В ЦВК назвали карантинні правила на місцевих виборах

В ЦВК назвали карантинні правила на місцевих виборах

В Україні процес голосування на місцевих виборах буде проходити за карантинними правилами. Про це повідомляє Фокус з посиланням на інформацію від глави робочої групи ЦВК щодо запобігання поширення COVID-19 під час підготовки місцевих виборів Сергій Постівий.

За його словами, відповідні рекомендації в ЦВК почали розробляти ще навесні.

"Зверталися в різні держінстанції, спостерігали за досвідом інших країн. Потім створили робочу групу, яка підготувала пропозиції про те, як не допустити поширення вірусу під час виборчих процесів. До неї увійшли представники Міністерства охорони здоров'я, РНБО, правоохоронних органів, нардепи, представники бюджетного комітету Верховної Ради України, військові епідеміологи та ін", - говорить Постівий.

Також він зазначив, що складені рекомендації не будуть надто відрізнятися від тих, які вже діють під час карантину в Україні.

"В основному те, чого дотримуються всі під час карантину: дотримуватися дистанції на ділянках - для цього необхідно маркування обмежувальних смуг на підлозі, проводити регулярну санітарну обробку контактних поверхонь (дверних ручок, перил, сидінь), заходити в приміщення тільки в масках. Столи членів виборчої комісії повинні стояти один від одного на відстані не менше 1 м. На вході до виборчої дільниці будуть антисептики для рук, а також місця для централізованого збору та утилізації засобів індивідуального захисту після використання,"- каже член ЦВК.

Також додатково, членам комісій, буде рекомендовано носити захисні окуляри або індивідуальні екрани. Виборцям радять приходити на вибори зі своїми ручками, щоб уникнути зайвих контатков.

"Будемо рекомендувати виборцям з ознаками ГРЗ утримуватися від відвідування ділянок і звернутися за медичною допомогою. У той же час Конституція України і Виборчий кодекс гарантують кожному громадянину право обирати і бути обраним. Ніхто не може заборонити або обмежити право виборця на участь в голосуванні, будь-яка перешкода тягне за собою адміністративну або кримінальну відповідальність", - підсумував Постівий.

Нагадаємо, раніше головний санлікар України Віктор Ляшко заявив, що погіршення ситуації з коронавірусом може вплинути на проведення місцевих виборів.

"Якщо 50% території буде в "червоній зоні", то це буде підставою для того, щоб серйозно задуматися про доцільність проведення масових заходів, в тому числі і виборів", - розповів Ляшко.

А глава фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявляв, що перенести місцеві вибори з жовтня 2020 року на інший час вже неможливо.

Раніше Український Дощ писав, що Політична партія "Слуга народу" висуває в очільники міста Житомир колишнього свяшеннослужителя УПЦ МП Віктора Євдокимова. На посаду міського голови Тернополя від "Слуги народу" претендує комік і сценарист Віктор Гевко, який ще в минулому році проходив акторський кастинг на каналі ТЕТ, а 9 місяців тому виграв 50 тис гривень в шоу-програмі "Розсміши коміка. А битися за крісло мера Одеси з чинним градоначальником Геннадієм Трухановим, який вирішив балотуватися на новий термін, буде комік Олег Філімонов.

Теги
Новини партнерiв
Схожi
Черговий перл від Фокіна: він не бачить війни між Україною і РФ
Україна
Черговий перл від Фокіна: він не бачить війни між Україною і РФ
Член української делегації в ТКГ заявив, що не бачить, що на Донбасі ведеться війна між Україною та Росією...
Церемонія вшанування пам'яті жертв Бабиного Яру вразила українців (фото, відео)
Україна
Церемонія вшанування пам'яті жертв Бабиного Яру вразила українців (фото, відео)
Сьогодні на території урочища відкрили масштабну інсталяцію,
присвячену вшануванню пам'яті жертв Бабиного Яру...
Окупанти в Криму будуть примусово викуповувати у людей колодязі
Україна
Окупанти в Криму будуть примусово викуповувати у людей колодязі
У разі відмови продати свердловини та колодязі підключатимуть прокуратуру...
Керівник Укрзалізниці відмовився від допомоги іноземних фахівців
Україна
Керівник Укрзалізниці відмовився від допомоги іноземних фахівців
Голова правління «Укрзалізниці» заявив, що не бачить сенсу в співпраці з іноземними фахівцями...
Чиновника в Ялті звільнено за підтримку Білорусі
Україна
Чиновника в Ялті звільнено за підтримку Білорусі
Віцемер Ялти позбувся посади за підтримку протестів у Білорусі...