В ООС заарештовано командира, якого звинувачено у побитті солдата

В ООС заарештовано командира, якого звинувачено у побитті солдата

23 грудня 2020 року військовослужбовець однієї з бригад, що виконують бойові завдання в районі операції Об’єднаних Сил, був доставлений до стабілізаційного центру, а пізніше, 24 грудня, до військового госпіталю у зв’язку з погіршенням стану здоров’я. Зі свідчень лікарів стало відомо, що військовослужбовець мав зовнішні ознаки наркотичного сп’яніння та поскаржився, що отримав травми внаслідок побиття командиром батальйону.

Про це сьогодні, 27 грудня 2020 року, офіційно повідомило Оперативне командування "Південь" Збройних Сил України.

Лікарями проведене оперативне втручання та встановлено діагноз - "закрита травма живота з розчавленням селезінки, хвоста підшлункової залози та кореня грижі товстої кишки, гемоперітонеум (масивна крововтрата), гостра постгеморагічна анемія середньої тяжкості, гостра інтоксикація невідомої речовини”.

25 грудня 2020 року призначено та проводиться службове розслідування.

У зв’язку з травмуванням внесено відомості до Єдиного державного реєстру досудових розслідувань.

26 грудня 2020 року слідчим Територіального управління Державного бюро розслідувань (місто Краматорськ) відкрито кримінальне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 406 КК України (порушення статутних правил взаємовідносин між військовослужбовцями за відсутності відносин підлеглості) було перекваліфіковано в кримінальне правопорушення, передбачене ч. 4 ст. 426 - 1 КК України (перевищення військовою службовою особою влади чи службових повноважень).

Відповідно до ухвали Краматорського міського суду 26 грудня 2020 року командиру одного з батальйонів, що виконують завдання в районі Операції Об’єднаних Сил, обрано запобіжний захід у вигляді взяття під варту на 30 діб з утриманням на гауптвахті.

За даним фактом повідомлено військову прокуратуру Маріупольського гарнізону та Територіальне управління Державного бюро розслідувань (місто Краматорськ).

26 грудня 2020 року для з’ясування причин та обставин події на місце вирушили робочі групи представників Командування Сухопутних Військ Збройних Сил України та Оперативного командування "Південь". 

"Вживаються заходи з метою забезпечення дотримання прав військовослужбовців, максимально прозорого, об’єктивного розслідування обставин подій із дотриманням чинного законодавства України. В рамках, дозволених чинним законодавством, не розкриваючи таємницю слідства, ми і надалі будемо інформувати суспільство про хід подій. Просимо представників засобів масової інформації дотримуватися професійної етики, а представників громадянського суспільства утриматися від спекуляцій з викривленням інформації", - наголошує Служба зв’язків з громадськістю оперативного командування “Південь”.

При цьому назва батальйону не наводиться.

Теги
Новини партнерiв
Схожi
Звинувачений у замовленні вбивства генерала полковник СБУ Нескоромний втік у наручниках
Україна
Звинувачений у замовленні вбивства генерала полковник СБУ Нескоромний втік у наручниках
Нескоромний був призначений заступником голови СБУ у 2019 році після перемоги на виборах чинного президента України Володимира Зеленського. У березні 2020 року його було звільнено...
ДТП в Україні за 2020 рік. Інфографіка
Україна
ДТП в Україні за 2020 рік. Інфографіка
У 2020 році в Україні сталося 168 107 ДТП, унаслідок яких 3541 особа загинула і ще 31 974 травмувалися...
Українське підприємство випустило 1000-ий надлегкий літак «Aeroprakt -22»
Україна
Українське підприємство випустило 1000-ий надлегкий літак «Aeroprakt -22»
Український виробник надлегких літаків, компанія Aeroprakt, виготовила тисячний літак моделі А-22, який буде проданий в Німеччину...
231 млн грн не використав Фонд боротьби з COVID-19 на доплати медикам
Україна
231 млн грн не використав Фонд боротьби з COVID-19 на доплати медикам
Фонд боротьби з COVID-19 за підсумками 2020 року не використав майже 35% передбаченої суми на доплату медикам медзакладів системи управління Міністерства охорони здоров'я та 115 млн грн медикам комунальних медзакладів...
В Україні перевірять будинки для літніх людей
Україна
В Україні перевірять будинки для літніх людей
Державній службі з надзвичайних ситуацій доручили перевірити стан протипожежної безпеки в готелях, пансіонатах та хостелах України...