В Естонії новий президент: ним став директор музею

В Естонії новий президент: ним став директор музею
В Естонії новий президент. Новим президентом Естонії стане Алар Каріс - директор Національного музею, колишній ректор Тартуського університету.
 
 
Новим президентом парламент Естонії з другої спроби обрав Алара Каріса.
 
Президентом Эстонии избран директор Национального музея Алар Карис |  Новости из Германии о Европе | DW | 31.08.2021
 
Що про нього відомо?
 
Каріс був єдиним кандидатом на пост президента, висунутим коаліційними партіями - Партією реформ і Центристською партією.
 
У першому раунді голосування (з трьох можливих), який відбувся 30 серпня, йому не вистачило п'ять голосів до двох третин від загальної кількості. Коаліційні політсили разом мають лише 59 голосів. У вівторок, 31 серпня, за кандидатуру Каріса віддали 72 голоси за 68 необхідних.
 
Естонське законодавство передбачає вибори президента в парламенті. При цьому кандидатом може бути тільки людина, яка згодна висуватися і має підтримку, як мінімум, 21 депутата зі 101.
 
Згідно з останніми соцопитуваннями, найпопулярніший політик Естонії якраз Керсти Кальюлайд. Але вона так і не змогла взяти участь у нових виборах, тому що не знайшла голосів депутатів у свою підтримку.
 
Керсті Кальюлайд критикувала уряд Юрі Ратаса, в який входили консерватори з партії Isamaa, ліберальна Центристська партія і популістська права Консервативна народна партія. А відповідно, вона не могла розраховувати на голоси депутатів з цих трьох партій. Соціал-демократи, які одностайно підтримують Кальюлайд, мають лише 10 місць у парламенті зі 101.
 
Президент Естонії виконує, в основному, представницькі і формальні функції. Він не може бути членом будь-якої партії і не може займати будь-яку іншу виборну або посаду, яка призначається.
 
Новым президентом Эстонии стал бывший директор музея Алар Карис — EADaily —  Итоги выборов в Эстонии. Новости Эстонии. В Эстонии новый президент Алар  Карис. Кто стал новым президентом Эстонии. Новости Эстония. Новости сегодня.

З музею - у президенти

Алар Каріс - глава Національного музею Естонії. Він народився в 1958 році в Тарту, закінчив Естонський університет природничих наук. Працював в Естонському біоцентрі, в Тартуському університеті. У 2013 році був призначений державним контролером Естонії, з 2017 року - директор Національного музею Естонії.
 
Каріс відомий як успішний лідер і менеджер, але в цілому невідомо, як він діятиме на посаді президента в дискусіях, де є політичні розбіжності. При цьому Каріс ніколи не входив ні в одну політичну силу - і це його перевага, так як президент Естонії, як очікується, має представляти тільки державу і народ.
 
Президент Володимир Зеленський вже привітав Каріса з обранням і висловив надію на продовження тісної співпраці України та Естонії.
 

Президентство Кальюлайд

Президентство Кальюлайд в Естонії оцінюють позитивно з точки зору її діяльності на міжнародній арені. Наприклад, Естонія стала непостійним членом Ради безпеки ООН, і це сталося, насамперед, завдяки Кальюлайд і її команді.
 
Однак у питаннях внутрішніх справ і політики більшість партій вважає, що вона занадто активно брала участь у різних політичних суперечках і її діяльність більш нагадувала діяльність активіста, або активного партійного політика.
 
Керсти Кальюлайд: мои внуки ходят в русский детсад - Delfi RUS
 
В Україні Кальюлайд спочатку сприймали, як безумовного друга. Вона подарувала велосипед президенту Зеленському під час його першого візиту в Таллінн. Але її останні заяви викликали здивування в Україні. Кальюлайд критикувала українську владу за відсутність прогресу в судовій реформі. Визнаючи, що реформи все ж просуваються, президент кілька разів повторила, що радить своєму бізнесу не вкладати гроші в Україну, а тільки торгувати з нею.
 
"Хоча ми в Естонії твердо підтримуємо надання вам (Україні) ПДЧ і зближення з НАТО, але ми не знаємо, коли і як це стане можливим. Потрібно спочатку дочекатися повороту історії - саме тому я не кажу, що ви можете розраховувати (на членство в НАТО), поки Україна не відновить контроль над усією своєю територією. Як це відновлення має відбутися - ми поки не знаємо. Але я оптимістична в тому, що це станеться", - зазначила Кальюлайд.
Теги
Схожi
У Москві відбулася акція протесту проти результатів електронного голосування у Держдуму
Світ
У Москві відбулася акція протесту проти результатів електронного голосування у Держдуму
Комуністи змогли вивести людей у центр російської столиці, аби вимагати скасування результатів дистанційного електронного голосування ...
Принц Гаррі і Меган Маркл вперше після народження доньки разом з'явилися на публіці
Світ
Принц Гаррі і Меган Маркл вперше після народження доньки разом з'явилися на публіці
Герцог і герцогиня Сассекські відвідали Всесвітній торговий центр у Нью-Йорку...
Коли Байден знайшов лист Трампа до нього, він поклав його в кишеню і ні з ким не поділився
Світ
Коли Байден знайшов лист Трампа до нього, він поклав його в кишеню і ні з ким не поділився
Про це розповідає нова книга Боба Вудворда і Роберта Коста «Peril» («Небезпека»), що вийшла цього тижня у Вашингтоні
...
«Путін, припини це ганебне заперечення!»: родичі пасажирів MH17 виступили у Гаазі
Світ
«Путін, припини це ганебне заперечення!»: родичі пасажирів MH17 виступили у Гаазі
В суді виступити зважилися 90 родичів загиблих. Більшість з них проводили свою сім'ю у відпустку - на борту рейсу MH17, що летів з Амстердама в Куалу-Лумпур, були 80 дітей...
Том Форд зазнав непоправної втрати: багаторічний чоловік знаменитого дизайнера помер
Світ
Том Форд зазнав непоправної втрати: багаторічний чоловік знаменитого дизайнера помер
Згідно із заявою представників Форда, Річард Баклі «помер природною смертю після тривалої хвороби»...