В Османському архіві знайшли оригінали грамоти Скоропадського та Брест-Литовського договору

Українські дипломати в Османському архіві віднайшли оригінал ратифікаційної грамоти за підписом Гетьмана Скоропадського та оригінали текстів Брест-Литовського мирного договору, зокрема і з Османською імперією. Про це повідомляє пресслужба Міністерство закордонних справ України.
Зазначається, що всі документи вражають якістю, вишуканим стилем виконання, мистецьким підходом до каліграфії та чітким сургучним відбитком великої державної печатки. Їхня унікальність полягає в тому, що власний екземпляр був загублений під час національно-визвольних змагань 1917-1921 рр.
Ця історія почалася зі співпраці дипломатії та науки. А саме – посла України в Туреччині Андрія Сибіги, відомої ученої, голови Наукового товариства історії дипломатії та міжнародних відносин Ірини Матяш та генерального консула України в Стамбулі Олександра Гамана, які до сторіччя українсько-османських відносин працювали над спеціальним виданням з документами епохи та фаховими коментарями.
Під час роботи із цифровими каталогами Великого Османського архіву, який налічує понад 90 мільйонів документів, українські дипломати знайшли інформацію про Брест-Литовський договір та одразу запросили відцифровані версії унікальної знахідки.
Так був віднайдений оригінал ратифікаційної грамоти за підписом Гетьмана Скоропадського та оригінали текстів Брест-Литовського мирного договору (1918), зокрема з Османською імперією.
Довідково. 9 лютого 1918 року у Бересті (Брест-Литовську) між Українською Народною Республікою (УНР) з одного боку та Німеччиною, Австро-Угорщиною, Туреччиною та Болгарією з іншого була підписана мирна угода. Для України закінчилась Перша світова війна, а натомість розпочався період правління Гетьмана Павла Скоропадського під німецьким патронатом.
Найважливішою подією стало фактичне визнання УНР як незалежної держави – сторони-підписанта. На це з великим незадоволенням була змушена погодитись і більшовицька делегація на чолі зі Львом Троцьким, яка вела власні мирні переговори в Брест-Литовську.
Однак, на жаль, формально визнавши незалежність УНР та офіційно підписавшись під цим 3 березня 1918 року, вже за рік більшовики перейшли в наступ, і бурхливий період «першої української незалежності» закінчився.
Раніше Український Дощ писав, що у лісі неподалік урочища «Криниченька» на території колишнього хутора Соболів Радомишльського району на Житомирщині археолог-аматор випадково натрапив на цікаву знахідку, що має вагому історичну цінність.
Як ми повідомляли раніше, у Вінниці віднайшли військовий цвинтар 1919 року Української Галицької Армії.