В Україні пройшла акція «Стоп культурний карантин» (фото, відео)

У вівторок, 12 травня, біля Арки Дружби Народів і ще в 11 локаціях Києва в небо направили пучки світла. Подібне видовище, хоч і менш масштабне, можна було спостерігати в багатьох містах України. Все це в рамках акції під назвою "Стоп культурний карантин", про це пише ініціатор акції музичний форум Kyiv Music Days.
До акції приєдналися працівники культурної сфери по всій Україні. Суть послання:
"Ми не німі, але нас не чують. Якщо нас не чують, нас побачать".
На знакових локаціях українських міст включили промені світла, спрямовані в небо. У Києві ці промені можна було побачити з різних куточків міста.
Акція стартувала о 22:00 12 травня. Івент був створений для підтримки працівників індустрії культури, які залишилися без роботи в умовах карантину. При цьому вони також залишилися без підтримки з боку держави.
У Києві були задіяні 12 майданчиків, серед яких Арка Дружби Народів, Поштова площа та інші.


Учасники акції розмістили пости в соцмережах, в яких зазначили, що
"коли уряди інших країн рятують свої економіки шляхом підтримки населення і бізнесу, планують поетапний вихід з карантину і прогнозують можливі сценарії для індустрій, український уряд ще тільки розробляє програми подолання кризи. При цьому сфера креативних індустрій і видовищних заходів знаходиться в забутті, ніби її й не існує. А в ній зайнято близько 250 тисяч людей".
Працівники сфери культури і розваг вважають, що уряд немає сценарію виходу з кризи для артистів, акторів, музикантів, балетмейстера, організаторів заходів, кінотеатрів, івент-агентств, технічного персоналу світла, звуку і сцени, декораторів, квиткових операторів та інших причетних.



Представники сфери розваг, які виступили на підтримку культурної акції, підкреслюють, що не вимагають від уряду негайного відкриття всіх концертних майданчиків країни. У той же час учасники ринку хочуть розуміти свої перспективи і налагодити хоч якийсь діалог з владою. Якщо уряд пропонує відновити роботу кінотеатрів в рамках третього етапу, то аналогічні правила могли б діяти і для концертної діяльності, розповіла Лідія Клов, виконавчий директор концертного агентства Pop Corn.
"Чим кінотеатр відрізняється від будь-якого концертного залу зі стільцями? Якщо пляжного клубу буде дозволено приймати відвідувачів і подавати їм їжу та напої, то чому на безпечній відстані не зможе виступати артист в тому ж клубі?" - каже директор агентства.
Тарас Тополя, лідер гурту "Антитіла", повідомляв, що музичний колектив змушений був перенести більше 30 концертів на осінь і навіть на наступний рік. Однак колектив сподівається відіграти концерти в червні.
Крім того, в Україні переносять не тільки концерти, а й великі культурні заходи. Наразі стало відомо, що цього року не відбудеться Міжнародний фестиваль "Книжковий Арсенал". Спочатку його проведення було заплановане на 20-24 травня. Після початку карантину організатори повідомили, що фестиваль пройде в серпні, але тепер і зовсім перенесли його на рік.
"Дайте нам можливість працювати, поговоріть з нами як нам спільно розробити план виходу з карантину і відродити багатогранну культурну сферу України", - вимагають учасники акції.
Раніше Український дощ писав, що у Південній Кореї в умовах пандемії коронавіруса впроваджують безконтактну систему в кінотеатрах. Співробітників замінили на роботів з штучним інтелектом, автоматичні каси і мобільний додаток. Тепер відвідувачі зможуть купити квитки і ласощі не контактуючи з персоналом.