В Євросоюзі до літа з'явиться паспорт вакцинації

В Євросоюзі до літа з'явиться паспорт вакцинації

Цифрові сертифікати (паспорти) про вакцинацію, що дозволяють людям подорожувати по Європі, незважаючи на пандемію коронавірусу, ймовірно, будуть доступні до літа. Про це сказала президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляйен після віртуальної зустрічі лідерів ЄС. Буде потрібно близько трьох місяців, щоб створити технічну основу для таких документів.

Сертифікат буде у тих, хто отримав вакцину, негативний результат ПЛР-тесту або у кого вже є антитіла.

За словами Гунтрама Вольфа, директора аналітичного центру Bruegel, все повинно бути досить просто.

"У нас вже є паспорти вакцинації, наприклад, від жовтої лихоманки. Вони використовуються як доказ, коли ви подорожуєте. Може знадобитися невелика адаптація цих перепусток, але я впевнений, що це не ракетобудування, це щось дуже просте і має бути здійснено", - сказав він Euronews.

Південноєвропейські країни, які залежать від туризму, такі як Греція та Іспанія, давно виступають за такі сертифікати.

"Люди, які пройшли вакцинацію, повинні мати можливість вільно подорожувати. Це також буде позитивним стимулом для заохочення громадян до вакцинації, яка є єдиним способом гарантувати повернення до нормального життя", - стверджував прем'єр Греції в листі Урсуле фон дер Ляйен.

В кінці січня в Греції почали видавати цифрові сертифікати тим, хто пройшли вакцинацію від коронавірусу. Не чекаючи схвалення ЄС, Греція вирішила продемонструвати на практиці, що вакцинні паспорта принесуть лише користь, і уклала договір з Ізраїлем.

Північні ж країни ЄС, такі як Німеччина, до останнього часу скептично ставилися до роботи такої системи.

"Спочатку необхідно чітко зрозуміти, що вакциновані люди більше не заразні. Поки кількість вакцинованих набагато менше, ніж кількість очікують вакцинації, держава не повинна ставитися до цих двох груп по-різному", - заявила канцлер Німеччини Ангела Меркель в інтерв'ю, опублікованому в 24 лютого. 

"Те, що є країни, куди ви можете поїхати, тільки якщо вам зробили щеплення від жовтої лихоманки, - це хороший прецедент для майбутнього вакцинних паспортів. Ось у мене є спеціальна картка, що підтверджує, що я пройшов вакцинацію проти жовтої лихоманки. Але я поняття не маю, у скількох з тих, хто пред'являє такі ж картки, вони справжні, а не підроблені", - сказав BBC професор Річард Теддер, старший науковий співробітник Імперського коледжу Лондона, що спеціалізується на вірусології. 

Раніше Український Дощ писав, що міністр охорони здоров'я Максим Степанов повідомив, що українці отримуватимуть паспорти вакцинації, так само, як і громадяни Європейського союзу.

Директор програми ВООЗ з надзвичайних ситуацій Майкл Райан заявив, що Організація поки що не має наміру рекомендувати до застосування "сертифікати про імунітет" для туристів. В організації не відкидають ідею як таку, відзначаючи при цьому, що в прикладному аспекті вона виявиться дискримінаційною, до тих пір, поки у жителів різних країн - різний рівень доступу до препаратів для вакцинації.

Теги
Схожi
Меган Маркл виявилася частково замішана у міжнародному бізнес-скандалі
Світ
Меган Маркл виявилася частково замішана у міжнародному бізнес-скандалі
У грудні герцогиня Сассекська з гордістю оголосила про те, що стала інвестором каліфорнійського кавового стартапу Clevr Blends...
Дональд Трамп переконаний, що на виборах - 2024 перемогу здобуде республіканець
Світ
Дональд Трамп переконаний, що на виборах - 2024 перемогу здобуде республіканець
Він також запевнив, що всіма силами підтримає республіканців, які будуть претендувати на місця в Конгресі у 2022-му...
Принц Чарльз: Батько був би зворушений, як весь світ відреагував на його смерть
Світ
Принц Чарльз: Батько був би зворушений, як весь світ відреагував на його смерть
Титул герцога Единбурзького після смерті чоловіка королеви Великобританії Єлизавети II принца Філіпа тимчасово перейде до принца Чарльза...
Британський прем'єр не піде на похорон принца Філіпа
Світ
Британський прем'єр не піде на похорон принца Філіпа
Британський прем'єр враховує інтереси родичів принца Філіпа, пояснив співробітник канцелярії....
У Киргизстані вирішили переписати основний закон країни
Світ
У Киргизстані вирішили переписати основний закон країни
Ініціатива щодо зміни Конституції стала наслідком політичної кризи 2020 року, коли в результаті протестів проти підсумків парламентських виборів до влади прийшов Садир Жапаров...