В ОБСЄ розкритикували опитування Зеленського

В ОБСЄ розкритикували опитування Зеленського

Опитування Зеленського частково створило неправомірну політичну перевагу для партії влади на виборах, зазначають в ОБСЄ.

У Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів та прав людини (БДІПЛ) у понеділок, 26 жовтня, зазначають, що опитування у день голосування, ініційоване президентом України Володимиром Зеленським, частково створювало неправомірну політичну перевагу для учасників виборчого процесу від партії влади. 

"Можемо зауважити, що опитування, яке було ініційоване президентом Володимиром Зеленським, що відбувалося поруч із виборчими дільницями в день виборів і яке було профінансовано його політичною партією, а також стосувалося відповідних ініціатив, які наразі вводить його Офіс, дещо створювало неправомірну політичну перевагу, а також розмивало безпосередньо межі між державою і політичною партією", - сказала керівниця місії спостерігачів від БДІПЛ ОБСЄ Інгібйoрг Сольрун Гісладоттір на онлайн-брифінгу, передає агентство "Інтерфакс-Україна".

Вона зазначила, що люди, котрі працювали на президентському опитуванні, переважно перебували поза виборчими дільницями і не проявляли активності, хоча були досить помітними.

Також у Бюро заявили, що рішення не проводити вибори поблизу лінії розмежування на Донбасі відобразилося на громадській довірі.

"Рішення не проводити вибори у 18 підконтрольних уряду територіальних громадах... не було достатньо прозорим і не дало можливості повною мірою забезпечити дотримання прав громадян, що також відобразилося на громадській довірі", - сказала Гісладоттір.

Як повідомлялося, 13 жовтня, за 12 днів до виборів,  президент Зеленський оголосив про проведення в Україні в день голосування на місцевих виборах25 жовтня всенародного опитування, на якому громадянам буде запропоновано відповісти на п'ять запитань.

За словами глави держави, результати опитування не матимуть юридичних наслідків, а сам він планує використовувати його дані для своїх майбутніх пропозицій депутатам. Він також повідомив, що на проведення загальнонаціонального опитування 25 жовтня не виділятимуть коштів із державного бюджету.

Опитування 25 жовтня проводили волонтери, часто-густо це були діти і школярі. Керував компанією колишній спіробітник "Квартал-95".  Коробки для "голосування" стояли просто на землі, підлозі, сходах.

Бюлетені або ігнорували або, навпаки, заповнювались однією людиною кілька разів. В мережу потрапили відео, де громадяни показали, як багаторазово можна було проголосувати з порушеннями на різниз дільницях "опитування".

Дані обробки понад 70 відсотка опитувальних листів засвідчили, що переважна більшість громадян України, які взяли участь в опитуванні, підтримали ідеї щодо запровадження довічного ув'язнення за корупцію, скорочення чисельності депутатів Верховної Ради, легалізації канабісу в медичних цілях і використання Україною гарантій Будапештського меморандуму. При цьому лише половина учасників опитування (46,7 відсотка) підтримали створення вільної економічної зони (ВЕЗ) на території Донецької та Луганської областей, тоді як інша половина (46,5 відсотка) виступили "проти"

За результатами опитування соціологічної групи "Рейтинг," третина українців, які голосували на місцевих виборах, проігнорувала 5 питань від президента Володимира Зеленського

Теги
<
Новини партнерiв
Схожi
Капітан ВМС США: «Путін почав війну на Донбасі, щоб Україну не взяли в НАТО»
Світ
Капітан ВМС США: «Путін почав війну на Донбасі, щоб Україну не взяли в НАТО»
Згідно 5-ій статті статуту НАТО, всі країни блоку зобов'язані будуть втрутитися, якщо на Україну буде здійснена атака з боку проросійських бойовиків...
Трамп дає пас  Росії
Світ
Трамп дає пас Росії
Дональд Трамп знову погрожує накласти вето на санкціії проти Північного потоку-2....
Проти «Північного потоку-2» і «Турецького потоку» Конгрес США погодив нові санкції
Світ
Проти «Північного потоку-2» і «Турецького потоку» Конгрес США погодив нові санкції
У США знову антирекорд смертності: такого не було з початку пандемії
Світ
У США знову антирекорд смертності: такого не було з початку пандемії
У Сполучених Штатах Америки зафіксували найвищий щоденний рівень смертності з початку пандемії коронавірусу - за добу від COVID-19 померли щонайменше 2760 американців....
Найбільший недержавний білоруський портал позбавили статусу ЗМІ
Світ
Найбільший недержавний білоруський портал позбавили статусу ЗМІ
У Міністерстві інформації Білорусі вважають, що журналістські розслідування шкодять державним інтересам...