[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/images\/8-48452299.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/novini\/ukraina-news.html"}]

В Україні пройшла акція «Стоп культурний карантин» (фото, відео)

В Україні пройшла акція «Стоп культурний карантин» (фото, відео)

У вівторок, 12 травня, біля Арки Дружби Народів і ще в 11 локаціях Києва в небо направили пучки світла. Подібне видовище, хоч і менш масштабне, можна було спостерігати в багатьох містах України. Все це в рамках акції під назвою "Стоп культурний карантин", про це пише ініціатор акції музичний форум Kyiv Music Days.

До акції приєдналися працівники культурної сфери по всій Україні. Суть послання:

"Ми не німі, але нас не чують. Якщо нас не чують, нас побачать".

На знакових локаціях українських міст включили промені світла, спрямовані в небо. У Києві ці промені можна було побачити з різних куточків міста.

Акція стартувала о 22:00 12 травня. Івент був створений для підтримки працівників індустрії культури, які залишилися без роботи в умовах карантину. При цьому вони також залишилися без підтримки з боку держави.

У Києві були задіяні 12 майданчиків, серед яких Арка Дружби Народів, Поштова площа та інші.

Акція в Києві
Акція в Києві


Учасники акції розмістили пости в соцмережах, в яких зазначили, що

"коли уряди інших країн рятують свої економіки шляхом підтримки населення і бізнесу, планують поетапний вихід з карантину і прогнозують можливі сценарії для індустрій, український уряд ще тільки розробляє програми подолання кризи. При цьому сфера креативних індустрій і видовищних заходів знаходиться в забутті, ніби її й не існує. А в ній зайнято близько 250 тисяч людей".

Працівники сфери культури і розваг вважають, що уряд немає сценарію виходу з кризи для артистів, акторів, музикантів, балетмейстера, організаторів заходів, кінотеатрів, івент-агентств, технічного персоналу світла, звуку і сцени, декораторів, квиткових операторів та інших причетних.

Акція в Полтаві
Акція в Полтаві
Акція у Львові

 

Представники сфери розваг, які виступили на підтримку культурної акції, підкреслюють, що не вимагають від уряду негайного відкриття всіх концертних майданчиків країни. У той же час учасники ринку хочуть розуміти свої перспективи і налагодити хоч якийсь діалог з владою. Якщо уряд пропонує відновити роботу кінотеатрів в рамках третього етапу, то аналогічні правила могли б діяти і для концертної діяльності, розповіла Лідія Клов, виконавчий директор концертного агентства Pop Corn.

"Чим кінотеатр відрізняється від будь-якого концертного залу зі стільцями? Якщо пляжного клубу буде дозволено приймати відвідувачів і подавати їм їжу та напої, то чому на безпечній відстані не зможе виступати артист в тому ж клубі?" - каже директор агентства.

Тарас Тополя, лідер гурту "Антитіла", повідомляв, що музичний колектив змушений був перенести більше 30 концертів на осінь і навіть на наступний рік. Однак колектив сподівається відіграти концерти в червні.

Крім того, в Україні переносять не тільки концерти, а й великі культурні заходи. Наразі стало відомо, що цього року не відбудеться Міжнародний фестиваль "Книжковий Арсенал". Спочатку його проведення було заплановане на 20-24 травня. Після початку карантину організатори повідомили, що фестиваль пройде в серпні, але тепер і зовсім перенесли його на рік.

"Дайте нам можливість працювати, поговоріть з нами як нам спільно розробити план виходу з карантину і відродити багатогранну культурну сферу України", - вимагають учасники акції.

Раніше Український дощ писав, що у Південній Кореї в умовах пандемії коронавіруса впроваджують безконтактну систему в кінотеатрах. Співробітників замінили на роботів з штучним інтелектом, автоматичні каси і мобільний додаток. Тепер відвідувачі зможуть купити квитки і ласощі не контактуючи з персоналом.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/2\/273\/1196\/images\/8-7f2b7.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/novini\/ukraina-news.html"}]
Теги
Новини партнерiв
Схожi
В YouTube стартує глобальний кінофестиваль We Are One
Культура
В YouTube стартує глобальний кінофестиваль We Are One
Протягом найближчих 10 днів на глобальному онлайн-кінофорумі фільми покаже 21 найбільший фестиваль світу, включаючи Каннський, Берлінський, Лондонський, Венеціанський, Токійський і «Санденс», повідомляє офіційний сайт «Трайбеки»....
Довженко-Центр повідомив про свою неплатоспроможність
Культура
Довженко-Центр повідомив про свою неплатоспроможність
Національний центр Олександра Довженка повідомив про неплатоспроможність: бюджетного фінансування немає з початку року...
Софія Київська оголосила акцію подяки медикам
Культура
Софія Київська оголосила акцію подяки медикам
У рамках світової ініціативи ЮНЕСКО «Заради життя» Національний заповідник «Софія Київська» оголосила акцію подяки #музейникивдячнімедикам...
Легендарний Андреа Бочеллі приховав, що перехворів COVID-19 з поваги до італійців
Культура
Легендарний Андреа Бочеллі приховав, що перехворів COVID-19 з поваги до італійців
Зараз виконавець став донором плазми для розробки ліків проти небезпечної інфекції, так він хоче зробити свій маленький внесок в боротьбу з пандемією...
Помер видатний поет і перекладач Мойсей Фішбейн
Культура
Помер видатний поет і перекладач Мойсей Фішбейн
У 1982-1995 роках у Німеччині працював на радіостанції «Свобода» кореспондентом, коментатором, редактором. 2003-го повернувся в Україну...