Услід за Угорщиною, Польщею і Словаччиною, Болгарія теж планує відмовитись від українського зерна

Услід за Угорщиною, Польщею і Словаччиною,  Болгарія теж планує відмовитись від українського зерна

Офіційна Варшава запроваджує заборону на імпорт зерна та іншої сільськогосподарської продукції з України. За словами польського уряду, це необхідно, щоб захистити власний аграрний сектор. Про це у Twitter міністр розвитку і технологій Польщі Вальдемар Буда. Таке рішення було погоджено з фермерами, які зверталися до влади країни за захистом своїх прав та створення благополучних умов для продажу сільськогосподарської продукції на польський ринок. До цього рішення приєднались Угорщина і Словаччина.Тепер і Болгарія також розглядає можливість відмови від імпорту українського зерна, раніше таке рішення вже прийняли Угорщина та Польща.

Про це пише видання Dnes.

"Інтереси Болгарії повинні бути збережені, тим паче коли дві інші країни вже прийняли подібне рішення. Якщо ми не відреагуємо відповідно, накопичення на території Болгарії можуть стати ще більшими, тому ми працюємо над цим", - заявив міністр сільського господарства Явор Гечев.

Міністр зазначив, що у понеділок будуть отримані законні підстави відмови від українського імпорту, після чого він проведе перемовини з міністром економіки. Гечев очікує, що вже у вівторок відповідне рішення буде обговорюватися з президентом Болгарії.

Нагаадааємо, 15 квітня, офіційна Варшава затвердила заборону на ввезення українського збіжжя та інших харчових продуктів до Польщі. В уряді наголосили, що це рішення не змінює позиції країни щодо підтримки та дружби з Україною.

Зерно ячменя - Ілюстротавни фото

У Європейській комісії заявляють про неприйнятність самостійних рішень  щодо обмежень на імпорт сільськогосподарської продукції з України.

Про це йдеться у заяві прессекретаря Єврокомісії, опублікованій агентством Reuters.

«Нам відомо про заяви Польщі та Угорщини щодо заборони на імпорт зерна та іншої сільськогосподарської продукції з України. У цьому контексті важливо наголосити, що торговельна політика належить до виняткової компетенції ЄС, і тому односторонні дії неприйнятні… У такі складні часи дуже важливо координувати та узгоджувати всі рішення в рамках ЄС», — сказано в заяві.

Міністерство аграрної політики та продовольства України заявило, що шкодує про ухвалення польськими колегами рішення про тимчасове обмеження експорту. У відомстві додали, що це суперечить попереднім домовленостям між сторонами.

Міністри сільського господарства України та Польщі Микола Сольський та Роберт Телус у понеділок, 17 квітня, зустрінуться у Варшаві, щоб підписати угоду про транзит українського зерна через Польщу до третіх країн.

Польські аграрії протягом останніх кількох місяців проводили акції протесту проти перевезення через територію Польщі до третіх країн української агропродукції.

16 квітня про тимчасову заборону імпорту зернових та олійних культур, а також деяких інших сільськогосподарських продуктів з України заявив також міністр сільського господарства Угорщини Іштван Надь.

Він наголосив на необхідності ввести «надзвичайні заходи», інакше угорське сільське господарство зазнає великої шкоди.

Обмеження триватиме до 30 червня 2023 року, що «може бути достатнім часом для вжиття значних та довгострокових заходів ЄС з пошуку рішення».

Український Дощ писав раніше, деякі західні компанії не хочуть остаточно залишати рф всупереч санкціям.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Українців очікує суттєве подорожчання бензину
Економіка
Українців очікує суттєве подорожчання бензину
В Україні з 1 липня повернуть повний розмір податків на автомобільне паливо. В результаті може подорожчати будь-яке паливо...
Окупанти затоплюють поля на Запоріжжі, щоб завадити контрнаступу ЗСУ
Економіка
Окупанти затоплюють поля на Запоріжжі, щоб завадити контрнаступу ЗСУ
Окупанти бояться наступу Сил оборони України, думаючи, що він може бути й на Запорізькому напрямку....
Ціна питання: скільки підземних багатств України захопила росія
Економіка
Ціна питання: скільки підземних багатств України захопила росія
За роки війни та анексії Криму, починаючи з 2014 року, росія загарбала сотні українських родовищ...
Українцям у липні підвищать частину податків: Гетманцев розповів про нововведення
Економіка
Українцям у липні підвищать частину податків: Гетманцев розповів про нововведення
Законопроєкт передбачає повернення перевірок та податкових ставок для фізосіб-підприємців (ФОПів) до рівня до повномасштабної війни ...
2,88 грн/кВт це кінцева ціна за електроенергію до закінчення війни - заява держрегулювання
Економіка
2,88 грн/кВт це кінцева ціна за електроенергію до закінчення війни - заява держрегулювання
Членкиня НКРЕКП Ольга Бабій зазначила, що запропонований тариф на електроенергію розрахований на усі регіони України...