[]

В СКУ закликали світові українські громади підтримати білорусів

В СКУ закликали світові українські громади підтримати білорусів

Світовий Конґрес Українців послідовно виступає на підтримку демократичних прагнень білоруського народу. У заяві, опублікованій 10 серпня, СКУ чітко висловив позицію щодо президентських виборів у Білорусі, які не були вільними та прозорими. СКУ також засудив насильство білоруської влади щодо мирних протестувальників.

Про це повідомляється на сайті СКУ.

Зазначається, що масові демонстрації, які відбулися в Білорусі та в світі 23 серпня, знов підтвердили прагнення білоруського народу до демократичних змін. Український народ, який і сьогодні продовжує виборювати й утверджувати право на свободу та гідність, добре розуміє виклики цього непростого шляху та значення міжнародної підтримки.

"Сьогодні тривають затримання протестувальників білоруською владою, залякування маніфестантів та спроби придушення демократичних процесів силою. СКУ, разом зі світовим співтовариством, закликає білоруську владу негайно і беззастережно звільнити всіх затриманих, не допустити подальшого насильства та сприяти проведенню чесних і прозорих виборів відповідно до міжнародних демократичних стандартів. Ми закликаємо уряди демократичних країн висловити чітку позицію щодо невизнання результатів президентських виборів у Білорусі та запровадити санкції щодо осіб, відповідальних за насильство, необґрунтовані арешти та фальсифікацію результатів виборів у Білорусі", - йдеться в заклику СКУ.

Наголошується, що СКУ стурбований недавніми заявами Президента Росії Володимира Путіна щодо формування резерву зі співробітників силових відомств, який у разі потреби можуть відправити до Білорусі. Це пряме підтвердження готовності Кремля до військового вторгнення до Білорусі та загроза безпеці всього регіону. У пошуку шляху до мирного й демократичного розв’язання теперішньої кризи, ми закликаємо світових партнерів не допустити втручання Росії до ситуації в Білорусі та поширення російської військової агресії в регіоні.  

«Українські громади світу підтримали мирні акції та ініціативи білоруських активістів. CКУ закликав українські організації і надалі поєднувати зусилля з білоруською діаспорою та звернутися до урядів своїх країн з вимогами висловити чітку позицію на підтримку демократичних прагнень білоруського народу та вжити конкретних кроків задля захисту людських прав і свобод» - зазначив Президент СКУ Павло Ґрод.

Нагадаємо, протести в Білорусі розпочались після виборів 9 серпня, коли чиновники заявили, що Лукашенко отримав шостий термін за підтримки 80% виборців. Протестувальники заявляють, що результати виборів були сфальсифіковані, і закликають Лукашенка, який керував країною з 1994 року, подати у відставку. У Раді ЄС одностайно заявили, що не визнають волевиявлення вільним і чесним. Однією з перших країн, які привітали Лукашенка з перемогою, була Росія. Путін підтримав заяви Лукашенка про змову Заходу з метою його повалення і заявив, що готовий ввести війська у Білорусь.

Раніше Український Дощ писав, Світовий Конґрес Українців засудив акт вандалізму щодо скульптури «Гірка пам’ять дитинства» на території Національного музею Голодомору-геноциду та закликав ретельно розслідувати цю справу й забезпечити належну охорону Меморіалу.

Крім того, СКУ рішуче засуджує репресивні дії російської влади щодо української громади в Омську та закликає світову спільноту виступити на захист прав українців у Росії.

[]
Теги
Новини партнерiв
Схожi
На підтримку Українського музею в Нью-Йорку проведуть віртуальний концерт
Події
На підтримку Українського музею в Нью-Йорку проведуть віртуальний концерт
Віртуальний концерт з метою збору коштів на підтримку Українського музею в Нью-Йорку пройде 3 жовтня...
65 років відділенню Організації українських жінок у Великій Британії відсвяткували у Вулвергемптоні
Події
65 років відділенню Організації українських жінок у Великій Британії відсвяткували у Вулвергемптоні
Відділенню Організації українських жінок у Великій Британії у Вулвергемптоні 18 вересня виповнилося 65 років...
В штаті Нью-Джерсі пройде XI Український фестиваль
Події
В штаті Нью-Джерсі пройде XI Український фестиваль
Щорічний Український фестиваль пройде 26 вересня в місті Виппані (штат Нью-Джерсі) водинадцяте, але цьогоріч він буде віртуальним...
Акт вандалізму щодо українського меморіалу було вчинено в Іспанії
Події
Акт вандалізму щодо українського меморіалу було вчинено в Іспанії
Акт вандалізму було вчинено днями щодо українського меморіалу в іспанському місті Алькала-де-Енарес...
Українці  Індії провели перший фестиваль українського борщу
Події
Українці Індії провели перший фестиваль українського борщу
Перший міні-фестиваль Українського борщу у Індії відбувся на минулому тижні в онлайн фото-режимі (карантин вносить корективи)...