Український інститут національної пам’яті випустив книгу, героями якої є волонтери

Український інститут національної пам’яті випустив книгу, героями якої є волонтери
Без волонтерів нині важко собі уявити наше громадянське суспільство. Зародившись на Майдані, волонтерський рух став суспільним феноменом, який не лише допоміг армії у 2014-2015 роках утримати удар і зупинити російську агресію, але і зараз є тим рятівним колом, яке досі тримає багато процесів на плаву.
 
 
Про російсько-українську війну і різні волонтерські долі розповідає нова книга Наталки Позняк-Хоменко “Волонтери: Сила небайдужих”, яка вийшла у тернопільському видавництві “Джура” на замовлення Українського інституту національної пам’яті.
 

“Слово “волонтер” в останні роки надійно увійшло в наш лексикон. І не буде перебільшенням сказати, що саме волонтерський рух, ця всенародна підтримка, стала одним із вирішальних факторів спротиву російській агресії. У багатьох моментах саме волонтери замінили собою державні механізми, виявилися оперативнішими, креативнішими, відповідальнішими. І саме завдяки волонтерам наша армія стала такою, як вона є.

І йдеться тут не лише про харчі чи бронежилети, які масово возилися на передову у 2014-2015 роках. Ідеться передусім про моральний дух армії. Волонтери, які стали зв’язковим механізмом між передовою та тилом і реальним свідченням, що "своїх не кидають", підтримували у бійців розуміння, за що вони воюють, а у населення – що вони під надійним захистом. І це, мабуть, їхня найголовніша місія. Хочеться, щоб ми про це ніколи не забували”, - говорить авторка книги, співробітниця Українського інституту національної пам’яті Наталка Позняк-Хоменко.  

До книги увійшло 28 історій, розказаних від першої особи, які репрезентують різні аспекти волонтерської діяльності, пов’язані з російсько-українською війною: підтримка армії, допомога пораненим, підтримка населення, яке стало заручником цієї війни.

Героями книги стали як відомі волонтери Діана Макарова та Наталя Воронкова, які організували вивезення мирного населення з Дебальцевого на початку лютого 2015-го, голова благодійного фонду “Свої” Леся Литвинова, на чиї плечі лягла місія допомоги переселенцям у 2014-2016 роках, засновник фонду “Повернись живим” Віталій Дейнега, артисти Анжеліка Рудницька та Сергій Притула, так і, можливо, менш відомі широкому загалу, але від того не менш цікаві особистості.

Такі, як підприємці з Володимира-Волинського та Сарн Костянтин Зінкевич та Сергій Лаврущенко, які з колегами взяли опіку над військовими частинами і за короткий час поремонтували значну частину військової техніки.

Як письменниця Ліля Мусіхіна з Тернополя чи Андрій Салюк зі Львова, які організували в своїх містах потужні центри допомоги армії.

Як Іванна Поровська чи Тамара Горіха Зерня (авторка роману “Доця” про патріотів Донбасу), які одного разу вирішили, що всі їхні особисті заощадження мають піти на допомогу іншим, бо, якщо не буде країни, то й гроші не допоможуть.

Як Наталя Герасименко (“Ельф”), яка стала прототипом головної героїні роману “Доця” чи Наталя Чекмарьова (“Сонечко”), яка «повернулася з війни» завдяки програмі психологічної реабілітації ветеранів, а зараз допомагає побратимам віднайти себе в нових реаліях.

Наразі готується серія презентацій цієї книги в регіонах. Електронний варіант книги можна завантажити і прочитати на сайті Українського інституту національної пам’яті.


ЗАВАНТАЖИТИ КНИГУ можна тут.

Теги
Схожi
Українська ілюстраторка увійшла до короткого списку 55-ї Болонської виставки
Культура
Українська ілюстраторка увійшла до короткого списку 55-ї Болонської виставки
На цьогорічну виставку в Італії надійшли заявки 3235 художників з 68 країн. Міжнародне жюрі обрало 303 фіналісти...
Незабаром у Литві запрацюють два автобусні україномовні аудіогіди
Культура
Незабаром у Литві запрацюють два автобусні україномовні аудіогіди
Особливість цих двох проєктів – те, що увагу в них зосереджено на тих місцях, архітектурних пам’ятках й історичних подіях, які поєднують Литву з Україною...
Всесвітній день письменника
Культура
Всесвітній день письменника
Сьогодні, 3 березня, Всесвітній день письменника. Свято ухвалено рішенням 48-го конгресу International PEN Club у 1986 році і з того часу святкують щороку майже у всіх країнах світу...
«Золотий глобус» визнав історичний серіал «Корона» кращим  драматичним телесеріалом
Культура
«Золотий глобус» визнав історичний серіал «Корона» кращим драматичним телесеріалом
«Корона» (The Crown) - історичний драматичний телесеріал від платформи Netflix, присвячений правлінню королеви Великобританії Єлизавети II...
Мультфільм для дорослих «Душа» удостоєний премії «Золотий глобус»
Культура
Мультфільм для дорослих «Душа» удостоєний премії «Золотий глобус»
Сюжет мультфільму від студій Pixar Animation Studios і Walt Disney Pictures розповідає про пошук покликання для кожної людини...