої місця на кілька хвилин, щоб випробувати невагомість. Потім корабель почне опускатися і зробить звичайну посадку там, де і злетів.

Перша подібна споруда, Spaceport America, з'явилася в штаті Нью-Мексико. Але від найближчого великого міста до нього три години їзди на машині.

Японський проєкт некомерційної організації Space Port Japan Association пропонує більш зручне рішення. Це космопорт, до якого з центру Токіо можна дістатися менш ніж за півгодини на автомобілі. А якщо скористатися аеротаксі - зовсім за лічені хвилини.

При цьому Space Port Japan Association також планує побудувати космічний освітній і туристичний район, що включає в себе, художні музеї, тренажерні зали, басейни, кінотеатри, ресторани, готелі і бізнес-об'єкти - все на космічну тематику. Поряд з необхідною практичною інфраструктурою: ангарами, об'єктами технічного обслуговування, диспетчерським пункт повітряного і космічного руху, терміналами...

Ціна за одне місце, м'яко кажучи, чималенька - $250 тис. Так що в короткостроковій перспективі це безумовно не буде масовим ринком. Однак за заявами Spaceport Japan, до 2050 року космічна галузь в цілому стане ринком з оборотом в трильйон доларів, при цьому космічний туризм як сегмент буде стабільно зростати.

На представлених знімках, зображена величезна плавуча платформа в Токійській затоці, поєднана з материком мостом. Гігантська багаторівнева площа і дві вежі містять нагорі всі можливі зручності, з трьома великими терміналами для космічних польотів і пов'язаними з ними злітно-посадочними смугами. Розроблені вони були токійській фірмою Noiz Architects.

Розглядати можливість будівництва такого дивного об'єкта здається передчасним, однак компанія по запуску супутників на орбіту Virgin Orbit вже обрала аеропорт Оіта як стартовий майданчик, заявивши, що саме там вона створить перший горизонтальний космодром в Азії.

Компанія сподівається зробити свій перший космічний політ з території Японії вже в 2022 році. Більш того, вона дивиться ще далі, готуючи громадськість, японський уряд і весь світ скористатися цією можливістю та інвестувати в інфраструктуру, коли прийде її час.

Раніше Український Дощ писав, що Міністерство оборони Японії спільно з компанією Kawasaki Heavy працює над створенням рухомої лазерної установки. Передбачається, що даний вид зброї буде використовуватися в боротьбі проти дронів.

Теги
Схожi
В Україні розробили потужний всюдихід - прорветься по будь-якому бездоріжжю
Наука і технології
В Україні розробили потужний всюдихід - прорветься по будь-якому бездоріжжю
В Україні з'явився новий всюдихід Atlas, який називають більш потужним, ніж відомий всюдихід-амфібія Sherp...
В Аргентині виявили останки величезного динозавра, який жив 140 мільйонів років тому
Наука і технології
В Аргентині виявили останки величезного динозавра, який жив 140 мільйонів років тому
В Аргентині учені знайшли скам'янілості величезного динозавра, який можливо є найстарішим з коли-небудь знайдених...
Ілон Маск побудує нове місто в Техасі під назвою Starbase
Наука і технології
Ілон Маск побудує нове місто в Техасі під назвою Starbase
Нове місто Маск хоче побудувати на базі космодрому компанії SpaceX...
За 2020 рік прибутки Zoom зросли майже у 10 разів
Наука і технології
За 2020 рік прибутки Zoom зросли майже у 10 разів
Прибутки сервісу длія відеоконференцій Zoom за рік пандемії коронавірусу зросли у майже 10 разів. Сервісом користуються 467 тисяч людей...
Вчені вважають, що Земля втратить кисень набагато раніше, ніж загине Сонце
Наука і технології
Вчені вважають, що Земля втратить кисень набагато раніше, ніж загине Сонце
У Землі є свій термін придатності - приблизно через 5 млрд років Сонце перетвориться на червоного гіганта і поглине планету. Але виявляється, що життя на Землі може зникнути набагато раніше...