[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/images\/8-48452299.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/novini\/ukraina-news.html"}]

В Україні триває весняний призов на строкову військову службу

В Україні триває весняний призов на строкову військову службу

28 травня в Україні розпочався весняний призов на строкову військову службу. Призов-2020 мав початися 1 квітня. Однак через карантин його початок перенесли на травень. 

Призов громадян України віком 18-19 років проводиться за їхнім бажанням і за письмовою заявою. Призиваються також старші особи, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу.Закінчитись призов має 31 липня 2020 року.

Про це повідомили у Міністерстві оборони України у роз’ясненні щодо організації призову 2020.

Організація підготовки та проведення призову на строкову військову службу здійснюються міськими (районними) держадміністраціями у взаємодії з міськими (районними) військкоматами.

До голів призовних комісій Міністерство оборони України направило листа, у якому рекомендовано розглядати питання надання відстрочки від призову на строкову військову службу придатним за станом здоров’я громадянам України віком 18-19 років.

Відповідно до Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», юнаки, які не мають вищої освіти, будуть служити протягом 18 місяців, а призовники зі ступенем спеціаліста або магістра – 12 місяців. При цьому військовослужбовців-строковиків до виконання бойових завдань у районі проведення ООС не залучатимуть.

Призовники, які отримали повістку, зобов’язані прибути до призовної дільниці в термін, вказаний у повістці – протягом 10 днів.

Поважними причинами неявки до військкомату можуть вважатися:

 • стихійне лихо;
 • хвороба призовника;
 • смерть близького родича (батьків, дружини, дитини, рідних брата, сестри, дідуся, бабусі) або близького родича дружини.

Будь-які інші причини не є достатньо вагомими і можуть бути прирівняні до ухилення від армії.

У разі неотримання повісток юнаки, які не мають відстрочки чи права на звільнення від служби, повинні самостійно прийти у військкомат для уточнення облікових даних та проходження медогляду.  Зазначимо, що неотримання повістки з будь-яких причин не є підставою для ігнорування призову.

Відстрочка від служби в армії надається за наступних обставин:

 • призовники, у яких є дитина віком до трьох років;
 • чоловіки, які мають двох і більше дітей або вагітну дружину;
 • громадяни, у яких є непрацездатні батьки (самотня мати/батько);
 • студенти денних відділень ПТУ, ВНЗ і духовних семінарій;
 • призовники, які є єдиними годувальниками в сім’ї;
 • священнослужителі, поліцейські, деякі педагоги і лікарі.

Повне звільнення від служби в армії можуть отримати наступні особи:

 • визнані за станом здоров’я непридатними до військової служби;
 • досягли 27-річного віку (на день відправлення на строкову службу);
 • які до набуття громадянства України пройшли службу в інших державах;
 • виконали обов’язки служби у військовому резерві протягом строків 1 і 2 контрактів;
 • чоловіки, яким після закінчення вищих навчальних закладів присвоєно військові звання офіцерського (начальницького) складу;
 • засуджені за вчинення злочину до позбавлення волі, обмеження волі, зокрема зі звільненням від відбування покарання;
 • призовники, чиї близькі родичі загинули, померли або стали інвалідами під час проходження військової служби або зборів військовозобов’язаних.

Відстрочку і звільнення від служби оформлюють лише за рішенням районного військкомату після медогляду. Медогляд призовників проводиться для визначення стану їхнього здоров’я і ступеня придатності до військової служби.

Повне звільнення від загальної військової повинності мають молоді люди з явними важкими патологіями, наприклад, відсутність кінцівки, сліпота, глухота, розумова відсталість, шизофренія тощо. У інших випадках йдеться про лікування, на підставі якого дається тимчасова відстрочка (на пів року чи на рік) і потім проводиться повторна медкомісія.

За неявку у військкомат застосовуються санкції: штраф від 85 до 119 гривень за перше порушення, штраф 170-255 гривень — за повторне.

Кримінальна відповідальність за ухилення від призову на строкову військову службу настає за статтею 335 КК України й передбачає обмеження волі до 3 років. Проте в більшості випадків покарання за цією статтею є умовним.

Для вирішення проблемних питань та координації розгляду звернень громадян у Міністерстві оборони та ЗС України створені Call-центри. Звернувшись за номером гарячої лінії 0 800 50 04 42, кожен зможе отримати відповіді на найпоширеніші запитання.

Нагадаємо, що Генштаб ЗС України запропонував зробити призов резервістів без оголошення мобілізації Про це повідомляє Український мілітарний портал із посиланням на відповідну інформацію оприлюднену пресслужбою Генерального штабу ЗС України. Наразі обговорюється новий вид військової служби за призовом з числа резервістів терміном до 6-ти місяців. Пропозиція винесена радою резервістів в першу чергу стосується осіб, які уклали контракт з бойовими військовими частинами про проходження служби у військовому резерві.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/2\/273\/1196\/images\/8-7f2b7.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/novini\/ukraina-news.html"}]
Теги
Новини партнерiв
Схожi
Російські спецслужби викрали з Києва кримського бізнесмена?
Україна
Російські спецслужби викрали з Києва кримського бізнесмена?
Родина акціонера судноремонтного заводу «Південний» (окупований Севастополь) Сергія Ткаченка стверджує, що його викрали російські силовики...
8 липня в Україні відзначають День родини
Україна
8 липня в Україні відзначають День родини
8 липня в Україні відзначають День родини – свято, яке покликане нагадати про важливість сім'ї для суспільства...
Без нього не подолаємо русифікацію, - філолог про розгляд мовного закону в суді
Україна
Без нього не подолаємо русифікацію, - філолог про розгляд мовного закону в суді
7 липня Конституційний суд України почав розглядати справу щодо конституційності Закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної»...
Росія підвезла боєприпаси – бойовики гатять із забороненої зброї
Україна
Росія підвезла боєприпаси – бойовики гатять із забороненої зброї
Протягом доби 7 липня збройні формування РФ 13 разів порушили режим припинення вогню, поранивши чотирьох українських бійців...
Лісові пожежі наробили біди на Луганщині
Україна
Лісові пожежі наробили біди на Луганщині
Унаслідок пожежі вогнем знищено в Смоляниновому 23 житлових будинки, пошкоджено 36 будинків та знищено 80 дачних будинків кооперативу...