В Кремлі готуються до затяжної війни з Україною - Єнс Столтенберг

Країна-агресор готується до затяжної війни проти України, тому НАТО повинно продовжувати підтримувати Україну зброєю, поки російський диктатор не усвідомить, що «не може виграти на полі бою», заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг в інтерв'ю агентству France-Pressе.
Генеральний секретар НАТО попередив, що немає жодних ознак того, що путін відмовився від своєї загальної мети щодо встановлення контролю над Україною.
«Ми не маємо недооцінювати росію. росія планує довгу війну... Ми повинні розуміти, що президент путін готовий довго перебувати в цій війні та розпочинати нові наступи», — сказав Столтенберг.
"Ми бачимо, що вони мобілізують більше сил, що вони готові зазнавати великих втрат, що вони намагаються отримати доступ до більшої кількості зброї та боєприпасів", - додав він.
Ця заява перегукується із нещодавньою заявою головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного. В інтерв'ю британському журналу The Economist він сказав, що не сумнівається, що росія розпочне новий наступ на Київ. За словами Залужного, у рф готують 200 тисяч нових солдатів. Він наголосив, що Україні для звільнення своїх територій від окупації потрібні наступальні озброєння, у тому числі ще сотні танків та гаубиць.
На думку Столтенберга, ця війна, швидше за все, «завершиться за столом переговорів, як і більшість війн». При цьому будь-яке рішення має забезпечити «збереження України як суверенної, незалежної держави».
"Найшвидший спосіб досягти цього - надати їм військову підтримку, щоб президент путін зрозумів, що він не може перемогти на полі бою, а повинен сісти і вести переговори в дусі доброї волі", - сказав генеральний секретар НАТО.
Генсек Північноатлантичного альянсу зазначив, що країни НАТО нарощують виробництво зброї, щоб поповнювати власні запаси озброєнь для стримування та оборони та надавати підтримку Україні в довгостроковій перспективі. За його словами, у короткостроковій перспективі це означає збільшення кількості змін на заводах, а згодом підтримку спільних закупівель зброї та надання промисловцям «довгострокових сигналів попиту, щоб вони могли більше інвестувати».