В Україні відкриється постійне представництво Міжнародного кримінального суду

В Україні відкриється постійне представництво Міжнародного кримінального суду

В Україні невдовзі розпочне роботу представництво Міжнародного кримінального суду (МКС), який веде розслідування військових злочинів росії на українській території та видав ордер на арешт глави країни-агресора владіміра путіна. Угода про відкриття бюро МКС у Києві була підписана під час візиту до Гааги генпрокурора України Андрія Костіна.

24 березня генпрокурор зустрівся у Гаазі з прокурором МКС Карімом Ханом. У повідомленні про зустріч Андрій Костін наголосив:

«Україна високо цінує колосальну роботу, яку проводить МКС та офіс прокурора Каріма Хана для притягнення до відповідальності винуватців міжнародних злочинів».

Напередодні у Гаазі Андрій Костін та секретар Міжнародного кримінального суду Пітер Льюїс підписали угоду про відкриття представництва МКС в Україні.

«Це лише початок, але вагомий початок. Переконаний, ми не зупинимося, доки всі винні у міжнародних злочинах, скоєних проти України, не будуть притягнуті до відповідальності. Включно з вищим військово-політичним керівництвом злочинного режиму рф», — заявив у четвер український генпрокурор.

Того ж дня у своєму вечірньому зверненні президент України Володимир Зеленський прокоментував угоду про відкриття бюро МКС у Києві:

«Цей крок дозволить міжнародній юстиції ще активніше розслідувати злочини російських військових на українській землі».

Зеленський також подякував команді МКС та всім закордонним партнерам, які допомагають у розслідуванні злочинів рф проти українців.

Міжнародний кримінальний суд має своє представництво при Організації Об'єднаних Націй у Нью-Йорку, а також офіси в Демократичній Республіці Конго, Уганді, Центральноафриканській республіці, Кот-д'Івуарі, Малі та Грузії.

17 березня Міжнародний кримінальний суд видав ордери на арешт російського диктатора путіна та його підлеглої дитячого омбудсмена Марії Львової-Бєлової. Ордер виданий за звинуваченням у депортації українських дітей із окупованих територій України до росії. У МКС мають «розумні підстави» вважати, що путін несе особисту відповідальність за цей військовий злочин.

Незадовго до оголошення путіна в розшук у 123 країнах, пов'язаних Римським статутом (договором) про створення МКС, видання The New York Times повідомляло про «дві справи», які орган міжнародного правосуддя готується порушити щодо військових злочинів рф в Україні. Крім справи про депортацію українських дітей у публікації повідомлялося про справу за фактами завдання навмисних ударів по цивільній інфраструктурі.

Роботу в Україні щодо збору доказів російських військових злочинів МКС розпочав ще навесні 2022 року, невдовзі після початку повномасштабного вторгнення рф. Прокурор МКС Карім Хан побував в Україні у березні, потім до країни прибула з Гааги велика команда слідчих та експертів.

Міжнародне розслідування ведеться скоординованими зусиллями самої України, МКС, країн-учасниць спільною слідчою групою JIT (створена навесні 2022 року Україною, Польщею та Литвою, пізніше до неї приєдналися Естонія, Латвія, Словаччина та Румунія) та Євроюсту (агенції ЄС із судового та прокурорського)).

Євроюст веде загальну Базу даних із міжнародних доказів злочинів (CICED), скоєних під час війни росії проти України. Інформація туди надходить від органів правосуддя. Ця база забезпечує централізоване зберігання та аналіз даних, а також обмін ними між залученими до розслідування сторонами.

На початку літа 2023 року в Гаазі також розпочне роботу Міжнародний центр із судового переслідування за злочин агресії проти України. Він об'єднає прокурорів різних країн для збору доказів та підготовки звинувачень щодо керівництва держави-агресора.

Злочин агресії не входить до юрисдикції Міжнародного кримінального суду, який переслідує військові злочини, злочини проти людяності та акти геноциду тощо.

Український Дощ писав раніше, що на Херсонщину повернули 17 вивезених до росії дітей: «Хто за Україну, тих били палицею».

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
«А якщо військові замовлять собі пеньюари?»: Мінфін вимагає від волонтерів заплатити 19,5% зі зборів
Україна
«А якщо військові замовлять собі пеньюари?»: Мінфін вимагає від волонтерів заплатити 19,5% зі зборів
Мінфін претендує на 19,5% грошей, що збирають волонтери...
СБУ затримала агента рф  серед військових ЗСУ
Україна
СБУ затримала агента рф серед військових ЗСУ
Військова контррозвідка та слідчі Служби безпеки України затримали чергового кремлівського агента. Цього разу російського «крота» знайшли в лавах ЗСУ...
Ракетний обстріл столиці о третій ночі забрав життя трьох людей
Україна
Ракетний обстріл столиці о третій ночі забрав життя трьох людей
Мер Києва повідомив про трьох загиблих внаслідок атаки рф...
Рада утворила Тимчасову слідчу комісію із питань шахрайства: почнуть закривати колл-центри
Україна
Рада утворила Тимчасову слідчу комісію із питань шахрайства: почнуть закривати колл-центри
У ВР створено тимчасову слідчу комісію з розслідування незаконних фінансових операцій, шахрайства «кол-центрів», фінансових пірамід тощо...
Парламент зменшив граничний вік призовників з 27 до 25 років
Україна
Парламент зменшив граничний вік призовників з 27 до 25 років
Верховна Рада України проголосувала за зменшення граничного віку перебування на військовому обліку призовників з 27 до 25 років...