В Україні від нового року потрібно буде реєструвати домашніх тварин

В Україні від нового року потрібно буде реєструвати домашніх тварин

В Україні створюють єдиний реєстр, де зберігатимуть дані про домашніх тварин: в ньому буде інформація про вакцинацію, хвороби тварин та контакти власників. Усе це в рамках Євроінтеграції.

Яких тварин реєструватимуть, коли ваш котик чи собачка з’явиться в застосунку "Дія" та як реагують на це самі власники домашніх улюбленців - з’ясовувала кореспондентка ТСН Валерія Ковалінська.

Власниця домашніх тварин Олена про єдиний державний реєстр домашніх тварин уже знає, а от чи додавати Варга ще думає. 

"У мене Варг зараз знаходиться максимально в правовому полі, він чіпований, в нього вчасно ідуть всі вакцинації. Він здав СКА. Він зараз знаходиться в реєстрі в загальному і я не бачу для себе зараз необхідності плодити ці реєстри", - каже власниця собаки і кота Олена Бодня.

Вдома з прогулянки на Варга та Олену чекає кіт. Жінка розповідає, як влітку знайшли малюка у воді.

"Він знайшов там було 3 кошенятки, 2 на жаль не вижили і 1 вижив, тому кіт у нас такий знайда, але дуже хороший. Це просто найкращі друзі зараз. Тобто я собачнік, а от він – кошатнік став", - каже Олена.

Моя собака спит целый день – это нормально?

Вона каже, що кота зареєструє.

Зареєструвати можна буде котів, собак та тхорів. Чому саме такий перелік - пояснюють у Міністерстві аграрної політики та продовольства України.

"Тому що це найбільш розповсюджені в Україні тварини. І тхори дійсно на третьому місці", - каже заступник міністра Денис Башлик. 

А от точної кількості немає, бо на сьогодні в країні відсутня єдина база домашніх тварин. База буде доступна для всіх ветеринарних лікарів - і державних, і приватних. Останнім це дозволить видавати паспорти державного зразка.

"Реєстрацію тварин очікуємо на початку 25 року. Це січень 25-го року. Вже буде доступно для всіх відповідальних власників тварин. Чому я кажу відповідальних – тому що цей проект, так, як він є експериментальним – він є за бажанням", - каже Денис Башлик. 

Кошка на даче | Аргументы и Факты

Рєстрація буде безоплатною. У ветеринарній клініці розповідають - до повномасштабного вторгненння Росії до України багато людей взагалі нехтували реєстрацією тварин.

"Цікавилися лише ті люди, які досить часто подорожують і які не можуть залишити своїх улюбленців на довгий період. Ті люди стикалися з тим, що потрібно, щоб тварина була чіпована, щоб у тварини був паспорт. Щоб були всі вакцини", - каже ветеринар Віталій Олійник. 

Переваги єдиного реєстру будуть як для власників, так і для лікарів - додає він.

В Міністерстві цифрової трансформації розповідають - 2025 року документи тварини буде підтягувати і в "Дії". Реєстрація добровільна, але розробники закликають бути свідомими та не нехтувати державним реєстром. Запроваджувати податок на тварин поки що не планують. 

Український Дощ писав раніше, що через розлив мазуту з танкерів рф у Чорному морі гинуть птахи та дельфіни.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
400 зрадників, засуджених за співпрацю з окупантами, публічно заявили про бажання виїхати до рф
Україна
400 зрадників, засуджених за співпрацю з окупантами, публічно заявили про бажання виїхати до рф
На сайті державного проєкту «Хочу к своим» представлено вже 404 профілі засуджених колаборантів...
Фонтан замість Леніна. Кияни рознесли вщент проєкт столичної влади
Україна
Фонтан замість Леніна. Кияни рознесли вщент проєкт столичної влади
У Києві на перетині Хрещатика та бульвару Тараса Шевченка готується масштабна реконструкція...
Зеленський підписав закон, який встановлює кримінальну відповідальність за антисемітизм
Україна
Зеленський підписав закон, який встановлює кримінальну відповідальність за антисемітизм
Документ містить поправки до статті 161 ККУ щодо порушення рівноправності громадян...
У ТЦК пояснили, чому оштрафували батька п’ятьох дітей із відстрочкою: не пройшов повторну ВЛК
Україна
У ТЦК пояснили, чому оштрафували батька п’ятьох дітей із відстрочкою: не пройшов повторну ВЛК
За невиконання норми про своєчасне проходження ВЛК передбачається штраф...
Ідентифіковано 8 офіцерів РФ, причетних до ракетного удару по Сумах на Вербну неділю 2025 року
Україна
Ідентифіковано 8 офіцерів РФ, причетних до ракетного удару по Сумах на Вербну неділю 2025 року
Як зазначив Генпрокурор, було проведено 130 експертиз...