[]

Світовий Конґрес Українців засудив репресивну політику Росії щодо української громади

Світовий Конґрес Українців засудив репресивну політику Росії щодо української громади

Світовий Конґрес Українців рішуче засуджує репресивні дії російської влади щодо української громади в Омську та закликає світову спільноту виступити на захист прав українців у Росії. Про це повідомляється на сторінці СКУ.

Як писав раніше Український Дощ, 5 серпня 2020 року Омський обласний суд зареєстрував заяву управління Міністерства юстиції Російської Федерації (РФ) щодо ліквідації регіональної громадської організації "Сибірський центр української культури "Ciрий Клин". Засідання суду з розгляду адміністративного позову призначено на 28 серпня 2020. Світовий Конґрес Українців (СКУ) рішуче засуджує репресивні дії російської влади щодо української громади та закликає світову спільноту виступити на захист прав українців у Росії.

"З часу заснування у 1992 році "Сірий Клин" гуртує навколо себе розмаїту українську спільноту, працює задля збереження та розвитку культури, мови та звичаїв українського народу, плекає українську культурну й мовну спадщину для майбутніх поколінь. "Сірий Клин" входить до складу Світового Конґресу Українців з 2012 року. Регіональний Віцепрезидент СКУ в Російській Федерації та Центральній і Західній Азії Сергій Винник очолював "Сірий Клин" з 2001 по 2018 роки", - йдеться в заяві.

Зазначається, що одна з найбільших світових українських діаспор проживає в Росії та постійно потерпає від порушень людських і національних прав, зазнає утисків з боку владних структур цієї держави. Погрози, обшуки в офісах та помешканнях, конфіскація документів, порушення сфабрикованих кримінальних справ, допити та затримання із забороною виїзду – це лише частина утисків. Проти провідників українських громад поширюється дезінформація, їхню репутацію очорнюють в контрольованих державою засобах масової інформації. Втеча з РФ, вивезення членів родини закордон – вимушені заходи, на які доводиться йти українцям через погрози та можливі репресії.

В СКУ наголосили, що у 2010 році російська влада ліквідувала Федеральну національно-культурну автономію українців Росії, а в 2012 р. - Об’єднання українців Росії, яке було центральною координаційною українською організацією та членом СКУ. У липні 2019 року рішеннями Генеральної прокуратури та Міністерства юстиції РФ Світовий Конґрес Українців було внесено до списку небажаних організацій у РФ 

Спроба знищення "Сірого Клину" стала ще одним проявом утисків українських громадських організацій та їх представників. Світовий Конґрес Українців послідовно виступає на захист української громади в Росії, привертаючи увагу світового співтовариства до кричущих порушень людських прав. СКУ засуджує репресивні дії російської влади щодо ліквідації "Сірого Клину" та закликає міжнародних партнерів посилити тиск на Росію задля дотримання нею загальновизнаних демократичних норм і норм міжнародного права.

"Репресивна машина російської влади намагається залякати українську громаду, розпорошити її та ізолювати від світового українства й демократичного світу. Тривають політичні переслідування, і бути українцем у сучасній Росії – небезпечно. Світове українство не може стояти осторонь, і ми продовжимо відстоювати нашу громаду, нашу національну ідентичність",  - зазначив Павло Ґрод, Президент СКУ.

Раніше Український Дощ писав, що у Польщі відкриють кав'ярню, де можна буде придбати українські книжки.

[]
Теги
Новини партнерiв
Схожi
Виставка картин Івана Марчука пройде в Мадриді
Події
Виставка картин Івана Марчука пройде в Мадриді
У Музеї сучасного мистецтва у Мадриді пройде виставка картин всесвітньо відомого художника Івана Марчука...
Оцінка місцевих виборів спостерігачами української діаспори - «Системних порушень не було»
Події
Оцінка місцевих виборів спостерігачами української діаспори - «Системних порушень не було»
Попередні висновки щодо місцевих виборів в Україні оприлюднили Світовий Конгрес Українців та Український конгресовий комітет Америки...
Українці США створили робота-грибозбирача
Події
Українці США створили робота-грибозбирача
Українські розробники створили у США робота для збирання грибів...
В Японії продаватимуть поштові марки з українськими краєвидами
Події
В Японії продаватимуть поштові марки з українськими краєвидами
З 9 листопада пошта японської столиці Токіо розпочне продаж оригінальних марок «Україна - м.Хіно»...
КУК оголосив Національний тиждень поінформованості про Голодомор
Події
КУК оголосив Національний тиждень поінформованості про Голодомор
Конґрес українців Канади з 23 по 29 листопада оголосив Національний тиждень поінформованості про Голодомор...