Уряд ФРН не сертифікуватиме «Північний потік-2» до середини 2022 року

Німецький національний регулятор не очікує на запуск газопроводу «Північний потік-2» у найближчі півроку. Про це у четвер, 16 грудня, повідомив на пресконференції голова Федерального агентства з мереж Німеччини Йохен Хоман. Про це повідомляє RFI.
За словами голови німецького регулятора Йохена Хомана, у ФРН досі не отримали усі необхідні документи від оператора Північного потоку-2, зареєстрованої в Швейцарії компанії Nord Stream 2 AG. У Федеральному агентстві мереж (BNetzA) додали, що для відновлення процесу сертифікації газопроводу оператору необхідно надати документи про створення в Німеччині окремої компанії для управління німецькою ділянкою «Північного потоку-2».
За словами Хомана, фірма Nord Stream 2 AG вже сповістила регулятора про започаткування такої компанії, в яку вона повинна ще перевести основні активи та співробітників, а потім передати агентству BNetzA всю документацію для перевірки. Потім газопровід повинен отримати схвалення Єврокомісії, яка, за словами Хомана, має «значний час» для розгляду цього питання. Німецький регулятор призупинив процедуру сертифікації "Північного потоку-2" у середині листопада.
Введення в експлуатацію "ПП-2" вже неодноразово відкладали. Нещодавно уряд ФРН пояснював, що поки що не може видати проєкту необхідні дозволи через його невідповідність законам ЄС: згідно з європейськими правилами, оператор проєкту має створити дочірнє підприємство зі штаб-квартирою у Німеччині. Крім того, правила Євросоюзу вимагають, щоб здобиччю, виробництвом та постачанням газу займалися різні компанії, а оператор Nord Stream 2 AG є дочірньою компанією «Газпрому».
Новий глава МЗС ФРН Анналена Бербок 12 грудня заявила, що у разі подальшої ескалації російсько-українського конфлікту та військової агресії з боку РФ трубопровід взагалі не буде підключений до європейської газотранспортної мережі. До цього політикиня, яка обіймає посаду співголови партії «Зелених», виступала категорично проти реалізації проєкту газопроводу по дну Балтійського моря.
"Північний потік-2" дозволить Москві обійти територію України та виключити її від процесу транзиту газу. Україна підтримує позицію, що відсутність дозволу на запуск Північного потоку-2 є гарантією того, що Росія відмовиться від вторгнення на українську територію.