В Україні можуть повністю заборонити електронні сигарети: деталі законопроєкту

В Україні можуть повністю заборонити електронні сигарети: деталі законопроєкту

До Верховної Ради законопроєкт №13548, яким пропонується ввести повну заборону на продаж електронних сигарет в України. Його метою є захист здоров’я населення України.

У Верховній Раді України зареєстровано проєкт закону щодо запровадження заборони на виробництво, імпорт та введення в обіг електронних сигарет, заправних контейнерів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах.

Відповідний законопроєкт на офіційному сайті Верховної Ради України під реєстраційним номером 13548.

Авторами законопроєкту є народні депутати із фракції "Європейська солідарність" Михайло Бондар, Яна Зінкевич, Микола Величкович, а також Ярослав Юрчишин з фракції "Голос" та позафракційна Вікторія Гриб.

Електронні сигарети - міфи та реальність | Блоги БДМУ

 

Законопроєктом передбачено внести зміни до Закону України "Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення", доповнивши новою статтею щодо повної заборони виробництва, торгівлі, імпорту та експорту електронних сигарет, вилучення їх з реєстрів, зняття правових підстав для їх обігу.  Також передбачено заборонити будь-яку форму державної підтримки в цій сфері та встановити відповідальність за порушення нових норм, у тому числі штрафні санкції.

В пояснювальній записці до законопроєкту сказано, що, за даними Центру громадського здоров’я МОЗ України понад 70% щоденних курців віком 18-29 років користуються електронними виробами для куріння: 37% респондентів вживають тютюнові вироби  для електричного нагрівання, а 36% - електронні сигарети.

Також сказано, що серед підлітків 13-15 років 40% хоча б раз вживали електронні сигарети, а близько 20% є теперішніми споживачами. Половина опитаних підлітків віком 15-16 років мали досвід куріння електронних сигарет, а кожен п’ятий (19%) вживав їх упродовж останніх 30 днів.

Переваги та недоліки електронних сигарет | ВАРТО - Галицькі Новини

В записці сказано, що попри те, що електронні сигарети є відносно новим продуктом, вже існують беззаперечні докази, що їхнє використання становить серйозний ризик для здоров’я. Відзначено кілька захворювань, пов’язаних із вживанням електронних сигарет, зокрема, EVALI (пошкодження легень, спричинене вейпінгом) - у 2019 році в США зафіксовано спалах захворювання легень, пов’язаного зі вживанням електронних сигарет, зокрема з використанням ацетату вітаміну Е. Було зареєстровано близько 3000 випадків, з яких майже 70 закінчилися летально. 15% пацієнтів були молодшими за 18 років. Симптоми включали задишку, кашель, біль у грудях, лихоманку, діарею, блювоту, тахікардію.

В записці зазначається, що ефективність електронних сигарет як засобу для відмови від куріння не доведена, проте відомо, що вони становлять загрозу для здоров’я.

Також депутати пропонують встановити відповідальність за порушення нових норм. Зокрема, розглядаються штрафні санкції.

В Україні заборонять продавати електронні сигарети людям до 21 року - ВІККА

Раніше у Польщі запровадили заборону на продаж усіх видів електронних сигарет неповнолітнім та обмеживши їхнє використання, щоб вберегти молодь від шкідливих звичок.

Президент Польщі Анджей Дуда підписав поправку до закону, яка відтепер повністю забороняє продаж електронних сигарет та нікотинових паучів особам, які не досягли повноліття. Це означає, що для підлітків «електронки» стануть офіційно недоступними, а магазини зобов’язані будуть розміщувати спеціальні попередження про цю заборону.

Український Дощ писав раніше, що в Одесі працює оновлений інклюзивний пляж

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Ставлення українців до сталого миру, передача Донбасу під контроль росії — опитування КМІС
Україна
Ставлення українців до сталого миру, передача Донбасу під контроль росії — опитування КМІС
25% респондентів сподіваються, що війна припиниться...
Скандал у Дніпрі: курсант університету МВС сфотографувався на фоні тіла  загиблої
Україна
Скандал у Дніпрі: курсант університету МВС сфотографувався на фоні тіла загиблої
Університет розпочав розслідування після поширення фото з пошукових заходів...
Офіс генпрокурора за рішенням суду відкрив кримінальну справу щодо Мар’яни Безуглої
Україна
Офіс генпрокурора за рішенням суду відкрив кримінальну справу щодо Мар’яни Безуглої
Проти Мар’яни Безуглої відкрили кримінальну справу за статтею про державну зраду...
Україна та Велика Британія підписали угоду про космічну співпрацю
Україна
Україна та Велика Британія підписали угоду про космічну співпрацю
Україна та Велика Британія підписали угоду щодо зміцнення співпраці в цивільному космосі...
В Оболонському районі Києва рятувальники зняли з дрейфуючої криги маму з дитиною
Україна
В Оболонському районі Києва рятувальники зняли з дрейфуючої криги маму з дитиною
Як згодом з’ясувалося, під час прогулянки біля водойми дівчинка вибігла на лід...