В Україні офіційно дозволять дистанційну зайнятість

У міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства заявили про фундаментальну реформу ринку праці.
Про це повідомляє пресслужба міністерства.
Тут передусім спростували чутки, що виникли в суспільстві при обговоренні законопроекту «Про підвищення зайнятості населення», зокрема про обов’язковий 12-годинний робочий день, скорочення терміну лікарняних, можливість звільнення вагітних та працівників у декреті.
Натомість у міністерстві пропонують закріпити законом дистанційну зайнятість.
"Гнучкий режим робочого часу, дистанційна зайнятість, робота з дому. Це кілька з тих ініціатив уряду, які ми пропонуємо закріпити законом. Потрібно прибрати радянські забюрократизовані норми", - сказав міністр розвитку економіки Тимофій Милованов на спеціальному брифінгу
За словами посадовця, насправді нововведень небагато. Наприклад, регулювання виплат за лікарняними залишиться у такій же редакції, як і сьогодні, а ось відпустку за власний рахунок можна буде взяти і на 30 днів, тоді як наразі - лише на 15 днів.
Новий закон забезпечить виплату зарплатні виключно грошима, а не у натуральній формі, як трапляється. Збережуться учнівські відпустки.
Трудові книжки не скасовуватимуть, але вся інформація про зайнятість людей міститиметься в онлайн-реєстрі та буде доступною для працівника у будь-який момент.
Нове законодавство надійніше захищатиме від звільнення осіб з інвалідністю, вагітних жінок і тих, хто перебуває у декретних відпустках.
"Ми прагнемо ускладнити, а в ідеалі, взагалі унеможливити випадки, коли під умовою фіктивних реорганізацій компаній чи установ звільняють соціально незахищених осіб", - наголосив Милованов.
Уряд активно проводить реформи й у інших галузях. Так, сього стало відомо про створення семи нових центральних органів виконавчої влади у сферах культури, молоді та спорту:
Держагентство з питань мистецтв;
Держагентство з питань художньої освіти;
Держагентство розвитку молоді і громадянського суспільства;
Держагентство спорту;
Держагентство розвитку туризму;
Держінспекцію культурної спадщини;
Держслужбу охорони культурної спадщини.