Уряд Японії профінансує сервіси знайомств для підвищення народжуваності в країні

Уряд Японії має намір витратити 2 млрд ієн ($19 млн) на розробку і "прокачку" додатків для знайомств. Фінальна мета чиновників полягає в тому, щоб підвищити рівень народжуваності в країні.
Про це повідомляє BBC з посиланням на інформаційне агентство AFP.
Урядові гранти отримають сервіси, що розробляються органами місцевого самоврядування та працюють на основі штучного інтелекту (ШІ) і машинного навчання. Чиновники вважають, що такі програми допоможуть користувачам швидше і "точніше" знайти підходящого партнера.
Додатки матимуть детальні анкети, заповнивши які, користувачі нададуть максимум корисної інформації про себе. Наприклад, крім статі, віку, імені та роду занять, вони зможуть перерахувати свої хобі, цінності, політичні погляди, ставлення до релігії і т.д. Фінансування надійде з 2021 року.
Згідно з даними BBC, в минулому році рівень народжуваності впав рекордно низько - 865 тис немовлят. Якщо так піде і далі, то до кінця століття населення Японії скоротиться з 128 млн (дані 2017 року) до 53 млн осіб: більше, ніж в 2 рази.
Сатіко Хорігучи, антрополог з Японського університету Темпл, вважає, що існують ефективніши способи підвищити народжуваність, ніж "субсидування знайомств і сватання за допомогою ШІ" - наприклад, можна було б підняти молоді зарплати. Учений наводить як аргумент дані звіту, в якому йдеться про зв'язок між низьким рівнем доходів і втратою інтересу до романтичних стосунків серед молодих японців.
"Якщо вони не зацікавлені в побаченнях, "електронне сватання" не буде ефективним", - прокоментувала доктор Хорігучи.
"Якщо ми покладаємося на технології, то вже краще сконцентруватися на розробці роботів, які виконують роботу по дому і допомагають у догляді за дітьми. Від цього буде більше користі".
Аналітики вже давно вказують на відсутність підтримки працюючих матерів Японії, які, крім оплачуваної праці, займаються і неоплачуваним - доглядом за дітьми, прибиранням, готуванням, пранням та ін. Японський уряд заявив, що в останні роки намагається залучити все більше жінок до повної зайнятості, проте гендерний розрив продовжує збільшуватися.
У звіті Всесвітнього економічного форуму про гендерну рівність за 2019 рік Японія зайняла 121 місце з 153 країн, опустившись на 11 позицій порівняно з 2018 роком.
Раніше Український Дощ писав, що Японія безкоштовно вакцинуватиме своїх громадян від коронавірусу.