Уряд Німеччини: Навального було отруєно речовиною з групи «Новачок»

Уряд Німеччини: Навального було отруєно речовиною з групи «Новачок»

Спеціальна лабораторія Бундесверу за завданням клініки Шаріте провела токсикологічне дослідження проб, взятих у російського опозиціонера Олексія Навального. Фахівці знайшли безсумнівні докази отруєння політика нервово-паралітичним бойовим засобом з групи «Новачок».

Про це заявив офіційний представник уряду Німеччини Штеффен Зайберт.

У спеціальній заяві уряду Німеччини наводяться докази присутності в пробах, взятих у Олексія Навального, нервовопаралітичної речовини з групи «Новачок» і докази названі безсумнівними (der zweifelsfreie Nachweis).

Уряд ФРН назвав отруєння Навального бойовим засобом нервово-паралітичної дії «шокуючою подією», заявивши, що уряд найрішучішим чином засуджує напад на російського опозиційного політика.

Керівництво Німеччини закликало владу Росії невідкладно надати пояснення цієї події. Про результати дослідження німецький МЗС офіційно поінформує посла РФ у Берліні.

За словами Зайберта, Німеччина обов'язково повідомить партнерів по НАТО і Євросоюзу про результати аналізів Навального і обговорить з ними «відповідну спільну реакцію». Уряд ФРН також зв'яжеться з Організацією із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ).

Керівництво Німеччини в цю середу обговорило ситуацію на екстреній нараді за участю канцлера Ангели Меркель, глав МЗС і МВС, міністрів оборони і юстиції. Уряд також проінформує про те, що трапилося парламентські групи в Бундестазі.

Раніше фахівці університетської клініки Шаріте повідомили про ознаки отруєння Навального речовиною з групи інгібіторів холінестерази. До подібних речовин відносяться як медикаменти, пестициди, так і бойові отруйні речовини (в т.ч. класу «Новачок»). У заяві німецьких медиків мова тоді йшла про результати «клінічних» досліджень.

Із закликом розслідувати те, що сталося з Навальним до влади Росії, слідом за канцлером Німеччини Ангелою Меркель, звернулися і МЗС Франції і глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель. Глава французької дипломатії Жан-Ів Ле Дріан заявляв, що не розуміє, чому Росія відмовляється від проведення прозорого розслідування у справі про отруєння російського опозиційного політика.

 

Теги
Новини партнерiв
Схожi
Камала Гарріс вимагає від Трампа пояснень його боргу у  $421 млн перед невідомими кредиторами
Світ
Камала Гарріс вимагає від Трампа пояснень його боргу у $421 млн перед невідомими кредиторами
Кандидатка у віцепрезиденти США Камала Гарріс у телешоу «Останнє слово з Лоуренсом О'Доннелом» прокоментувала історію, викладену New York Times , в якій йдеться про те, що президент Трамп має величезний борг...
Війна в Карабаху: Афганістан слідом за Туреччиною підтримав Азербайджан
Світ
Війна в Карабаху: Афганістан слідом за Туреччиною підтримав Азербайджан
Афганістан підтримав Азербайджан у карабаському конфлікті. Заява з підтримкою опублікувало МЗС країни...
Сьогодні Трамп і Байден зустрінуться на дебатах на Fox News
Світ
Сьогодні Трамп і Байден зустрінуться на дебатах на Fox News
На дебати кандидатам відведено півтори години, за які претенденти мають обговорити 6 основних тем, серед яких ситуація з коронавірусом, економіка, безпека голосування і масові протести в американських містах...
Ердоган: «Вірменія повинна покінчити з окупацією Нагірного Карабаху»
Світ
Ердоган: «Вірменія повинна покінчити з окупацією Нагірного Карабаху»
У невизнаній Нагірно-Карабахської республіці ввели військовий стан і оголосили мобілізацію. Трохи пізніше про загальну мобілізацію оголосив і прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян. Влада Азербайджану оголосила про часткову мобілізацію у понеділок ...
Світлана Алексієвич вилетіла з Білорусі до Німеччини
Світ
Світлана Алексієвич вилетіла з Білорусі до Німеччини
Лауреатка Нобелівської премії і член президії координаційної ради опозиції Світлана Алексієвич поїхала з Білорусі...