В Туреччині археологи виявили таємниче загублене царство легендарного Мідаса

У Туреччині дослідники знайшли таємничий курган під назвою Тюркмен-Карахеюк. Він займає територію на рівнині Конья. Вчені вважають, що зіткнулися з надзвичайним везінням. Про це повідомляє Science Alert.
Саме цей курган може являти собою таємниче царство легендарного Мідаса. Згідно з легендою, він міг перетворювати в золото все, до чого торкався. Однак історичні дані його життя і правління загублені, як і відомості про численні скарби. Експерти вважають, що курган може відкрити завісу таємниці, яку вони намагаються розгадати протягом тисячоліть.
Під час розкопок місцевий фермер повідомив археологам, що коли він рив довколишній зрошувальний канал, зауважив великий камінь з дивними написами.
"Побачивши, як він стирчить з води, ми стрибнули прямо в канал - по пояс вбрід. Нам відразу стало ясно, що він давній, і ми дізналися писемність, на якій він був написаний: лувійська, мова, яка використовується в бронзовому і залізному століттях в цьому районі", - розповів археолог Джеймс Осборн із Чиказького університету.
За допомогою перекладачів дослідники встановили значення ієрогліфів на стелі. Там говорилося про військову перемогу, а точніше про поразку Фрігії - царстві Анатолії, що існувала 3 тис років тому.
Фрігії правили різні відомі персони, але напис на камені, як показало дослідження, була висічена при правлінні Мідаса. Так, мова йде про того самого міфічного царя, який нібито перетворював будь-який предмет в золото.
Окремі знаки на стелі могли означати, що тут же знаходився і сам цар Мідас. У тексті містилися дані про перемогу іншого царя, іменованого Хартапу. Передбачається, що Мідас був захоплений його військами.
Історики кажуть, що про Хартапу майже нічого невідомо, як і про царство, яким він правив. Однак стела передбачає, що гігантський курган Тюркмен-Карахеюк міг бути столицею Хартапу, а значить і серцем Мідаса і Фрігії.
"Ми й гадки не мали про це царство. В одну мить ми отримали абсолютно нову інформацію про Близький Схід бронзового століття", - зазначив Осборн.
Міжнародна команда прагне знову відвідати це місце, щоб дізнатися якомога більше про це загублене царство.
"Усередині цього кургану будуть палаци, пам'ятники, будинки. Ця стела була чудовою, неймовірно вдалою знахідкою, але це тільки початок", - резюмував Осборн.
Раніше Український Дощ писав, що у Мексиці в штаті Юкатан археологи виявили гігантську маску мая. Маска, на якій зображено обличчя невідомого божества, або високопоставленої особи, була виліплена з будівельного матеріалу і сходить до періоду в історії мая, що відомий як пізній докласичний (близько 300 років до н.е. - 250 р н.е.).
А група вчених з Університету Гранади, Університету Севіл'ї і Вищо] дослідницької ради Іспанії під час розкопок на південному заході Іспанії виявила кинджал, вік якого становить 5000 років. Його знайшли разом з 10 наконечниками, чотирма лезами і сердечником для створення зброї. Всі ці предмети виготовлені з гірського кришталю.