[]

Український інженер Ігор Панченко став співрозробником марсіанського дрона NASA

Український інженер Ігор Панченко став співрозробником марсіанського дрона NASA

Одним із розробників дрону Ingenuity (Геніальність), який має здійснити політ над поверхнею Марса, є український інженер-технік Ігор Панченко, що працює у компанії Aerovironment у містечку Семі Валлей у Каліфорнії. Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на Голос Америки.

Зазначається, що компанія має багаторічні контракти з Пентагоном та НАСА, для яких виробляє безпілотники. Ігор працює інженером у компанії близько 20 років.

У лютому апарат Ingenuity прибув на Марс на борту Марсохода Perseverance. Це перший пристрій, який літатиме над поверхнею Марсу.

Ігор розробляв сонячну батарею, лопатки пропелерів і шафт – вертикальний вал, на якому зібрані різні вузли та сполучення.

«Треба було робити частини дуже легкими та водночас міцними, бо гелікоптер мусить відповідати тим перепадам температур, які існують на поверхні Марсу. Він такий жорсткий як сталь, але легкий як пластик»,– розповідає Панченко.

Атмосферний тиск біля поверхні Марсу є таким як на висоті більш ніж 35 кілометрів над Землею. Тож завданням команди інженерів і дизайнерів було змайструвати дрон, який буде літати у дуже розрідженій атмосфері. Він важить лише кілограм і 800 грамів.

«Лопатки пропелера є набагато більшими, ніж ми мали б на типовому вертольоті тут, на Землі. Їм також доводиться крутитися набагато швидше, ніж в атмосфері Землі», – каже Бен Піпінберг, головний інженер гелікоптеру Ingenuity.

Матеріали, які використовували при будівництві гелікоптера - це титан, берилій і алюміній. Головне завдання дрону на Марсі – протестувати можливості польотів таких апаратів. Якщо все пройде згідно з планом, то гелікоптери схожого зразка будуть використовувати для відео та фото зйомок ділянок Марсу з близьких ракурсів.

«У нього дві відеокамери: одна спрямована вниз і вона використовується виключно для навігації аби знати, у якому напрямку рухається апарат. А тут, спереду є друга відеокамера, яка знімає поверхню Марсу, фотографії та відео, які відправлятимуться назад на Землю, щоб вчені та всі інші могли подивитися та оцінити», – зазначив Бен Піпінберг, головний інженер гелікоптеру Ingenuity

Ingenuity не використовує системи GPS, а керується лише штучним інтелектом. За планом НАСА, перший політ триватиме приблизно 90 секунд. Гелікоптер підніметься на 4 з половиною метри над поверхнею Марса.

«Коли я бачу світлини поверхні Марсу, відчуваю гордість за те що я мав якийсь дотик до цього», – каже Панченко.

Ігор Панченко приїхав у Сполучені Штати у 1999 році, у Києві він закінчив авіаційний технікум. У США підтвердив диплом і здобув ступінь бакалавра з авіакосмонавтики.

«Я хотів привітати моїх усіх вчителів і подякувати за той час, який вони вкладали в мене, їхні знання, наполегливість і терплячість», – додав Ігор Панченко.

Ігор з колегами чекають, коли з'явиться відео першого польоту їхнього творіння. І тоді вони дізнаються, чи витримає технологія перевірку Червоною планетою.

Раніше Український Дощ писав, що українці розробили та зареєстрували в США стартап, який може попередити про загрозу інсульту – пристрій «Кардіомо» вимірює електрокардіограму пацієнтів і може розповісти про небезпечні зміни серцебиття.

[]
Теги
Схожi
Українці Японії провели дев’ятий День вишиванки (фото)
Події
Українці Японії провели дев’ятий День вишиванки (фото)
У Токіо українці в рамках світової акції «Вдягни вишиванку і підтримай Україну!» вдев’яте зібралися відсвяткувати цей день....
На престижному міжнародному конкурсі в Італії переміг український жіночий хор (відео)
Події
На престижному міжнародному конкурсі в Італії переміг український жіночий хор (відео)
Український жіночий хор Akademy здобув гран-прі престижного міжнародного мистецького конкурсу Racconto di Primavera 2021...
Український гурт «ДахаБраха» виступить у Варшаві та Кракові
Події
Український гурт «ДахаБраха» виступить у Варшаві та Кракові
Відомий український етногурт «ДахаБраха» у червні приїде до Польщі та проведе концерти у Варшаві та Кракові...
В Естонії показали картини відомих українських художників
Події
В Естонії показали картини відомих українських художників
У Галереї дизайну й архітектури у Таллінні за сприяння посольства України в Естонії відкрилася виставка картин відомих українських художників Ніни та Дмитра Добровольських...
Сквер імені генерала УНР Марка Безручка урочисто відкрили у польському Гданську
Події
Сквер імені генерала УНР Марка Безручка урочисто відкрили у польському Гданську
У Гданську за участю українських дипломатів, української громади та місцевої влади одному із скверів міста урочисто надано ім’я генерала УНР Марка Безручка...