В Японії презентували грандіозний проєкт космопорту

В Японії презентували грандіозний проєкт космопорту

Багато японських компаній намагаються позиціонувати Японію як перший азіатський центр космічного туризму, пропонуючи футуристичний плавучий космопорт, з якого такі служби, як Virgin Galactic, зможуть управляти своїми суборбітальними польотами. Про це повідомляє New Atlas.

Звичайно спочатку потрібно злітно-посадкова смуга. Космоліт SpaceShipTwo Unity від Virgin не злітає вертикально, як типова космічна ракета. Замість цього, він прикріплюється до літака WhiteKnightTwo, розміщуючись між двома фюзеляжами базового корабля, і піднімається на висоту 15 км.

На цьому етапі SpaceShipTwo падає, змушуючи ракетні прискорювачі включатися і розганяти космічний корабель, піднімаючись в умовний космос. У якийсь момент на висоті більше 80 км над Землею ракети відключаться, і мандрівники зможуть покинути свої місця на кілька хвилин, щоб випробувати невагомість. Потім корабель почне опускатися і зробить звичайну посадку там, де і злетів.

Перша подібна споруда, Spaceport America, з'явилася в штаті Нью-Мексико. Але від найближчого великого міста до нього три години їзди на машині.

Японський проєкт некомерційної організації Space Port Japan Association пропонує більш зручне рішення. Це космопорт, до якого з центру Токіо можна дістатися менш ніж за півгодини на автомобілі. А якщо скористатися аеротаксі - зовсім за лічені хвилини.

При цьому Space Port Japan Association також планує побудувати космічний освітній і туристичний район, що включає в себе, художні музеї, тренажерні зали, басейни, кінотеатри, ресторани, готелі і бізнес-об'єкти - все на космічну тематику. Поряд з необхідною практичною інфраструктурою: ангарами, об'єктами технічного обслуговування, диспетчерським пункт повітряного і космічного руху, терміналами...

Ціна за одне місце, м'яко кажучи, чималенька - $250 тис. Так що в короткостроковій перспективі це безумовно не буде масовим ринком. Однак за заявами Spaceport Japan, до 2050 року космічна галузь в цілому стане ринком з оборотом в трильйон доларів, при цьому космічний туризм як сегмент буде стабільно зростати.

На представлених знімках, зображена величезна плавуча платформа в Токійській затоці, поєднана з материком мостом. Гігантська багаторівнева площа і дві вежі містять нагорі всі можливі зручності, з трьома великими терміналами для космічних польотів і пов'язаними з ними злітно-посадочними смугами. Розроблені вони були токійській фірмою Noiz Architects.

Розглядати можливість будівництва такого дивного об'єкта здається передчасним, однак компанія по запуску супутників на орбіту Virgin Orbit вже обрала аеропорт Оіта як стартовий майданчик, заявивши, що саме там вона створить перший горизонтальний космодром в Азії.

Компанія сподівається зробити свій перший космічний політ з території Японії вже в 2022 році. Більш того, вона дивиться ще далі, готуючи громадськість, японський уряд і весь світ скористатися цією можливістю та інвестувати в інфраструктуру, коли прийде її час.

Раніше Український Дощ писав, що Міністерство оборони Японії спільно з компанією Kawasaki Heavy працює над створенням рухомої лазерної установки. Передбачається, що даний вид зброї буде використовуватися в боротьбі проти дронів.

Теги
<
Новини партнерiв
Схожi
Хто є суперрозповсюджувачем коронавірусу, - учені
Наука і технології
Хто є суперрозповсюджувачем коронавірусу, - учені
Дослідники склали «автопортрет» та виділили кілька фізичних особливостей у тих, хто може більше за інших поширювати COVID-19...
У картин легендарного Леонардо да Вінчі виявили ДНК, - учені
Наука і технології
У картин легендарного Леонардо да Вінчі виявили ДНК, - учені
Учені досліджували мікробіом на картинах італійського художники і винахідника Леонардо да Вінчі...
Ілон Маск розповів, де на Марсі будуть жити перші колоністи
Наука і технології
Ілон Маск розповів, де на Марсі будуть жити перші колоністи
Засновник компаній SpaceX і Tesla розповів, що перші поселенці на Марсі будуть жити в будинках, схожих на скляні куполи...
Після 2000 років у Помпеї залишилися останки людей
Наука і технології
Після 2000 років у Помпеї залишилися останки людей
Розкопки в Чівіта-Джуліана, містечку в 700 метрах на північний захід від центру стародавніх Помпеїв, розпочалися ще у 2017 році...
Ізраїльські вчені відкрили секрет довголіття - кисень
Наука і технології
Ізраїльські вчені відкрили секрет довголіття - кисень
Вдихання чистого кисню може повернути назад процес старіння, стверджують ізраїльські вчені з Університету Тель-Авіва...