[]

Український центр в Міннеаполісі допомагає дізнатися про Голодомор

Український центр в Міннеаполісі допомагає дізнатися про Голодомор

Українсько-американський громадський центр (УАГЦ) в Міннеаполісі другий рік співпрацює з Центром вивчення Голокосту та геноциду в Університеті Міннесоти, допомагаючи  викладачам та широкій громадськості отримати більше знань про Голодомор в Україні. Про це повідомляє Укрінформ.

«Це цінне партнерство надає УАГЦ платформу для підвищення обізнаності та сприяння визнанню Голодомору», - заявила  програмний директор УАГЦ Люда Анастазієвська, яка відповідає за просвітницьку діяльність центру.

Зазначається, що в серпні 2019 року Центр вивчення Голокосту та геноциду запросив УАГЦ вяти участь у літньому семінарі для вчителів середніх шкіл з міст-побратимів та інших міст США. Упродовж тижня освітян ознайомили з правовими та соціальними концепціями геноциду, а також історичними та сучасними прикладами геноциду, включаючи Голокост та геноциди у Вірменії, Боснії, Камбоджі та Україні.

Член УАЦК Волтер Анастазієвський розповів учасникам про спадщину Голодомору, його вшанування в межах української громади та зусилля щодо визнання. Ця інформація була новою для більшості відвідувачів-освітян, зазначає видання.

«Голодомор не викладається в більшості американських шкіл і не є частиною навчальної програми з соціальних досліджень. На відміну від декількох інших штатів, у штаті Міннесота не існує закону, що передбачає вивчення геноциду. Вчителі висловили вдячність за таку можливість навчання та були раді отримати навчальні ресурси щодо Голодомору, підготовлені пані Анастазієвською, які допоможуть їм у плануванні уроків», - йдеться у повідомленні.

На початку цього року команда УАГЦ співпрацювала з Центром вивчення Голокосту та геноциду для створення посібника з Голодомору (Holodomor Resource Guide) для освітньої програми про геноцид, покликаної поширити вивчення Голодомору викладачами.

Розповідається, що команді УАГЦ допомагали директор з освіти в Дослідно-освітньому консорціумі з вивчення Голодомору (HREC) при Канадському інституті українських студій Альбертського університету Валентина Курилів та науковий співробітник Софія Ісаїв.

«Будучи чудовим освітнім ресурсом для вчителів, студентів та широкої громадськості, посібник з Голодомору (Holodomor Guide) посилює голос української громади на національному та міжнародному рівнях», - повідомляє видання.

Зазначається, що Українсько-американський громадський центр також взяв участь онлайн в громадському діалозі про Голодомор-геноцид 1932-1933 років, представленому 30 червня. Програма була частиною серії «Мости пам'яті - об'єднання громад та класів» Центру вивчення Голокосту та геноциду, розробленої для надання освітянам та широкій громадськості можливості дізнатися про геноциди з досвіду та погляду  місцевих жителів та спільнот, що вижили. Теми включали Голокост, геноциди в Камбоджі й Вірменії та Голодомор.

Серіал був представлений віртуально, а кожну програму можна переглянути на Ютуб-каналі Центру вивчення Голокосту та геноциду.

Від української громади на заході були представлені Люба Анастазієвська та онук свідка Голодомору і давній український громадський активіст Стефан Іваськевич.

«Пані Анастазієвська та пан Іваськевич висвітлили історію української громади в штаті Міннесота та надали важливе історичне підґрунтя щодо Голодомору, його масової травми, колективної пам’яті, боротьби проти заперечення та визнання. Вони також поділилися тим, як українська громада в штаті Міннесота береже і відзначає свою культуру, а також виховує підростаюче покоління», - зазначається у публікації.

Українці розповіли про свій особистий досвід: Іваськевич - про зростання як онук живого свідка Голодомору; Анастазієвська – «про досвід дорослішання в Радянській Україні під офіційною плащаницею мовчання та заперечення Голодомору та про радянське придушення української мови, культури, історії та ідентичності». Вона також створила план уроків Голодомору для вчителя суспільствознавства у своїй школі, який викладає учням середньої школи.

Іваськевич привернув увагу учасників до внеску кінорежисера та відомого в штаті Міннесота українця Славка Новицького, який створив відомий документальний фільм про Голодомор «Жнива розпачу» про злочини Йосипа Сталіна проти українців, та нагадав про стрічку Агнешки Голланд «Ціна правди».

Іваськевич зауважив, що підвищуючи обізнаність про Голодомор, українці також підвищують обізнаність про сучасну ситуацію в Україні та світі. За його словами, «сьогодні, як і в часи Голодомору, уряд Росії продовжує свою колоніальну політику і використовує знаряддя дезінформації, заперечення та свідомого викривлення як зброю в гібридній війні проти України, яка знову змушена захищати свою незалежність і територіальну цілісність».

Наголошується, що подія «Мости пам’яті» була чудовою можливістю для УАЦК зробити свій внесок в освіту вчителів та громад. А оскільки захід був знятий на відео, вчителі зможуть використовувати записане відео як ресурс для навчання Голодомору.

Раніше Український Дощ писав, що американський музикант та актор Джаред Лето зіграє легендарного художника українського походження Енді Воргола.

[]
Теги
Схожi
Українці Польщі оголосили конкурс на найкращу писанку
Події
Українці Польщі оголосили конкурс на найкращу писанку
Щецинське відділення Об’єднання українців у Польщі оголосило конкурс на найкращу писанку, виконану в традиційній українській національній техніці...
У Китаї створять Українсько-китайський інститут образотворчого мистецтва
Події
У Китаї створять Українсько-китайський інститут образотворчого мистецтва
Національна академія образотворчого мистецтва й архітектури створює спільний Українсько-китайський інститут образотворчого мистецтва у Китайській Народній Республіці...
На Кіпрі провели майстер-клас із розпису писанок
Події
На Кіпрі провели майстер-клас із розпису писанок
Діти молодшого, середнього віку та старші учасники опановували техніку «мальованка» з елементами петриківського розпису...
В Японії українська громада отримала офіційний статус
Події
В Японії українська громада отримала офіційний статус
Українську громаду Японії «Краяни» офіційно зареєстрували як неприбуткову громадську організацію з назвою «Асоціація дружби Японії та України Краяни»...
У Вільнюсі відбувся мітинг проти російської агресії в Україні
Події
У Вільнюсі відбувся мітинг проти російської агресії в Україні
У Вільнюсі у сквері Бориса Немцова українці разом з литовцями організували мітинг проти ескалації російської агресії в Україні...