[]

В цей день Путін і Кучма підписали Договір про російсько-український державний кордон

В цей день Путін і Кучма підписали Договір про російсько-український державний кордон

28 січня 2003 року під час візиту президента Росії в Києві між Путіним і Кучмою був підписаний Договір про російсько-український державний кордон між двома країнами, що зафіксував сухопутну її частину і що підтвердив що Азовське море і Керченська протока є внутрішніми водами кожної з країн. Договір повинен бути ратифікований парламентами обох держав.



У середині лютого офіційний представник МЗС України заявив, що Договір між Україною і Росією про українсько-російський державний кордон може бути опублікований лише після його набирання чинності. Цей документ підлягає ратифікації і, відповідно до українського законодавства, набирає чинності з дати обміну ратифікаційними грамотами.

У середині травня Україна і Росія підписали всі необхідні додатки до двостороннього договору про російсько-український державний кордон. Ці документи були підписані за підсумками засідання колегій МЗС, що проходило у Києві України і Росії.



Сам договір складається з 6 статей

Стаття 1 договору свідчить, що "під терміном "російсько-український державний кордон", далі - "державний кордон" або "кордон", розуміється лінія і вертикальна поверхня, яка проходить по цій лінії, і розділяє державну територію (сушу, води, надра і повітряний простір) Сторін, які домовляються, від точки стику державних кордонів Російської Федерації, України і Республіки Білорусь до точки, розташованої на березі Таганрозької затоки".

Стаття 2 визначає, що російсько-український державний кордон проходить так, як це вказано в Описі проходження державного кордону між Російською Федерацією й Україною (додаток 1) і зображений суцільною лінією червоного кольору на картах державного кордону між Російською Федерацією й Україною (додаток 2).

Опис і карти державного кордону, доданий до цього Договору, становлять його невід'ємну частину (у той же час, на сервері Верховної Ради, де розміщені міжнародні документи, згаданих додатків немає).



У Статті 3 зазначається, що будь-які природні зміни, які можуть відбуватися на місцевості, не змінюють положення російсько-українського державного кордону, визначеного цим Договором, якщо не буде досягнуто домовленості про інше.

У Статті 4 Договору сказано, що стик державних кордонів Російської Федерації, України і Республіки Білорусь визначається відповідним міжнародним договором.

Стаття 5 визначає, що урегулювання питань, що відносяться до суміжних морських просторів, здійснюється за угодою між Сторонами, які домовляються відповідно до міжнародного права.

При цьому ніщо у цьому Договорі не завдає збитків позиціям Російської Федерації й України відносно статусу Азовського моря і Керченської протоки як внутрішніх вод двох держав.



Стаття 6 визначає, що цей Договір підлягає ратифікації і набере чинності з дати обміну ратифікаційними грамотами.

У ході переговорів Україна прагнула провести делімітацію не тільки дна Азовського моря і Керченської протоки, але і водної поверхні, підписати відповідний договір, який давав би можливість на взаємовигідній основі експлуатувати басейни Азовського моря і Керченської протоки. Росія виступала за розділення дна Азовського моря і Керченської протоки, але не водної поверхні.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house2.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Археологи знайшли підтвердження існування амазонок
Історія
Археологи знайшли підтвердження існування амазонок
Деякі скелети свідчать про те, що жінки активно користувалися луком і стрілами....
3 березня 1861 року відбулося скасування рабства: цар відмінив кріпацтво
Історія
3 березня 1861 року відбулося скасування рабства: цар відмінив кріпацтво
Кріпацтво було відоме ще з часів Київської Русі, де холопи обробляли князівську чи державну землю і не мали права залишати її собі...
Держархів опублікував особову справу Бандери, яку завела польська поліція під час його першого арешту
Історія
Держархів опублікував особову справу Бандери, яку завела польська поліція під час його першого арешту
Державний архів Івано-Франківської області розпочав публікацію своїх особливо цінних документів на вебсайті у цифровому форматі...
В Бельгії знайшли реліквію зі стародавнього римського міста Помпеї
Історія
В Бельгії знайшли реліквію зі стародавнього римського міста Помпеї
На мармуровій дошці зображені рельєфи, що зображують землетрус, що стався в Помпеях 62 року до нашої ери...
В Амазонії знайшли стародавнє місто, яке змінює уявлення про історію
Історія
В Амазонії знайшли стародавнє місто, яке змінює уявлення про історію
У джунглях Амазонії знайшли величезне стародавнє місто, яке протягом тисяч років ховалося у пишній місцевій рослинності...