В Узбекистані проходять вибори президента з від початку передбачуваним результатом

В Узбекистані проходять вибори президента з від початку передбачуваним результатом

21 мільйону виборців Узбекистану було запропонованоя цієї неділі, 24 жовтня, вибрати президента країни. Підсумки голосування можна було можна передбачити заздалегідь: 64-річний президент Шавкат Мірзійоєв буде переобраний на другий п'ятирічний термін, очевидно, з доволі високим результатом, передає кореспондент RFI.

Узбецька влада зробила все, щоб це було по-радянськи: двом кандидатам було заборонено балотуватися, а ще четверо, які виступають проти чинного президента Мірзійоєва, є провладними. Жоден з них не наважився висловити жодної критики на адресу того, хто керує Узбекистаном з 2016 року.

Чотири кандидати, які формально виступають проти чинного президента, майже невідомі, на вулицях майже немає передвиборних плакатів. На телевізійні дебати кандидати відправили своїх маловиразних представників, пише Режис Женті.

"Чинний президент популярний в країні, але з 25 років жорстокої диктатури так просто не вибратися... 64-річний Мірзійоєв протягом тринадцяти років займав пост прем'єр-міністра у Іслама Карімова, займаючись економічними питаннями. І ставши главою держави у 2016 році, зосередився на економіці і поліпшенні умов життя 35 мільйонів своїх співгромадян. І вони, схоже, вдячні йому за це ... ", - вважає кореспондент RFI.

Крім того, Мірзійоєв скасував примусову працю на бавовняних полях, звільнив десятки опозиціонерів з в'язниць і «відкрив» економіку. Проведені ним реформи навіть привели до того, що у 2019 році британський тижневик The Economist назвав Узбекистан «країною року».

Але останнім часом ситуація стала серйозно погіршуватися - Мірзійоєв все частіше вдається до практики правління «залізною рукою», повертаючись у цьому сенсі до «спадщини» свого попередника Іслама Карімова, який помер у 2016 році після 25 років одноосібної диктатури.

Міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch, зокрема, засуджує переслідування вченого і опозиціонера Хідірназара Аллакулова, якому не дозволили балотуватися на виборах. Його політсилі,  соціал-демократичній партії «Хакікат ва Тараккійот» («Справедливість і Розвиток») Мін'юст Узбекистану відмовив у реєстрації під приводом «недоліків при зборі підписів».

Як і раніше спостерігаються серйозні порушення прав людини: в тюрмах практикуються тортури, правозахисникам важко зареєструвати свої організації, деякі журналісти і блогери переслідуються, пише Режис Женті.

Інша опозиційна партія «Ерк» ( «Воля») закликала громадян Узбекистану бойкотувати вибори, назвавши їх «черговою показухою». Лідер партії «Ерк» Мухаммад Саліх в розмові з радіостанцією «Озодлік» заявив, що йому незрозуміле рішення ОБСЄ направити повноцінну місію в Узбекистан, адже це "вибори без вибору".

Місяць тому, виступаючи з вітальною промовою на честь 30-річчя незалежності Узбекистану, президент Мірзійоєв заявив, що «вірить в те, що майбутні вибори пройдуть на основі високих демократичних критеріїв і чітко відіб'ють зростаюче політичне мислення, соціальну активність і культурний рівень народу "Нового Узбекистану"», зазначає радіо «Озодлік».

«За останні роки до участі у політичному процесі не була допущена жодна по-справжньому опозиційна партія. З початку поточного року обіцяні реформи в області прав людини застопорилися, а в міру наближення президентських виборів спостерігається явне відкочування по ряду напрямків », - заявила правозахисна організація Human Rights Watch.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Союзники мають намір озброїти Україну протикорабельними ракетами дальньої дії
Світ
Союзники мають намір озброїти Україну протикорабельними ракетами дальньої дії
Декілька держав, стверджують джерела, готові відправити Україні ракети Harpoon, але ніхто з них не хоче бути першою або єдиною країною-постачальником...
Сенат США нарешті схвалив виділення 40 мільярдів доларів на підтримку України
Світ
Сенат США нарешті схвалив виділення 40 мільярдів доларів на підтримку України
Для набуття чинності закон ще має підписати президент США Джозеф Байден...
Колишнього канцлера ФРН Герхарда Шредера через зв'язки з росією позбавили привілеїв 
Світ
Колишнього канцлера ФРН Герхарда Шредера через зв'язки з росією позбавили привілеїв 
Права на пенсію Шредера поки не позбавили, хоча його соратники у Соціал-демократичній партії і схиляються до такого варіанту...
МЗС рф оголосило про видворення 85 співробітників посольств Франції, Іспанії та Італії
Світ
МЗС рф оголосило про видворення 85 співробітників посольств Франції, Іспанії та Італії
Про це заявила речниця МЗС рф Марія Захарова ще до того, як посли прибули до міністерства закордонних справ рф...
Фінляндія та Швеція офіційно передали заявки на вступ до НАТО
Світ
Фінляндія та Швеція офіційно передали заявки на вступ до НАТО
У середу, 18 травня, скандинавські країни подали заявки на членство в НАТО. Генсек Альянсу привітав це «історичне рішення у критичний момент для нашої безпеки»...