Українську мову й літературу хочуть злити в «зарубіжку»

На офіційному сайті Міністерства освіти і науки оприлюднили проєкт "Державного стандарту базової середньої освіти". Автори документа пропонують "об’єднати українську мову, українську та зарубіжну літератури" в "інтегрований предмет".
На це звернула увагу українська літературознавиця, докторка філологічних наук, професорка Національного університету "Києво-Могилянська академія" Віра Агеєва.
На її думку, така пропозиція становить загрозу державній безпеці України й "цією дивною й небезпечною справою мусила б негайно зайнятися РНБО".
За словами науковиці, вилучити зі шкільної програми українську літературу – це найпевніший спосіб позбавити народ національно-культурної ідентичності.
"Кілька років не вчити Григорія Сковороду, Тараса Шевченка, Івана Франка, Лесю Українку – і їхні портрети зостануться лише такими собі милими зображеннями на наших чи не найлітературніших у світі грошах. Більше ми нічого про них не знатимемо", – зазначила Агеєва.

Вона вважає, що нововведення потягне за собою зменшення кількості вчителів-філологів у школах і неминуче послабить історичну пам'ять та національну свідомість українців.
"Вигнати зі шкіл учителів української словесності – і справді невдовзі стане байдуже, під яким пам’ятником призначати побачення", – сказала Агеєва й додала: "Навіть у найгірші десятиліття сталінського великого терору українську літературу скорочували, марґіналізували в шкільних програмах, але вилучити зовсім не зважилися".
Окрім того, науковиця припускає, що години, надані на новий предмет, який чомусь планують назвати "українська мова", можуть розподілятися на вивчення мов національних меншин.
"Тоді вийде, що й російських класиків вивчатимуть у курсі української мови. Пушкін на уроках української – це ж найкрутішим чорносотенцям і не снилося аж таке досягнення!" – наголосила професорка.
Як писав "Український дощ", кожен може обрати "найкращого учителя у світі".
До речі, 2020-й в Україні оголосили роком математики.
