В ЦАР російські найманці катують і вбивають мирних жителів

В ЦАР російські найманці катують і вбивають мирних жителів

Російські найманці з «ПВК Вагнера», Sewa Security Services і Lobaye Invest SARLU (формально — гірничодобувна компанія) причетні до тортур і вбивств мирних жителів в Центральноафриканській Республіці.

Про це йдеться в розслідуванні CNN і незалежної слідчої групи The Sentry, які дізналися про десятки випадків нападів на мирних жителів за участю урядової армії, на стороні якої виступають росіяни.

Журналісти детально описали інцидент в мечеті міста Бамбарі, який стався в лютому 2021 року. Тоді російські найманці спільно з військовими вибили з околиці міста заколотників експрезидента Франсуа Бозізе. Невелика частина повстанців сховалася в мечеті Аль-Таква, коли в ній ховалися мирні жителі.

Росіяни і армія наказали людям вийти з мечеті і почали її розстрілювати, закинувши кілька гранат всередину. Ті, що вижили, і очевидці розповіли журналістам, що росіяни вели вогонь без розбору і не зʼясовували, хто повстанець, а хто цивільний.

Незважаючи на те, що люди виходили з мечеті з піднятими вгору руками, по них вели вогонь. На виході одразу загинули чотири людини і ще один чоловік утік. Чоловік, який тоді отримав поранення в ногу, розповів, що не міг отримати медичну допомогу в лікарні, тому що там чатували військові, і був змушений переховуватися. Згодом частину ноги нижче коліна йому довелося ампутувати.

Загалом тоді у мечеті було вбито від 12 до 20 осіб. Серед жертв були діти.

Крім цього, місцеві жителі розповіли журналістам, що атака на мечеть проходила за підтримки мінімум одного російського вертольота.

Раніше Український Дощ писав, що показання цивільних і дані журналістів підтверджують конфіденційні документи ООН. У них повідомлялося, що російські найманці активно вбивають мирних жителів, займаються пограбуваннями і здійснюють групові зґвалтування.

За підрахунками RFI, на стороні уряду ЦАР воюють від 800 до 2 000 найманців з російських приватних військових компаній. Російський посол у ЦАР говорить про 535 російських інструкторів, які «не беруть участь у бойових діях».

На початку червня Франція припинила військові операції з урядовими силами ЦАР і заморозила фінансову допомогу на €10 мільйонів. До цього президент Франції назвав президента ЦАР «заручником «групи Вагнера».

Раніше у The Guardian повідомляли, що Росія активно розширює свою присутність в Африці та працює над створенням «стратегічного центру» в регіоні. Місію щодо посилення російського впливу на континенті очолює «кухар» Володимира Путіна Євген Пригожин — куратор найманців «ПВК Вагнера», які брали участь у бойових діях у Сирії та в Україні.

Теги
Схожi
Жінка тижнями носила в сумці «щасливий» квиток на 33 млн євро
Світ
Жінка тижнями носила в сумці «щасливий» квиток на 33 млн євро
Вона купила квиток за 1,20 євро, однак більше брати участь у лотереї не планує, оскільки говорить, що цього достатньо....
У центрі Москви невідомі вкрали кабель спецзв'язку Міністерства оборони
Світ
У центрі Москви невідомі вкрали кабель спецзв'язку Міністерства оборони
Невідомі в центрі Москви викрали майже півкілометра кабелю зв'язку Міноборони, повідомив «Інтерфаксу» в суботу інформоване джерело...
На вимогу МОК Росія закрила інтернет-трансляції Олімпіади в Криму
Світ
На вимогу МОК Росія закрила інтернет-трансляції Олімпіади в Криму
В Олімпійському комітеті вважають Крим частиною України, тому заборонили російським телеканалам вести там інтернет-трансляцію...
Суд в Литві відмовив у розгляді апеляції Шарія: йому доведеться залишити Євросоюз
Світ
Суд в Литві відмовив у розгляді апеляції Шарія: йому доведеться залишити Євросоюз
Суд у Литві відмовив блогеру Анатолію Шарію в апеляції на рішення, яким його позбавили статусу біженця...
У США знову вводять масковий режим
Світ
У США знову вводять масковий режим
У Сполучених Штатах Америки вирішили повернути обов’язковий масковий режим для вакцинованих осіб. Відповідне обмеження стосується районів з високим рівнем розповсюдження коронавірусу...