В Україні правоохоронці щодня реєструють близько 570 повідомлень від жертв насильства

В Україні правоохоронці щодня реєструють близько 570 повідомлень від жертв насильства

Правоохоронці щодня реєструють близько 570 повідомлень від жертв насильства. Про це повідомила генеральний прокурор Ірина Венедіктова під час засідання Комісії з питань координації взаємодії органів виконавчої влади щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.

Про це інформує Офіс генпрокурора.

Захід відбувся у Кабінеті Міністрів України під головуванням Віце-прем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної та за участі дружини Президента України Олени Зеленської.

Учасники зібрання обговорили боротьбу із домашнім насильством. Зокрема, презентовано напрацювання Стратегічної сесії з питань протидії насильству за ознакою статі, зокрема домашньому, «Протидія – спільна дія», що відбулася за ініціативи Першої Леді.

«Саме сформована стратегія дасть змогу синергічно об’єднати зусилля стейкхолдерів і створити дороговказ спільних завдань та дій. Кількість звернень щодо домашнього насильства стрімко зростає щороку: 140 тисяч у 2019, понад 200 тисяч на тлі карантинних обмежень у 2020. 86% звернень надходять від жінок, 12% від чоловіків і 2% від дітей. Усе більше потерпілих відмовляються мовчати й приховувати «сімейну таємницю» за сімома замками. Щодня правоохоронці реєструють близько 570 повідомлень від жертв насильства», – заявила Ірина Венедіктова.

Генпрокурор наголосила, що протидія домашньому та гендерно зумовленому насильству нею визначена одним із пріоритетів роботи прокуратури і системна діяльність на цьому напрямі розпочалася.

«За даними ООН, кожне друге вбивство вчинено членом родини або колишнім партнером. Тож сьогодні прокурори здійснюють аудит кримінальних проваджень, що пов’язані з домашнім насильством, однак з якихось причин не кваліфіковані саме за цією ознакою. Окрім міжнародних інституцій, безцінною інформацією оперують громадські організації, і ми розпочали тісну співпрацю з ними. Це дає змогу отримувати дані про найактуальніші проблеми та оперативно реагувати на них. А координатори неурядового сектору вже знають до кого звернутись, якщо виникли проблеми під час досудового розслідування», – додала Ірина Венедіктова.

Вона також розповіла, що сегмент злочинів, пов’язаних з домашнім насильством, настільки значний та особливий, що планується впровадження спеціалізації прокурорів. Для їх діяльності будуть розроблені відповідні стандарти, дотримання яких стане обов’язковим, а в курсах навчання Тренінгового центру прокурорів України гендерна складова стане обов’язковою для всіх прокурорів.

«Домашнє та гендерно зумовлене насильство є публічною проблемою і для можливості застосування всіх механізмів захисту особи від насильства важливим кроком України є ратифікація Стамбульської конвенції. Я підписала офіційну позицію Офісу Генпрокурора щодо відсутності будь-яких перешкод для запуску цієї процедури. Переконана, що для реалізації задуманого нам потрібна, зокрема, потужна інформаційна кампанія. Треба доносити суспільству тезу: Досить толерувати насильство!», – зауважила Генпрокурор.

На засіданні комісії також була презентовано дорожню карту удосконалення роботи Урядової «гарячої лінії» 15-47 із запобігання домашньому насильству, торгівлі людьми та гендерній дискримінації. Крім цього, учасники обговорили створення спеціалізованих служб підтримки для постраждалих та подальшу розбудову притулків для них за рахунок державної субвенції.

Раніше Український Дощ писав, що в Україні запустили сайт для жертв домашнього насильства під назвою "Мені здається". Платформа доступна за адресою itseems.com.ua.

Теги
Схожi
Син багатодітних батьків, які померли від COVID, зістрибнув з мосту аби покінчити з життям
Україна
Син багатодітних батьків, які померли від COVID, зістрибнув з мосту аби покінчити з життям
17 травня, у Києві 15-річний хлопець з Фастівщини стрибнув з мосту, намагаючись покінчити життя самогубством. Юнак вижив, але наразі він перебуває у тяжкому стані....
Сьогодні в Україні день пам'яті жертв кримськотатарського народу
Україна
Сьогодні в Україні день пам'яті жертв кримськотатарського народу
18 травня в Україні відзначається День боротьби за права кримськотатарського народу та вшановується пам'ять жертв депортації кримських татар...
До будинку мера Києва Віталія Кличка прийшли з обшуками
Україна
До будинку мера Києва Віталія Кличка прийшли з обшуками
У будинок мера Києва Віталія Кличка з обшуком прийшли правоохоронці...
У Кремлі підгорає: нардеп Гончаренко анонсував роздачу «карт українця» на Кубані
Україна
У Кремлі підгорає: нардеп Гончаренко анонсував роздачу «карт українця» на Кубані
Російські ЗМІ палають гнівом і протестами: український депутат Олексій Гончаренко розповів історію Кубані та заявив про історичні права України на цю територію...
У Київському СІЗО відкрили корпус із платними камерами за норвезьким зразком
Україна
У Київському СІЗО відкрили корпус із платними камерами за норвезьким зразком
Камера оснащена, зокрема, холодильником, мікрохвильовкою, телевізором, стаціонарним телефоном, WiFi, кнопкою для екстреного виклику охорони, санвузолом та відеокамерою...