[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/images\/8-48452299.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/novini\/ukraina-news.html"}]

В Естонії почали тестувати імунні паспорти

В Естонії почали тестувати імунні паспорти
Естонія однією з перших країн у світі почала випробування системи цифрових паспортів, які збирають результати тестів на антитіла до коронавірусу і дозволяють поділитися цими результатами з іншими людьми.

Про це повідомляє Reuters.

Система покликана забезпечити більш безпечне повернення співробітників на робочі місця після скасування карантинних заходів, прийнятих у зв’язку з пандемією SARS-CoV-2.

В команду розробників паспорта увійшли засновники технологічних стартапів Transferwise і Bolt.

"Цифровий паспорт імунітету спрямований на те, щоб зменшити страхи і стимулювати суспільства по всьому світу рухатися далі у своєму житті під час пандемії", - заявив агентству засновник Transferwise і член неурядової організації Back to Work, що розробляє паспорт, Таавет Хінрікус.

За допомогою цифрового паспорта даними про результати тестування на коронавірус конкретної людини може користуватися третя сторона, наприклад роботодавець. Для їх передачі використовується тимчасовий QR-код.

Інтерактивне додаток, пов'язане з базою даних тестів на COVID-19, видає користувачеві три рівні доступу: червоний, жовтий і зелений. Людина з червоним кодом не може подорожувати. У той час як ті, у кого жовтий код, можуть подорожувати, але з обов'язковим карантином, зелені коди дозволяють подорожувати без будь-яких обмежень.

«Щоб отримати медичний паспорт COVID-19, люди повинні надати або заповнити спеціальну заяву», - йдеться в повідомленні міністерства охорони здоров'я країни на його веб-сайті. Мандрівникам також доведеться проходити температурний скринінг і відповідати на питання від органів охорони здоров'я.

Слід додати, що у цієї ініціативи є противники. Так, Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) випустила наукове резюме, що пояснює, що дії урядів не мають достатніх підстав.

«Немає достатніх доказів ефективності імунітету, пов'язаного з наявністю антитіл, щоб гарантувати точність імунного паспорта», - йдеться в заяві ВООЗ

Питання точності і надійності є ще одним критично важливим питанням, з'ясувала організація охорони здоров'я ООН. Було встановлено, що швидкі тести помилково маркують людей позитивним або негативним результатом.

Кілька дослідників також попереджають, що такі паспорти можуть привести до дискримінації та корупції.

«Існуюче соціально-економічне, расове і етнічне нерівність може бути відображено в адмініструванні такої сертифікації, яка визначає, хто може отримати доступ до тестування на антитіла, а хто стоїть перед чергою на сертифікацію», - заявила Олександра Л. Фелан, медичний центр Джорджтаунського університету в коментарі для The Lancet.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/2\/273\/1196\/images\/8-7f2b7.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/novini\/ukraina-news.html"}]
Теги
Новини партнерiв
Схожi
В Італії дозволять подорожі між регіонами
Світ
В Італії дозволять подорожі між регіонами
3 червня карантин в Італії планують пом'якшити. Згідно з новими правилами, громадяни зможуть вільно подорожувати між регіонами....
В Австрії частково скасують масковий режим
Світ
В Австрії частково скасують масковий режим
Призначено дату вступу країни у новий етап ослаблення карантину. Про це повідомив канцлер Себастьян Курц....
Три мільйони жителів Гонконгу зможуть претендувати на британське громадянство
Світ
Три мільйони жителів Гонконгу зможуть претендувати на британське громадянство
Китай посилює контроль над Гонконгом. Великобританія обіцяє громадянство жителям Гонконгу, якщо Пекін уріже їх свободи....
«Немає позитивної динаміки»: в Кремлі прокоментували відносини з Україною і Грузією
Світ
«Немає позитивної динаміки»: в Кремлі прокоментували відносини з Україною і Грузією
Прессекретар президента Росії Дмитро Пєсков відповів на питання про запрошення президентів України і Грузії на парад Перемоги до Москви....
На Берлінській стіні з'явилося графіті із загиблим в США Флойдом
Світ
На Берлінській стіні з'явилося графіті із загиблим в США Флойдом
Портрет супроводжений написом «Я не можу дихати» - це останні слова чоловіка...