В Ірані кінорежисера Джафара Панахі відправили до в'язниці на шість років

В Ірані кінорежисера Джафара Панахі відправили до в'язниці на шість років

Один з найвідоміших на Заході іранських кінорежисерів Джафар Панахі, якого минулого тижня затримали в Тегерані, має відбути шестирічний тюремний термін за вироком, винесеним ще у 2010 році. Про це днями оголосив представник судової влади Ірану. Подробиці цього рішення повідомляє AFP.

"У 2010 році Панахі засудили до шести років позбавлення волі, тому його помістили в центр ув'язнення Евін для відбуття покарання", - заявив 19 липня журналістам представник судової влади Ірану Масуд Сетайєші.

62-річного Джафара Панахі було затримано 11 липня, коли він прийшов до прокуратури Тегерана, щоб дізнатися про долю свого друга, відомого іранського режисера Мохаммада Расулоф. Расулофа було затримано разом зі своїм асистентом Мостафою Алеахмадом за відкритий лист проти арешту діячів культури та на підтримку вуличних протестів після обвалення будівлі готелю в Абадані. Слідом за Расулофом та Алеахмадом Панахі відправили до в'язниці Евін у передмісті Тегерана, де утримуються політв'язні країни.

У 2010 році Джафар Панахі був засуджений до шести років ув'язнення та до 20 років заборони на написання сценаріїв та зйомки фільмів, а також заборони на подорожі та інтерв'ю у ЗМІ. Після двох місяців ув'язнення режисера звільнили умовно, проте це рішення могли будь-якої миті скасувати. Незважаючи на заборону професії, він продовжував жити і працювати в Ірані. Панахі звинуватили у «пропаганді проти системи» після того, як 2009 року режисер підтримав протести проти переобрання Махмуда Ахмадінеджада на пост президента країни.

Джафар Панахі — один із найвідоміших представників «нової хвилі» іранського кінематографу та володар безлічі міжнародних нагород. 2000 року він отримав «Золотого лева» у Венеції за свій фільм «Коло». У 2018 році фільм Панахі «Три особи» отримав приз за найкращий сценарій на Каннському кінофестивалі.

У жовтні 2012 року Панахі став лауреатом премії імені Сахарова, яку щорічно вручають у Європарламенті людям, які зробили «виключний внесок у боротьбу за свободу думки та права людини».

Мохаммад Расулоф – також відомий на Заході іранський режисер. 2020 року він отримав головний приз Берлінського кінофестивалю за фільм «Зла не існує», який розповідає чотири історії страти в Ірані.

США та Франція знову закликали Іран звільнити політв'язнів

Як нагадує AFP, останніми днями Іраном прокотилася нова хвиля арештів. 8 липня в країні був заарештований і теж відправлений до в'язниці Евін колишній віце-міністр внутрішніх справ та впливовий реформіст Мустафа Тажзадех. 65-річний Тажзадех, який виступає за структурні зміни в країні, вже провів ув'язнення сім років — з 2009 до 2016 року.

США та Франція закликали до негайного звільнення політичних в'язнів в Ірані та засудили арешт митців у країні.

"Ми закликаємо іранську владу негайно звільнити всіх представників ЗМІ, активістів та мирних учасників протестів, які незаконно перебувають під вартою", - заявили у Держдепартаменті США.

Франція звернулася до уряду Ірану із закликом «негайно звільнити іранських режисерів та інших громадських діячів, які виборюють свободу слова у своїй країні».

Арешти Панахі, Расулофа і Алеахмада, а також «хвилю репресій» щодо митців Ірану також «рішуче засудив» Канський кінофестиваль.

Український Дощ писав раніше, що Київський театр імені Лесі Українки офіційно змінив свою назву.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
«Золотий хрест» головнокомандувача ЗСУ: за які визначні вчинки дають нагороду
Культура
«Золотий хрест» головнокомандувача ЗСУ: за які визначні вчинки дають нагороду
Серед відзнак Головнокомандувача ЗСУ особливе місце займає «Золотий хрест». Ним нагороджують військових за успішне виконання бойових завдань...
Зірка кіно і посол доброї волі  Орландо Блум приїхав в Україну
Культура
Зірка кіно і посол доброї волі Орландо Блум приїхав в Україну
Британський актор і посол доброї волі ЮНІСЕФ Орландо Блум приїхав в Україну, де відвідав київський дитячий центр...
Без площі Толстого й бульвару Перова: Київрада дерусифікувала ще 16 топонімів
Культура
Без площі Толстого й бульвару Перова: Київрада дерусифікувала ще 16 топонімів
У Києві триває дерусифікація столичних топонімів. 23 березня депутати Київради перейменували ще 16 вулиць, провулків та проспектів, назви яких були пов'язані з росією...
 «Батальйон барберів» та лялькарі: артист Коля Сєрга розповів про роботу культурного десанту
Культура
«Батальйон барберів» та лялькарі: артист Коля Сєрга розповів про роботу культурного десанту
Відомий музикант та ведучий Коля Сєрга, котрий захищає Україну від окупантів у лавах ЗСУ, розкрив таємниці «Культурного десанту»...
У Києві на Троєщині помітили «російських диверсантів»: ними виявились актори, їх мало не побили
Культура
У Києві на Троєщині помітили «російських диверсантів»: ними виявились актори, їх мало не побили
У Києві  біля будівлі Деснянської райдержадміністрації зібралося кілька десятків людей з російськими прапорами...