В Україну зайшла російська мережа супермаркетів

В Україну зайшла російська мережа супермаркетів

В Україні запрацювала нова російська торговельна мережа Mere. Її бенефіціар хоч і зареєстрований у Мінську, але кінцевим власником є засновник російської мережі супермаркетів "Світлофор". Експерти ринку говорять, що якщо РНБО не знайде якихось підстав для санкцій проти мережі, то закрити її ніхто не матиме права.

В Україні запрацювала мережа дискаунтерів Mere, власниками якої є засновники російської мережі супермаркетів "Світлофор" Сергій і Андрій Шнайдери. Поки що вони відкрили магазини в Нікополі та Павлограді, але планують запустити ще 40 по всій Україні.

Зрозуміло, це викликало хвилю обурення в соціальних мережах. Багато українців незадоволені появою в країні бізнесу з країни-агресора і вимагають терміново закрити Mere.

В ближайшее время на Днепропетровщине появится сеть российских дискаунтеров  | Днепр вечерний - новости Днепра

Можна заборонити Mere на законних підставах?

Однак, як кажуть експерти, законних підстав заборонити роботу цієї російської мережі практично немає. 

"Якщо на цю конкретну компанію не накладені санкції РНБО, то ніяких підстав заборонити їм працювати в нас немає. Якщо вони не представлені в Криму, не фінансують тероризм, то що ми можемо їм пред'явити?" – говорить член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.

Він нагадує, що Україна веде бізнес із Російською Федерацією. Наприклад, 75% пального (бензин і дизпальне) у нас російські та білоруські. Ми також купуємо російське вугілля.

"До цього часу обсяг торгівлі з Росією у нас становить 4 млрд доларів на рік", – каже експерт.

Крім цього, в Україні є російський капітал – працюють кілька банків, чиїми власниками є росіяни.

"Я сподіваюся, що РНБО найближчим часом розгляне це питання і, можливо, запровадить якісь санкції щодо цієї мережі. Якщо ні, то вони працюватимуть", – зазначає Пендзин.

Підстав для закриття магазину немає?

Магазини для бідних?

Думку Пендзина підтримує і директор української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

"Якщо вони не під санкціями, їх немає на окупованій території, не фінансують тероризм, то хто їм може заборонити? Потрібно подивитися ще, якими товарами вони будуть торгувати тут. Чи будуть там наявні товари, які підпадають під санкції? Але, найімовірніше, відсотків 80 там буде українських товарів, також європейських та інших країн. Тому що російська продукція в нас не має попиту через смакові якості та вимоги до безпеки – в РФ вони занадто розмиті", – говорить він.

Магазини нагадують склади

У РФ мережа магазинів "Світлофор" розрахована на бідного покупця, хоча там стверджують, що до них часто по товари приходять і покупці середнього класу. Зовні магазини більше схожі на склади, де є каси. Нерідко вони розташовуються в промислових зонах.

Тут економлять на співробітниках, продавців у залах дуже мало. Продукція може коштувати дешевше, але продається часто в нестандартній упаковці. Крім того, можна зустріти продукцію, терміни придатності якої вже закінчуються.

Данилов заявил, что российская сеть магазинов не будет работать в Украине |  Экономическая правда

"Світлофори" в РФ потрапляли в скандали. Так, у різних містах у цих магазинах спробували ввести мінімальний чек. Наприклад, 300 або 500 руб. Покупцям, які брали товар на меншу суму, його просто не відпускали.

Магазини штрафували, складали протоколи, але вони вперто продовжували свою практику.

Також у мережі є скарги покупців на "Світлофори". Зазвичай вони пов'язані з обманом покупця, грубістю персоналу і поганою якістю продуктів.

Теги
Схожi
У місті Лева незабаром з легкої руки посольства США може з'явитися Американський дім
Україна
У місті Лева незабаром з легкої руки посольства США може з'явитися Американський дім
Мер Андрій Садовий обговорив з тимчасово повіреною у справах США в Україні Крістіною Квін відкриття Американського дому у Львові

...
З 25 вересня по 8 жовтня Нацполіція України переходить на посилений режим роботи
Україна
З 25 вересня по 8 жовтня Нацполіція України переходить на посилений режим роботи
Поліцейські будуть працювати понаднормово, але не більш як 12 годин на добу і шість днів на тиждень...
Всього за рік Україна піднялася в рейтингу Цифрової якості життя на 18 позицій
Україна
Всього за рік Україна піднялася в рейтингу Цифрової якості життя на 18 позицій
Україна демонструє найвищі показники за доступністю інтернету та кібербезпеки, але водночас показує суттєво нижчі результати у сфері електронного урядування...
Рада не підтримала законопроєкти про тотальне впровадження касових апаратів
Україна
Рада не підтримала законопроєкти про тотальне впровадження касових апаратів
Верховна Рада провалила голосування законопроєктів №2644 та №2645. Вони посилювали фіскальний тиск на підприємців, розширюючи сфери застосування реєстраторів розрахункових операцій...
Друзі пішли по гриби, заблукали і загинули: на Франківщині знайшли тіла двох чоловіків
Україна
Друзі пішли по гриби, заблукали і загинули: на Франківщині знайшли тіла двох чоловіків
Рятувальники знайшли тіла двох чоловіків, які шукали гриби та загубилися у лісі...